Актуально
Чи знаєте Ви, що:
- одна з найвідоміших у світі різдвяних пісень - це «Щедрик», народна пісня, записана українським композитором Миколою Леонтовичем. Світ знає її як Carol of the Bells або Ring Christmas Bells. На Youtube різні виконання «Щедрика» набирають мільйони переглядів...
Курс валюти:
Погода в Україні:
|
|
Хроніка Майдану в Кишиневі. Комуністична влада мавпує Гітлера
Політика 20587 переглядів
Опубліковано - 11.04.2009 | Всі публікації | Версія для друку
|
Зверніть увагу на дрібничку, яка присутня майже на всіх фотодокументах із кишинівського Майдану: демонстранти палили якісь папери біля будинків парламенту і президентури, а не усередині. | Увечері, коли будинки влади були під контролем поліції, кабінети були цілі, а вранці – всім показали сліди погрому... Ці провокації направлені проти ЄС...5 квітня в Молдові пройшли парламентські вибори, що завершилися перемогою Партії комуністів, яку очолює президент країни Володимир Воронін. Опозиція заявила про численні фальсифікації і зажадала перегляду підсумків голосування, а також повторних виборів до парламенту. Вже 6 квітня акції протесту захлинули Кишинів. Мітинговці розбивали камінням вікна резиденції Президента і будинку парламенту. Воронін назвав масові акції протесту спробою державного перевороту і звинуватив Румунію в причетності до всіх подій, що відбувалися в країні. "У всіх процесах, які відбуваються у нас, замішана Румунія. Терпіння теж має межі. Нам відомі автори цих подій, частина з них втекла", – заявив Президент. Двох працівників посольства Румунії в Молдові було оголошено персонами нон-грата, влада заговорила про запровадження візового режиму з Румунією.
Ми подзвонили лідерові опозиційного альянсу “Наша Молдова”, колишньому меру Кишинева Серафиму Урекяну.
Серафиме Олександровичу, існує думка, що акції протесту в Кишиневі були спровоковані самою владою – щоб знизити масштаби потенційних протестів. Ви поділяєте цю точку зору?
Це і моя точка зору. Так і є. Жодна опозиційна партія, яка пройшла до парламенту, не брала участь в цих маніфестаціях і навіть не закликала своїх людей до участі. Ми ні при чому. Це влада.
А Президент Воронін звинувачує Вас, Влада Філата й інших опозиціонерів в тому, що ви вивели на площу навіть не своїх прихильників, а “дітей, школярів”...
Він завжди шукає і шукав винних. Але цього разу йому це просто так не зійде. Це не відповідає дійсності.
Так, я у вівторок вийшов на площу як колишній мер столиці (керував Кишиневом 11 років з 1994-го по 2005 рік) для того, щоб зупинити це беззаконня, бачив, що робиться в будинку президентури та парламенті.
Відбуваються дуже дивні речі. Скажімо, після розгрому будинку президента, Воронін вже веде прийоми в своєму кабінеті. Будинок розгромлений, а кабінет президента не постраждав ні на йоту. Цікаво й інше. О 8 годині вечора у вівторок члени нашої фракції були в будинку парламенту. Тоді був розгромлений перший поверх і трохи другого. Вони зайшли в свої кабінети, все було в порядку. На той час будинок був уже в руках поліції і спецслужб. Але коли вони прийшли вранці, всі кабінети були розграбовані, всі меблі розламані, оргтехніка вивезена тощо. Хто це зробив, якщо будинок був під контролем поліції і служби безпеки?
Це явно організована акція прихильниками влади. В одному інтерв`ю для російського видання Воронін каже: “Ми вирішили уступити їм на один день все те, що таке для них бажане: кабінети президента, спікера парламенту, зал парламентських засідань, наші телефони і оргтехніку. Ми вирішили уступити їм усе те, на чому в них закінчуються всі уявлення про державну владу”. Практично він заявив про те, що вони усвідомлено всі поступилися, здали. Це 1933 рік, Німеччина. Пригадайте Гітлера, коли він підпалив Рейхстаг.
Чи правда, що серед протестуючих зустрічалися переодягнені працівники міліції?
Не переодягнена, а одягнена міліція. У нас є відеокадри, де поліцейський стоїть поряд з людьми, які ставлять прапори Євросоюзу і Румунії над будинком президентури. Є кадри, де працівник служби безпеки Молдови в ейфорії випиває шампанське біля розбитого вікна президентської резиденції. Є кадри, де поліцейський дістає каміння з огорожі президентського палацу, щоб людям було чим кидати туди. Є кадри, як відступали поліцейські, коли практично відкрили доступ мітинговцям до будинків і президентури, і парламенту. Дуже багато доказів, що там були замішані спецслужби – чи то поліцейські, чи то інші – і люди з темним минулим, недавно амністовані Президентом.
А правда, що відновлювати парламент і резиденцію Президента тепер буде будівельна компанія, яка належить синові Вороніна?
Так, правда. Компанія “Глорінал”.
Був проведений якийсь тендер?
Та який тендер! Про що ви говорите?!
Воронін сказав, що Румунія нібито безпосередньо замішана в цих акціях протесту. Він звинуватив румунських студентів в маніфестаціях в Кишиневі і заявив, що відчувається серйозна агентура...
Це абсолютно не відповідає дійсності. Для того, щоб робити такі заяви, треба мати якісь аргументи. Поки ніяких аргументів і доказів не немає. Жодного румунського студента тут немає і не було.
Зараз 220 молодих людей арештовано. Їх тероризують і б`ють у цих поліцейських дільницях, катують, роблячи з них місиво.
Як Ви ставитеся до того, що молдавська влада оголосили румунських дипломатів персонами нон грата і говорять про запровадження візового режиму? Наскільки погіршаться румуно-молдавські відносини у зв`язку з останніми подіями?
