Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- у 1919-1920 роках Кам`янець-Подільський ненадовго став державним центром України - останньою столицею УНР. Сюди перемістилися Директорія та Уряд УНР. В місті постав Комітет охорони Республіки. Однак у 1920 році Червона армія розгромила війська УНР.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Google вперше розповіла, які країни вимагають цензури в Інтернеті

За право людини 5454 перегляди

Опубліковано - 21.04.2010 19:54 | Всі новини | Версія для друку

Google вперше розповіла, які країни вимагають цензури в Інтернеті
Google вперше розповіла, які країни вимагають цензури в Інтернеті
Компанія Google вперше опублікувала інформацію про те, наскільки часто уряди різних країн звертаються з проханням надати їм інформацію про користувачів або якимсь чином піддати дані, що видаються пошуковим сервером, цензурі.

Про це в середу, 21 квітня, повідомляють західні ЗМІ.

За кількістю подібних звернень лідирує Бразилія - на її рахунку 3663 офіційні запити в Google. На другому місці США (3580) і на третьому, з великим відривом, Велика Британія (1166).

У заяві, опублікованій американською компанією, сказано, що вона не може навести статистику звернень китайського уряду, оскільки в КНР ця інформація вважається державною таємницею.

Минулого місяця Google припинила свою роботу в Піднебесній через тиск з боку влади країни, яка вимагає піддавати цензурі результати пошуку. Крім того, стало відомо, що на початку нинішнього року були зламані електронні скриньки користувачів поштового сервісу Gmail, які мають відношення до правозахисної діяльності.

На думку компанії, ініціатива виходить від самих верхів китайського керівництва, проте влада Китаю заперечує причетність до події.

Крім загальної кількості запитів, Бразилія займає перше місце і за кількістю звернень з проханням видалити з мережі будь-які матеріали - за друге півріччя 2009 року влада країни 291 раз зверталася до Google з цього приводу.

На другому місці Німеччина (188 звернень), на третьому Індія (142) і на четвертому США (123 запиту).

Україна, згідно з даними Google, жодного разу не зверталася до компанії з проханням надати їй інформацію про користувачів або яким-небудь чином піддати дані цензурі.

Тепер найбільший інтернет-пошуковик запустив он-лайн-програму, яка веде точну статистику, заявивши, що це "лише перший крок до більшої відкритості".

"Переважна більшість звернень виправдана, і запитувана інформація необхідна для проведення розслідування кримінальних справ або боротьби з порнографією, - заявив головний юрист Google Девід Драммонд. - Ми впевнені, що прозорість в нашій роботі призведе до скорочення цензури. Якщо компанії, уряди або просто окремі люди не втрутяться в ситуацію, то Інтернет стане ще більш обмеженим - у користувачів не буде свободи вибору і відчуття, що вони самі контролюють своє життя в Інтернеті, а сила буде на боці тих, хто захоче лімітувати доступ до інформації ".

Раніше представники Канади направили главі компанії Еріку Шмідту відкритий лист, в якому висловили сумнів, що нова он-лайн-програма, в якій буде відображена вся статистика звернень або тиску на компанію, узгоджується з правилами нерозповсюдження певної інформації.

Скаргу канадців підтримали офіційні представники ще 10 країн.

Проте в головному офісі інтернет-гіганта в Каліфорнії відзначили, що викладені в листі доводи безпідставні.

"Ми працюємо над створенням подібної програми вже дуже давно, відтоді, як кількість звернень до нас різко зросла, - заявив високопоставлений представник Google Скотт Рубін. - Це лише продовження нашої боротьби за абсолютну доступність інформації. Ми сподіваємося, що наш крок надихне інші компанії теж ділитися з громадськістю своєю діяльністю ".

Google також наголошує, що діє відповідно до принципів організації під назвою Ініціатива всесвітньої мережі, яка виступає за свободу самовираження в Інтернеті. Інший популярний пошуковик Yahoo! і комп'ютерний гігант Microsoft також є членами цього об'єднання.

Згідно зі статистикою Google, на сьогоднішній день уряди 40 країн цензурують інтернет-простір, тоді як у 2002 році лише дві країни вводили обмеження.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли я ознайомився з партіями марксистів, соціалістів, лібералів та демократів, то за спиною кожної з них я побачив хитрий писок жида”
Іван Франко

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.