 Актуально
 Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
 Курс валюти:
 Погода в Україні:
|
 |
Пригоди Велесової книги
Історія 67761 перегляд
Опубліковано - 5.01.2009 | Всі публікації | Версія для друку
|
Алі Ізенбек | Це – суперісторія! Навіть дивно, що вона так слабо зацікавила журналістів і дослідників. Крім усього іншого, сюжет продовжується, даруючи безліч несподіванок. А почалося все 1919 року, під Харковом…До села Великий Бурлук увійшов підрозділ Білої армії, яким командував полковник Алі Ізенбек. Тривали селянські повстання. Прекрасний маєток місцевих поміщиків Донець-Захаржевських, було пограбовано червоними, господарів вбито.
Алі повільно блукав розгромленими кімнатами, розуміючи, що епоха царської Росії скінчилася назавжди. Зайшов в розтрощену бібліотеку. Саме там здійснив знахідку, яка суттєво змінила його життя. Побачив дерев‘яні дощечки з дивними письменами, залитими не то воском, не то чимось, схожим на лак. Кілька днів полковник вивчав написи, які дуже його зацікавили. Зібрав всі таблички, які зміг знайти, доручив ординарцю все спакувати і возив довгі роки Громадянської війни. Був у Денікіна, Врангеля. З тими табличками і опинився в еміграції.
Осів у Брюсселі, де познайомився з Юрієм Миролюбовим, фанатичним дослідником слов‘янської історії.
Десь з 1924 року, Миролюбов почав вивчати дощечки, перемальовував, перекладав. Алі не дозволяв виносити письмена, що згодом стали відомими під назвою Велесова книга, з свого кабінету…
Було зроблено велику роботу.
У серпні 1941 року, Алі Ізенбек помер. Йшла Друга світова війна. 74 березовими і дубовими табличками дуже зацікавився агент гестапо М.Шефтель, який ймовірно, був причетний до їх викрадення. Існує версія, що таблички потрапили до легендарної Аненербе, яка вивчала все окультне. Їх досліджували члени загадкової групи, що згодом їздила до Кам‘яної Могили під Мелітополь і шукала знаменитий скарб Кубанської республіки… Потім архіви потрапили до американців і до рук радянських спецслужб. Якщо вціліли – так можливо десь і лежать в архівних ящиках, не привертаючи уваги хранителів… Можливо, спробуємо знайти якийсь слід… Є чутки, що дощечки в США у мормонів...
Оригінали втрачені з 1941 року.
 |
Юрій Миролюбов | Після війни, Миролюбов заявив про Велесову книгу, організувавши кілька публікацій, у тому числі, оприлюднивши фото табличок. Опублікував переклад. Знахідкою зацікавилися вчені багатьох країн.
Як завжди, кілька російських вчених рішуче заявили, що Велесова книга фальшивка, зроблена на початку ХХ століття. Українські, як завжди, не погодилися, стверджуючи, що Ізенбек знайшов оригінал. Почалися запеклі дискусії, які ми оминаємо.
В мережі вдалося розшукати ще одну оригінальну версію: «Пензяк Алексей Плотников выдвинул интересную версию. Он считает, что один из самых загадочных артефактов мировой истории долгие годы хранился на территории нашей области. Речь идет о "Велесовой книге".
ПО МНЕНИЮ историка, реликвия была спрятана в имении князя Куракина, которое расположено под Сердобском.
Собственно, это даже не книга в ее привычном понимании, а несколько десятков деревянных дощечек с нанесенными на них текстами. Считается, что "Велесову книгу" написали новгородские волхвы. Рукописный труд посвящен славянскому богу богатства и мудрости Велесу. В книге отражена история древних народов. Многие факты, изложенные в ней, совпадают с научными данными.
Однако большинство современных ученых ставят под сомнение историческую подлинность "Велесовой книги" - отсутствует оригинал.
Широкой публике "Велесова книга" стала известна более 80 лет назад, когда артефакт привез в Париж белогвардеец-эмигрант Али Изинбек. В 1919 году он обнаружил дощечки с письменами в имении князей Куракиных под Харьковом. Расшифрованный текст "Велесовой книги" сейчас хранится в Русском университете города Сан-Франциско (США). А сам оригинал таинственным образом исчез в 1941 году после смерти Али Изинбека. Есть версия, что к этому приложила руку секта "Аненербе", которая по заданию Гитлера искала артефакты древних арийцев.
"Вполне возможно, что Куракины привезли "Велесову книгу" на Украину из другого поместья, которым владели, - из деревни Надеждино под Сердобском, - интригует Плотников. - А прятал ее там светлейший князь Александр Куракин».
|
Володимир Перегинець | В Аахенському архіві зберігається 18 томів Ю.Миролюбова…
Було б добре, аби харківські історики і музейники теж долучилися до цього розслідування…
Далі почалися ще більші інтриги!