Справа не тільки в самій Румунії. Румунія – ще й країна Європейського Союзу. І фактично ця акція спрямована не проти Румунії, а проти Європейського Союзу. І всі ці події погіршать наші відносини не тільки з Румунією, а і з ЄС. Всім, хто знає Вороніна, було зрозуміло: декларація про те, що ми “проєвропейська країна” – це добра міна при поганій грі. Усе це вже стало явним.
Чи причетна, на вашу думку, до цих провокацій Росія?
Я далекий від думки, що Росії і Румунії нічим більше займатися, як організовувати путчі. Це організовано владою для того, щоб відвернути увагу громадськості від фальсифікації виборів, від кризи і посилити диктатуру в країні.
У деяких ЗМІ з`явилася інформація, що Росія забезпечувала Молдову спецзасобами для придушення путчу...
Я теж читав у пресі таку інформацію. Але сам не можу сказати ні так, ні ні. Чув, чутки містом ходять, але не бачив. Доказів у мене немає.
|
Зала засідань парламенту. Задимлено, розкидані речі, нібито присутні демонстранти, але ніхто і нічого не торщить. | А докази фальсифікації виборів у Вас є? Депутат Європарламенту Ема Ніколсон, яка входила до складу команди спостерігачів ОБСЄ на парламентських виборах у Молдавії, стверджує, що "результати виборів були сфальсифіковані в ніч підрахунку голосів". Притому що місія міжнародних спостерігачів заявила 5 квітня, що самі вибори пройшли коректно і вільно...
У нас є дуже багато достовірних даних про масові фальсифікації. Навіть мертві голосували. До всіх списків включені всі мертві, які померли в останні 10 років. І звичайно більше 8% учасників – за додатковими списками. Ті, хто голосував за кордоном – в Італії, Румунії, – 90% за комуністів. Такого бути не може! Тому ми вимагали доступу до списків. Виборчі списки ретельно ховаються комуністами. І це дає підстави вважати, що наші побоювання справедливі.
А які настрої сьогодні в Кишиневі – більше проросійські або проєвропейські?
Згідно з опитуванням громадської думки, 76% населення Молдови тяжіють до інтеграції з Європейським Союзом. Що тут ще можна коментувати.
Як останні події вплинуть на розвиток відносин з Придністров`ям?
Треба зміцнити заходи довіри по обидва береги Дністра, не зважаючи на підступи комуністів, комуністичної диктатури в Молдові. Думаю, цей шок мине, країна увійде до мирного русла і працюватимемо на майбутнє.
До теми:
Публiкацiї за темою «Політика»:
- Газова війна Путіна. Загроза для єдності Європи і шлях нового нападу на Україну, говорять експерти
Оксана Бедратенко, Голос Америки На тлі загрози нової наземної агресії Росії проти України, інша війна вже в розпалі - Путін активно використовує енергетику для того, щоб похитнути єдність Європи та США, ускладнити запровадження санкцій у випадку нової агресії Росії. - Геополітичний пазл Путіна. Які шматочки ми бачимо
Стів Розенберг BBC News Москва Ви коли-небудь пробували складати пазл, в якому відсутня половина шматочків? - «Ми готові. Чи готова Москва?»: інтерв’ю із державним секретарем США Ентоні Блінкеном
Майк Екел, Радіо Свобода Що міститься у відповіді, яку США передали Росії у відповідь на її вимоги щодо нерозширення НАТО на Схід? Чи справді Росію попросили вивести війська із території Грузії і Молдови? Чому виїхала частина співробітників посольства США? Чому заяви, які звучать від офіційного Києва і офіційного Вашингтона щодо серйозності загрози російського широкомасштабного вторгнення різняться? До яких дій може вдатися Росія? - Сенатори та конгресмени США від різних партій діляться пропозиціями - як зупинити Росію і допомогти Україні
Голос Америки Обмежити можливості російських олігархів і поповнити військові запаси української армії рекомендує Білому дому конгресвумен-демократка Елісса Слоткін від штату Мічиган. - Війська Росії біля України: чому Європа боїться, що війна не за горами
Катя Адлер ВВС “Європа зараз ближче до війни, ніж після розпаду колишньої Югославії”. - Сенатори США в Києві: Росію чекатимуть нищівні санкції, якщо там зроблять жахливу помилку
Радіо Свобода Група сенаторів Сполучених Штатів відвідала Київ 17 січня, щоб висловити двопартійну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України з огляду на загрозу подальшої агресії Росії. - Представник США в ОБСЄ: “Ми не збираємося віддавати перевагу безпеці однієї держави над іншою”
Остап Яриш, Голос Америки Постійний представник США при ОБСЄ Майкл Карпентер сказав, що Сполучені Штати не будуть порушувати ключових принципів, серед яких - право країн обирати участь у тих чи інших союзах. - «Зникне все». Як ймовірні нові санкції США вплинуть на російський ринок
Санія Юсупова Радіо Свобода Влада США очікує, що Росія надасть пояснення щодо проведення військових навчань поблизу кордону з Україною. - Окрім Києва, ніхто не поспішає із вступом України до НАТО
Джемі Деттмер Голос Америки Українська служба “Голосу Америки” публікує переклад матеріалу Джемі Деттмера опублікованого англомовною службою. - “Байден окреслив два шляхи, які будуть залежати від дій Росії”, - Білий дім розкрив зміст розмови з Путіним
Остап Яриш, Голос Америки Джо Байден та Володимир Путін провели телефонну розмову, яка тривала близько 50 хвилин. В ній лідери обох країн обговорили відносини між США та Росією, безпекову ситуацію в Європі та скупчення російських військ довкола України. |
|
Публікації:
Останні новини:
Популярні статті:
|