Аратта - На головну

18 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Наша і їхня влада. Як німці відстоюють свій національний інтерес

Газоват 7701 перегляд

Опубліковано - 26.03.2010 17:11 | Всі новини | Версія для друку

Наша і їхня влада. Як німці відстоюють свій національний інтерес
Наша і їхня влада. Як німці відстоюють свій національний інтерес
Німецький суд заборонив енергокомпаніям перекладати на кінцевих споживачів коливання газових цін, прив’язаних до цін на нафту. Цим механізмом у Європі визначається ціна більшої частини постачань «Газпрому».

У зв'язку з судовим вердиктом компанії будуть вимушені в період зростання цін відмовлятися від покупки дорогого трубопровідного газу на користь дешевшого зрідженого природного газу (ЗПГ).

На думку економістів, зростання здобичі сланцевого газу в США і викликаний цим перерозподіл газових потоків змусить «Газпром» понизити ціни. У зв'язку з цим, вважають аналітики, інвестпрограма російського газового монополіста без надання податкових і інших пільг буде поставлена під загрозу.

Рішення про заборону коректування цін на газ для кінцевих споживачів, у разі зміни цін на нафту, прийняв федеральний суд міста Карлсруе. Фактично рішення суду, яке може стати прецедентним, забороняє транслювати зростання цін «Газпрому» на кінцевих споживачів, стимулюючи енергокомпанії до переходу на закупівлі ЗПГ, який зараз удвічі дешевше.

В даний час світовий ринок газу знаходиться в стані невизначеності, викликаної різким зростанням здобичі сланцевого газу в США. За три роки США довели здобич сланцевого газу до 51 млрд кубометрів на рік, обігнавши РФ по об'ємах здобичі і удвічі скоротивши імпорт ЗПГ. В результаті об'єми ЗПГ з країн Близького Сходу, призначені для американського ринку, виявилися незатребуваними і були направлені у Європу за демпінговими цінами - по $70-90 за тис. кубометрів. Відзначимо, що по довгострокових контрактах «Гапром» постачає паливо у Європу по $260-300 за тис. кубометрів.

Торік експорт «Газпрому» у Європу знизився на 11,4%, а його частка на європейському ринку знизилася з 25% до 22%. Раніше «Газпром» оголосив про рішення понизити ціни - до 15% постачань у Європу здійснюватиметься по спотових цінах.

Зниження спотових цін на газ, на думку експертів, змусить «Газпром» відповідно знизити ціни за довгостроковими контрактами приблизно на $50-70 за тис. кубометрів. В цьому випадку компанія може не справитися з фінансуванням багатьох інвестпроектів в Росії - якщо держава не почне дотувати їх за рахунок платників податків, знижуючи податкове навантаження на галузь.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Не знаючи минулого, неможливо зрозуміти справжній сенс сьогодення і мету майбутнього ”
Максим Горький

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.