Тимошенко сподівається, що судді КС керуватимуться Законом |
"У мене залишається ще певна надія, що в Конституційному Суді все ж таки не набереться більшість суддів, які будуть прямо своїми руками задушувати Конституцію, руйнувати її і ґвалтувати. Вірю в це", - заявила Тимошенко сьогодні на брифінгу.
Лідер опозиції вважає питання з'ясування правового аспекту створення парламентської коаліції надзвичайно актуальним і вагомим. "Це питання настільки високої актуальності і ваги, що від цього можна робити висновки – законна влада в Україні чи вона незаконна. І працездатний, дієздатний, правосудний Конституційний Суд в Україні, чи він відсутній зовсім", - підкреслила вона.
Тимошенко також наголосила, що питання легітимності створення коаліції у Верховній Раді сьогодні хвилює не тільки Україну, але й весь світ. "З цим пов'язують і питання співпраці з новою владою України, з цим пов'язують успішність або неуспішність і формати міжнародних візитів Януковича. І від того, чи буде з’ясована чесна, правосудна, законна конституційно створена у Верховній Раді коаліція, буде залежати і життя країни", - переконана лідер опозиції.
Тимошенко при цьому нагадала, що 17 вересня 2008 року КСУ у тому ж складі суддів вже ухвалив рішення щодо принципів формування коаліції у Верховній Раді України. "Конституційний Суд України установив: Конституція України визначила суб’єктів формування коаліції депутатських фракцій – депутатські фракції", - процитувала вона.
"І тому сьогодні питання строїть про те, чи будуть конституційні судді змінювати своє власне рішення під тиском корупції і під тиском сили влади. І якщо вони здатні будуть сьогодні змінити своє попереднє рішення без того, щоб для цього мінялась Конституція, це буде говорити про те, що Конституційний Суд, вірніше сказати – та частина Конституційного Суду, яка проголосує за рішення, що тепер не тільки фракції, а ще й окремі депутати, яких зараз вже в світі навіть прозвали тушками, що вони можуть формувати коаліцію", - підкреслила лідер опозиції.
"Я загострюю на цьому увагу: це буде грубе, неправосудне, незаконне, неконституційне рішення, яке буде протирічити безпосередньо рішенню Конституційного Суду, яке вже ці судді приймали. Я вважаю, що сьогодні більш гострого питання в суспільстві не існує. Тому що кожна країна, яка живе всупереч власній Конституції, грубо порушуючи закони, така країна не має шансу бути країною, тому що тоді народжується хаос, який є не прогнозованим, коли в основі не лежить закон і не лежить Конституція", - підсумувала Тимошенко.
Як відомо, 17 вересня 2008 року Конституційний Суд України у справі за конституційним поданням 105 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення положень частин 6, 7, 9 статті 83 Конституції України (справа про коаліцію депутатських фракцій у Верховній Раді України) вирішив:
У аспекті порушеного у конституційному поданні питання словосполучення "коаліція депутатських фракцій у Верховній Раді України", що міститься у частинах шостій, сьомій, дев'ятій статті 83 Конституції України, слід розуміти як сформоване на встановлених Конституцією України та Регламентом Верховної Ради України засадах об'єднання за результатами виборів кількох депутатських фракцій, кількість народних депутатів України в яких становить більшість від конституційного складу Верховної Ради України, які (депутатські фракції) на основі узгодження політичних позицій погодились на спільну парламентську діяльність".