Аратта - На головну

8 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Азаров зажене малий бізнес у глухий кут

Економіка 5761 перегляд

Опубліковано - 14.04.2010 16:50 | Всі новини | Версія для друку

Азаров зажене малий бізнес у глухий кут
Азаров зажене малий бізнес у глухий кут
Ухвалення законопроекту “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування оплати праці”, що передбачає введення середньої індикативної заробітної плати, негативним чином вплине на роботу малих та середніх підприємців.

Таку думку висловила екс-голова державного комітету Верховної Ради України з питань підприємництва Олександра Кужель.

"Я слідкую за комітетом (комітет ВР підприємництва, який наразі очолює Михайло Бродський). Зараз у них є широке обговорення введення ініціативи голови комітету Михайла Бродського щодо індикативних заробітних плат (по суті, фіксована заробітна плата на підприємстві – ред.)", - сказала вона і коротко додала: "Це просто жах! Людина не розуміє, що робиться в країні, не розуміє наслідків".

Екс-голова державного комітету пояснила, що запровадження такого порядку нарахування заробітних плат лише посилить тиск на підприємців, тим більше якщо мова йде про малий та середній бізнес. І таким чином фактично, кожен працівник підприємства матиме фіксовану заробітну плату, залежно від його посади.

"Якщо обов’язковим має бути нарахування податків підприємству, і щоб головний бухгалтер отримував заробітну плату 2 400 гривень, то треба запитати, чи на Волині, чи в Охтирці, чи на Житомирі, чи Закарпатті залишиться хоч один головний бухгалтер? Його просто ніхто не візьме на роботу, бо йому треба буде сплачувати таку заробітну плату, якої немає", - здивовано зазначила Олександра Кужель і зауважила: "А керівник підприємства повинен буде отримувати 4 000 гривень. І якщо ви удвох працюєте, або з дружиною, або з дитиною – ви можете взяти рівно стільки, скільки ви заробили".

На думку політика, у сьогоднішній складній фінансово-економічній ситуації повинне починатись не знищення підприємців, а запровадження системи зміни щодо нарахування заробітної плати.

"Інакше це є непрофесіоналізм, і це дуже тяжко. Ну що, будемо підказувати, будемо боротися", - зазначила вона у своєму коментарі.

Зазначимо, напередодні був зареєстрований урядовий законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо врегулювання оплати праці), що передбачає введення індикативної зарплати. Ініціатором цього проекту став нинішній голова комітету підприємництва Верховної Ради України Михайло Бродський.

Так, якщо законопроект буде ухвалено, то середня індикативна заробітна плата буде визначатися за формулою: мінімальна заробітна плата плюс збільшена на відповідний коефіцієнт для окремих категорій працівників.

Зокрема, для керівників підприємств коефіцієнт становитиме - 5, головних бухгалтерів - 3, інших працівників, згідно з класифікатором професій, - 2.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ти говориш про Господа або Його чесноти, роби це серйозно і з належною повагою”
Джордж Вашінгтон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.