Актуально
Чи знаєте Ви, що:
- українська мова посіла друге місце в світі за мелодійністю після італійської. Також її визнали третьою найкрасивішою мовою в світі за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія та побудова речень після французької та перської мов на мовному конкурсі, що пройшов у Парижі в 1934 році...
Курс валюти:
Погода в Україні:
|
|
Давня марихуана уживалася невідомо як
Археологія 88910 переглядів
Опубліковано - 15.12.2008 | Всі публікації | Версія для друку
|
11 грамів конопель пройшли цілу низку аналізів: фотомікрографія, фітохімія, аналіз ДНК - ось далеко не повний перелік. Зате тепер учені розраховують отримати більше знань як у вузькоботанічному, так і в культурологічному плані (фото David Potter/Oxford University Press). | Стародавні люди вирощували коноплі не тільки для того, щоб вити вірьовки. Вони робили з неї марихуану і кайфовали. До такого висновку схиляється міжнародна група учених, яка вивчила вміст могили, викопаної 2700 років тому. У ній серед іншого добра було знайдено 789 грамів травички, яку запасливий шаман любив настільки, що прихопив з собою на той світ. Причому ця найстаріша на планеті марихуана мало чим відрізняється від сьогоднішньої.
Трохи передісторії. Величезне стародавнє кладовище площею 54 тисячі "квадратів" виявили в пустелі Гобі місцеві фермери. Було це приблизно 20 років тому. Могили знайшлися в Синьцзян-Уйгурському автономному районі Китаю, поблизу міста Турфан.
Археологи почали розкопки, які були в основному завершені в 2003 році. На кладовищі Яньхай (Yanghai Tombs) опинилося 2500 могил, що виникли тут від 3200 до 2000 років тому.
|
Учені говорять про можливість присутності людини в цьому районі приблизно впродовж 10-40 тисяч років (фото EBR). | Ученим сильно пощастило, адже поховання знаходилися на глибині 2 метри і глибше, клімат в цих місцях посушливий, а ґрунти лужні - людські останки добре збереглися, а деякі навіть муміфікувалися.
Крім того, в чудовому стані були знайдені численні артефакти: спорядження, інструменти, посуд, прикраси і таке інше.
Одною з найбагатших дослідники порахували могилу M90 розміром 220 х 170 см - на глибині 210 см тут поховали 45-річного білошкірого блакитноокого пана. Предмети на зразок вуздечки, лука для стрілянини, музичного інструменту, посуду й інші речі указували на високий соціальний статус похованого. Учені зарахували його в шамани.
|
Вік поховання дослідники оцінили, провівши аналіз дерев`яних предметів. Стрілками вказані “сховища” конопель (фото EBR). | У голови покійного стояла шкіряна корзина, а у ніг - дерев'яна чаша. В обох "контейнерах" опинилася злегка товчена речовина рослинного походження.
Спочатку його порахували коріандром (Coriandrum sativum), але потім придивилися – ти диви, та це ж Cannabis sativa!
За дослідження узялася велика група учених із США, Великобританії, Китаю, Італії і Австрії - 17 фахівців (ботаніків, біологів, палеонтологів) на чолі з професором Ітаном Руссо (Ethan B. Russo), які провели фітохімічний і генетичні аналізи, а за результатами опублікували статтю в Journal of Experimental Botany.
|
А ось і власне “контейнери” (фото Journal of Experimental Botany/Oxford University Press). | На те, що травичка шамана - не дикоросла пустушка, указували і розмір насіння, змішаного з листям, і його колір, і інші характеристики. Було ясно - це культивована відповідно до принципів академіка Вавилова марихуана, причому добірна: всі частини чоловічих рослин (найменше психоактивні) були акуратно видалені.
Загалом, вміст 9-тетрагідроканнабінола був на вельми пристойному рівні. Хіба що у стародавнього зразка був відсутній типовий запах конопель.
|
Розглянувши листя конопель під мікроскопом і побачивши зелений колір, учені порахували, що стародавня марихуана “ефективна” і сьогодні. В даний час коноплі з могили шамана передані на зберігання в музей Турфана, а група Руссо має намір продовжити розкопки на кладовищі, де її чекають ще близько 2000 могил. Не виключено, що в них криється відповідь на питання про спосіб вживання/застосування культивованої марихуани (фото David Potter/Oxford University Press). | Правда, ніяких пристосувань для куріння або вдихання марихуани ні в могилі шамана, ні на всій ділянці розкопок - так і не знайшлося. Тому спосіб вживання залишився невирішеним питанням.
