Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Археоптерикс виявився нічним птахом

У світі науки 5939 переглядів

Опубліковано - 6.04.2010 21:21 | Всі новини | Версія для друку

Археоптерикс виявився нічним птахом
Археоптерикс виявився нічним птахом
Американські учені розробили критерій, який дозволяє на підставі будови черепи визначати, який спосіб життя вів той або інший птах.

Стаття дослідників з'явилася в журналі Vision Research. Використання нового критерію відносно археоптерикса показало, що він полював ночами, уточнює New Scientist.

Учені орієнтувалися на характеристики очних ямок і склерального кільця (шар дрібних кісточок в стінці ока). Проаналізувавши 77 видів птахів, автори нової роботи визначили, що залежно від способу життя (плювання вдень, вночі або в сутінках) зовнішній і внутрішній діаметри склерального кільця, а також глибина очної ямки знаходяться в чіткій закономірності.

Анатомічні характеристики очей археоптерикса однозначно вказують, що він вів нічний спосіб життя. Досі спеціальних досліджень щодо часу активності цього вимерлого птаха юрського періоду не проводилося, проте на більшості зображень, виконаних за участю експертів, археоптерикс намальований вдень.

Торік інший колектив авторів вивчив ще одне з відчуттів археоптерикса - слух. На підставі будови вуха археоптерикса дослідники довели, що ці птахи чули дуже погано.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Чим обмеженішим є світогляд людини, чим менше вона знайома з історією, природою і філософією, тим щиріша її прихильність до своєї релігії ”
Людвіг Фейєрбах

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.