Рішення КС не легалізувало КоСаРів |
Про це він повідомив в інтерв'ю газеті "Дєло".
"Тому що на сьогоднішній день порядок формування коаліції регламентується Конституцією, регламентом Верховної Ради і двома рішеннями Конституційного Суду — нинішнім та від 17 вересня 2008 року. Адже обидва рішення діють. На яке питання відповідало вирішення від 17 вересня 2008 року? Хто є суб'єктом формування коаліції. Як заявив тоді Конституційний Суд, суб'єктом формування коаліції є фракції, але не просто фракції, а депутатські фракції Верховної Ради, кількість депутатів в яких складає більшість від конституційного складу Верховної Ради", - зазначає юріст-"бютовец".
"Тобто суб'єктом формування є фракції, в які входять мінімум 226 депутатів", - підсумував Власенко.
Останнє вирішення Конституційного Суду від 6 квітня 2010 року відповідало на інше питання: чи можуть депутати індивідуально входити в коаліцію? Відповідь: так, можуть.
"Таким чином, існує два взаимодоповнюючі рішення Конституційного Суду. Ці рішення сформували три необхідні умови, на яких коаліція вважається за законну. Перше: її формують депутатські фракції. Друге: депутати можуть входить в коаліційне об'єднання індивідуально. І третє: коаліцію формують не просто фракції, а фракції, у складі яких є 226 депутатів", - указує Власенко.
І ось це умова, за словами юриста, не була дотримана при створенні нинішньої коаліції. "І говорити про те, що суд її легалізовував, немає підстав. У резолютивній частині рішення про це не йдеться. Він відповів на інше питання — що депутати можуть входити індивідуально", - вважає Власенко.