Опозиція підрахувала, що насправді нині Україна платитиме Росії більше |
Про це заявив міністр енергетики опозиційного уряду Олександр Гудима.
За його словами, газові угоди уряду Тимошенко передбачали скорочення обсягів споживання газу в 2010 році до 27 млрд. куб. м., зокрема: у І кварталі 2010 року: 7 млрд. куб.м за ціною 300 доларів, що складає 2,1 млрд. доларів, а в ІІ-ІV кварталі 2010 року – 20 млрд. куб.м. за ціною 330 доларів, що складає 6,6 млрд. доларів, та відповідно загалом за рік – 8,7 млрд. доларів.
Водночас, як підкреслив Гудима, згідно з новими газовими угодами, підписаними Януковичем 21 квітня, обсяг споживання збільшено до 37 млрд. куб. м, з яких 30 млрд. у ІІ-ІV кварталі за ціною 230 доларів США, що в сумі складає 6,9 млрд. доларів, та з врахуванням вже спожитих 7 млрд. куб.м. газу вартістю 2,1 млрд. доларів США загальна ціна за рік складає 9 млрд. доларів США.
«Таким чином, при меншій ціні на газ Україна заплатить Росії у 2010 році на 300 млн. доларів США більше, ніж це передбачалось газовими угодами уряду Тимошенко», - заявив міністр енергетики опозиційного уряду.
«Рішення уряду Януковича-Азарова про збільшення споживання російського газу у 2010 році до 37 млрд. куб.м в порівнянні з 2009 роком під обіцянки зменшення ціни на догоду окремими фінансово-промисловим групам не відповідає національним інтересам України та суперечить рішенням попереднього уряду Тимошенко, спрямованим на скорочення споживання газу в 2010 році до 27 млрд. куб.м.», - заявив Гудима.
Він наголосив, що дії Януковича призведуть до знищення вугільної галузі та теплової енергетики України.
Міністр енергетики опозиційного уряду переконаний, що в умовах економічної кризи необхідно орієнтуватися на вітчизняні енергетичні ресурси, які дозволять протягом 2010-2015 років скоротити споживання імпортованого газу на 10 млрд. куб. м.
Гудима зазначив, що опозиційний уряд пропонує діючому уряду розробити програму заміщення російського газу українським вугіллям та електроенергією, а також альтернативними енергетичними ресурсами та врахувати цю програму при розробці Держбюджету на 2010 рік та Програми діяльності уряду.
Гудима підкреслив, що основою програми заміщення має стати модернізація котелень та ТЕЦ з переведенням їх на споживання вугілля, використання електричної енергії на опалення та підігрів води.
За його словами, в разі неврахування зазначених пропозицій діючим урядом, опозиційний уряд самостійно розроблятиме програму заміщення російського газу.