Коли ж ви, Вікторе Андрійовичу були щирм: тоді? ... |
Віктор Ющенко, схоже, справді перебуває у відчаї, який передається і членам його команди - політологам, PR-консультантам та іншим райтерам. Інакше пояснити ту заяву, яку він зробив в інтерв'ю німецькому виданню Der Tagesspiegel, просто неможливо. Бо воно не тільки не відповідає дійсності, не тільки сказано не до місця і не вчасно, але і напевно розпалить полум'я ворожості до Ющенка і зменшить і без того мікроскопічне число його прихильників.
Що ж такого заявив у черговий раз славний український Президент? Виявляється, він уміє розводити не тільки бджіл, але й... незалежних журналістів. Анітрохи не сумніваючись, він так і повідомив шокованим цим страшним одкровенням німецьким кореспондентам: "Чотири роки тому в цій країні не було незалежних журналістів. З тих пір нам удалося забезпечити свободу слова".
Така дивна заява Президента спочатку взагалі занурює в ступор. Це як же розуміти? Не було, не було незалежних журналістів - і раптом звідкись узялися! Невже Ющенко оволодів таємницею вирощування дорослої людини за чотири роки, і всі ті, кого він вважає незалежними журналістами - це клони, виведені ним у секретних лабораторіях у підвалах на Банковій? А потім виникає ще багато інших питань. Наприклад, ті журналісти, які щосили піарили Віктора Андрійовича під час його виборчої кампанії, а також при перебуванні прем'єр-міністром - вони хто: ганебні раби чи продажні торговці совістю? А як же його різноманітні прес-секретарі, які прийшли в журналістику набагато раніше, ніж чотири роки тому? Вони теж усе життя були рабинями і знайшли свободу лише з рук Великого Творця незалежних журналістів? І найголовніше, ким же у такому разі Ющенко вважає Георгія Ґонґадзе, який загинув ще в 2000-му році? Виявляється, зовсім не незалежним журналістом, якщо судити за словами президента. Так хотілось би знати, ким же ви його вважаєте, Вікторе Андрійовичу?
Фактично, своїми словами Ющенко грубо образив усіх журналістів України - принаймні тих, у кого є відчуття власної гідності. І вже напевно, особливо гірко чути це тим, хто, ризикуючи своєю кар'єрою, підтримував його в кучмівські часи. Виявляється, до зустрічі з Ющенком вони не були незалежними. Мабуть, тому що український журналіст може отримати незалежність тільки з рук месії. Ну що ж, вони ще раз можуть переконатися у вірності біблейської заповіді "Не створи собі кумира".
А що ж мав на увазі Президент, коли говорив "нам вдалося забезпечити свободу слова"?
У чому полягає його внесок? Що конкретно він зробив? Я особисто не пригадую ніяких указів або законодавчих актів, прийнятих, або хоч би ініційованих президентом, від яких журналістам в Україні стало вільніше дихати, а ви? Ні? Можливо, Ющенко вважає, що розвиток свободи слова в Україні почався з його знаменитої фрази в прямому ефірі, від якої застигла перед телевізорами шокованою вся країна: "Перед мордою того журналіста постав той рахунок, а потім піди до суду! І вчися себе захищати!". Нагадаю, що так Президент відреагував на публікацію в "Українській правді" "Андрій Ющенко, син Бога". Примітно, що жоден факт із публікації не був спростований. Стаття була правдивою і якраз у дусі свободи слова. Але за це її автора Ющенко чомусь на всю країну назвав "мордою". Так, внесок Президента в незалежність українських журналістів, безперечно, вагомий і відчутний. А ще мені згадується історія, як у видавця одного з журналів згорів новенький "Бентлі" - якраз перед тим, як він збирався опублікувати матеріал, за дивним збігом, знову ж таки про сина Ющенка.