Аратта - На головну

23 грудня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Росія поглине українське авіабудування?

Економіка 5644 перегляди

Опубліковано - 23.04.2010 12:51 | Всі новини | Версія для друку

Українська “Мрія”, як символ космічної держави і прагнення українців до економіного відродження може стати трофеєм Москви
Українська “Мрія”, як символ космічної держави і прагнення українців до економіного відродження може стати трофеєм Москви
Російська Об’єднана авіабудівна корпорація (ОАК) і український концерн “Антонов” домовилися про створення керуючої компанії.

Єдина компанія займеться розширенням спільного виробництва та поставок в експлуатацію літака Ан-148 і його модифікацій, виробництвом літаків сімейства Ан-124 і літаків сімейства Ан-140, розробкою та проведенням спільної маркетингової політики як на внутрішніх ринках, так і в світі.

Рішення про створення СП стало вимушеним. Російська сторона, зацікавлена головним чином в конструкторському бюро "Антонова", тричі намагалася покласти початок об'єднавчого процесу: ОАК готувала проекти угод між авіабудівниками обох країн, проте вони так і не приймалися українською стороною.

У той же час створений в 2008 р. "Антонов" є держхолдингом, який не може створювати ніяких спільних підприємств. На сьогоднішній день в нього входять конструкторське бюро "Антонов", серійний завод "Антонов", 410-й завод цивільної авіації, Харківський авіазавод. У грудні 2008 р. уряд України прийняв рішення реформувати авіаційну промисловість, об'єднавши підприємства, спочатку в 2010 р. акціоновано їх.

Створення керуючої компанії - лише проміжний етап на шляху інтеграції ОАК і "Антонова". Згідно з останнім проектом угоди між урядами Росії і України про співпрацю в авіабудуванні (який готувався до зустрічі президентів у Харкові і не був підписаний), 50% плюс одна акція ДАК "Антонов" повинні бути внесені в ОАК, яка сплатить цей актив власними акціями. На яку частку в ОАК може розраховувати українська сторона, не вказується. При цьому в документі прописано, щоб усі необхідні для інтеграції компаній рішення були прийняті не пізніше 1 серпня 2010 р.

Варто відзначити, що українська сторона не зацікавлена в тому, щоб віддати РФ більше 49% акцій авіазаводів, в той час як ОАК цікавить контрольний пакет.

Нагадаємо, що питання можливого об'єднання російського і українського авіапрому постало відразу після створення у 2005 р. в Росії на базі великих авіазаводів "Об'єднаної авіабудівної корпорації" (ОАК). Зараз російські й українські підприємства спільно створюють новий регіональний пасажирський літак Ан-148 (розроблений українським АНТК ім.Антонова) і відновлюють серійне виробництво найбільшого у світі рампового вантажного літака Ан-124 "Руслан". Минулого року президент ОАК Олексій Федоров називав логічною інтеграцію з АНТК ім.Антонова. До цього часу ОАК приєднувала до себе підприємства шляхом обміну контрольного пакету його акцій на невеликий пакет акцій самої корпорації.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи нічого не замишляйте проти Росії, тому що на кожну вашу хитрість вона відповість своєю непередбачуваною дурістю ”
Отто фон Бісмарк

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.