![]() |
Акула-еполет досягає 1,2 метра в довжину і ходить по морському дну, спираючись на свої грудні плавники |
Про результати досліджень, що очолювалися Марком Ердманом (Mark Erdmann), повідомляється на сайті екологічної організації Conservation International, що проводила експедицію до Індонезії. Учасники експедиції, що в даний момент повернулися з Південно-Східної Азії, обробляють отримані дані і готують відповідні наукові публікації.
Серед відкритих тварин – два види акул еполетів, що отримали свою назву через те, що мають характерну форму плям на боків. Ця риба досягає 1,2 метра в довжину і ходить по морському дну, спираючись на свої грудні плавники у пошуках мідій і крабів.
Учасники експедиції вважають хребет Фоджа і вОди у Пташиної голови одними з найбільш унікальних з погляду біологічної різноманітності районів на планеті. Так, на одному гектарі морського дна учені виявили більше видів коралів, чим у всьому Карибському морі.
"Ці рифи у прямому розумінні є "фабриками видів" і тому вимагають особливої уваги і захисту", - підкреслив Ердман. Поки офіційно під охороною знаходяться тільки 11 відсотків унікального району.
Місцевий уряд розглядає план переміщення зони рибальства із заходу Індонезії, де запаси риби вже виснажуються, на схід, в зону так званого «коралового трикутника», що включає Папуа-Нову Гвінею, Філіппіни і Соломонові Острови. Особлива небезпека такого кроку для морської екології пов'язана з тим, що рибаки в Індонезії нерідко використовують на додаток до звичайних засобів лову динаміт і ціанид.