Дослідники, кажучи про культивування каннабіса у фармацевтичних, психотропних, психоактивних або якихось інших містичних цілях, лише висувають припущення про "прийом через рот", можливо, разом з такими прянощами, як каперси колючі (Capparis spinosa), які теж були в могилі. Є версія і про просіювання через тканину з подальшим розпилюванням.
Як би там не було, марихуана увійшла до числа предметів першої необхідності для замогильного життя. Втім, учені вважають, що якби коноплі були вирощені задля "більш духовної або медичної мети", очевидно, шаман захопив би з собою трави більше.
До теми:
Публiкацiї за темою «Археологія»:
- Загадкова давня пам’ятка — Колесо Духів в Ізраїлі
«Аратта. Вікно в Україн» Колесо Духів або Руджум-ель-Хірі — прадавня споруда в Ізраїлі на Голанських висотах, яка, за даними дослідників, може бути древнішою за Стоунхендж. Однак її дослідження ставить перед археологами більше питань, ніж дає відповідей. - У 19 столітті ідол слов’янського бога Світовида називали «антихристом»
Денис МАНДЗЮК, Gazeta.ua Язичницький стовп з-під українського села Личківці у Краківському археологічному музеї зберігається дотепер. Табличка поряд інформує: «Світовид зі Збруча. Знайдений на сході Польщі». - Давньоруські писанки
А.О. Сушко, «Археологія», №2, 2011 р. Одним із проявів давньоруського гончарного мистецтва було виготовлення поліхромної полив’яної кераміки. Розквіт полив’яної майстерності був обумовлений високим розвитком емальєрної справи, яка ґрунтувалася на місцевій сировинній базі. - ТОП-10 сенсаційних археологічних знахідок 2009 року
Gazeta.ua Міжнародний журнал National Geographic опублікував перелік десяти найвизначніших археологічних відкриттів нинішнього року. - Археологи Донеччини натрапили на унікальну знахідку, якій дев’ять тисяч років
Антін БОБИР, “Україна молода” Цього літа група археологів з Донеччини під час планових розкопок поблизу села Богородичне Слов’янського району Донецької області знайшла скарб, який пролежав у землі близько дев`яти тисяч років. - Могила князя Святослава
Михайло Міллер, “Ятрань” Місце могили Святослава знаходиться в північному краю Нового Запоріжжя, на терені «поселка 6». Виявити це місце легко, наклавши на сучасний плян місцевости (містини) плян тієї ж містини за часів Дніпрельбуду, де означено «Площу А» та городище. - Глиняний календар IV століття розкриває таємницю слов`янської теології
Б.О.Рибаков «Язычество Древней Руси» Ромашківський глиняний календар дає нам ряд цінних свідчень про працю і вірування давніх слов’ян. Він приводить в струнку систему багато розрізнених уявлень про язичництво, слов’янську демонологію і теологію. - “Археологія Кам’янецького замку: все тільки починається”
«Відлуння віків» Розмова з Ларисою ВИНОГРОДСЬКОЮ, старшим науковим співробітником Інституту археології НАН України. - Давня марихуана уживалася невідомо як
membrana.ru Стародавні люди вирощували коноплі не тільки для того, щоб вити вірьовки. Вони робили з неї марихуану і кайфовали. До такого висновку схиляється міжнародна група учених, яка вивчила вміст могили, викопаної 2700 років тому. - Що накопав український «Софокл»?
Діана Камінська, газета «Нова» Дно Чорного моря зберегло для нас цілий пласт історії - від античності до Другої світової. Зараз під товщею солоної води лежить близько тисячі об’єктів, що являють величезний інтерес для істориків. Це і грецькі трієри, і російські броненосці часів Першої світової, і радянські підводні човни, що затонули в роки Великої Вітчизняної, і сучасні ракетоносці радянського часу. |
|
Публікації:
Останні новини:
Популярні статті:
|
|
|
Все, що йде поза рами нації, це або фарисейство людей, що ітернаціональними ідеалами хотіли би прикрити свої змагання до панування одної нації над другою, або хворобливий сентименталізм фантастів, що раді би широкими “вселюдськими” фразами прикрити своє духове відчуження від рідної нації...” Іван Франко
|
|
|
|
|
|