Поки вчені мужі дискутують, правда Велесова книга, чи ні, вдова Миролюбова - Жанна, француженка, вирішила передати документи і певні картини Алі… в Україну! Професор Володимир Перегинець, який став керівником Фонду Миролюбова, отримав в дар унікальний архів дослідника з малюнками, текстами розшифровки, зроблених з оригіналів! Дружина підтвердила, що особисто бачила дощечки…
То чи не варто сфотографувати листи з буквицями, перемальованих з оригіналу, і спробувати знову їх розшифрувати, перекласти, дослідити? Підтвердити чи спростувати їх правдивість уже сучасними методами? Адже, ні в США, ні в Німеччину їхати не треба! Архів у Києві…
Найближчим часом ми спробуємо зустрітися з Володимиром Перегинцем. Можливо, зробимо фотосесію картин Алі Ізенбека, яку планують виставити в Музеї гетьманства, побачимо той легендарний архів… Ще раз нагадую – ми журналісти, а не історики! Цей матеріал призначено широкому колу читачів, а не академічним дослідникам. Ми не претендуємо на наукові звання чи відкриття. Дисертації напишуть інші…
Ймовірно, створимо ще одну сенсацію. Якщо не вдасться, просто нагадаємо захопливі пригоди довкола такого суперечливого твору, яким несподівано стала Велесова книга.
|
Дощечка II 16, аверс |
 До теми:
 Публiкацiї за темою «Історія»:
- Совок кислоти
Влад Массіно, Lenta.ru Невідома історія наркоманії в Радянському Союзі. - Пересічень
Юрій Фоменко, «Земля Мамаїв» При впадінні в Дніпро Самара своїми рукавами межує острів. Острів невеличких чистих озер, котрі живляться джерелами з під скель. Колись коло того острова води Дніпра набирали швидкість і пірнали під веселками, розбиваючись об пороги. Тут починалося наше місто. - Лист Петру Порошенку про визнання Велесової книги
Сергій Піддубний, для “Аратта-Україна” Останнім часом з метою підкріплення нібито своєї древності та величі, в Росії активно розкручується процес визнання Велесової Книги. Очевидно, саме ця книга має стати також обґрунтуванням нав’язуваного світові ідеї «русского міра» (у Влескнизі згадується похід русів до Сирії). - Як українці зупинили сталінську агресію у Фінляндії
Денис КОВАЛЬОВ та Юрій ЯКУБА Юрій Горліс-Горський, як вмілий провідник та інструктор, з безідейних полонених українських червоноармійців за кілька тижнів ідеологічного та військового вишколу зробив справжній боєздатний полк, рівнозначний загонам шведських добровольців, бійці якого тепер мали ідею – повалення більшовизму! - Як Австро-Угорщина будувала залізницю в Карпатах
Микола ТКАЧ, Микола ВОЛОЩУК, UA-Reporter.com ...Наприкінці 19-го століття гірська Рахівщина, як і вся територія Закарпаття, входила до складу Австро-Угорщини. Щоб здійснити задум у складній гірській місцевості, потрібні були кваліфіковані спеціалісти. Тому з усіх куточків згаданої імперії для прокладання залізниці запросили будівельників різних національностей: австрійців, угорців, чехів, хорватів, німців. - Як знищувати російських окупантів: фінські практики
Євгеній Якунов, «Укрінформ» У листопаді виповнюється 75 років з початку так званої Радянсько-Фінської війни. Але справа навіть не в круглій даті, а в тому, що історія нічому не учить. Особливо, якщо країна, як і раніше, «управляється диктатурою такою абсолютною, що подібної важко знайти у світі». - До і після хрещення. Вісім маловідомих фактів про життя в Київській Русі
Стас Соколов, «Новий Час» У День хрещення Київської Русі ми вирішили нагадати про вісім маловідомих фактів про державу, від якого веде свої історичне коріння сучасна Україна. - «Миротворець» Гітлер: невивчені уроки для сьогодення
Сергій Грабовський, кандидат філософських наук, Радіо Свобода Якщо ви цього ще не знаєте, то не можу приховувати від вас важливу інформацію: головним миротворцем світу у 1930-х був Адольф Гітлер. - Радянські недоучки проти націоналістів-інтелектуалів: політико-історичний аспект
Валерій Майданюк, «Вголос» В офіційній радянській, а також теперішній регіонівській фразеології провідних діячів ОУН та командирів УПА прийнято називати бандитами, які зрадили СРСР і стріляли в спину воякам законного режиму. - Українські Веди, або Хто боїться визнання Велесової книги
Сергій Піддубний, «Ятрань» Ця стаття, як відгук на публікацію молодого науковця С. Гіріка, призначалася для «Української (історичної) правди». Однак редакція цього інтернет-ресурсу вирішила не публікувати її, очевидно поділяючи думку аспіранта, що Велесова книга є фальшивкою. |
 |
 Публікації:
 Останні новини:
 Популярні статті:
|