Аратта - На головну

3 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Україна на порозі нової газової кризи?

Національна безпека 20500 переглядів

Опубліковано - 24.05.2009 | Всі публікації | Версія для друку

Україна на порозі нової газової кризи?
Газові питання знову у центрі уваги. Цього разу йдеться про здатність України розрахуватися за російський газ.

Сумнів щодо цього висловив російський президент Дмитро Медведєв під час саміту «Росія-ЄС» у Хабаровську. Питання оплати газу в Астані обговорили і російський та український прем’єр-міністри. Однак остаточної крапки на «І» ще немає.

Українці, та вже, мабуть, і європейці звикли до передноворічної російсько-української газової кризи. Однак, виглядає, що тема газу є актуальною і влітку. Питання, які постали нині: чи здатна Україна розраховуватися за російський газ, і якими можуть бути механізми цих розрахунків?

Медвєдєв сумнівається в українській платоспроможності

Фінансовий стан компанії «Нафтогаз» в Україні обговорюють вже впродовж двох тижнів. Однак, нині це питання вийшло за межі українських кордонів. Під час самміту «Росія-ЄС» його порушив російський президент Дмитро Медведєв. Він заявив: Росія не може гарантувати європейцям, що у майбутньому з вини України не буде перебоїв із постачанням газу. При цьому, пан Медведєв висловив сумнів, що Київ здатен розраховуватися за поставлений газ.

«Якщо в української сторони є гроші – чудово. Проте у нас є сумніви щодо платоспроможності України, – зазначив пан Медведєв. – Ми готові допомогти Україні. Але хотіли б, аби значну частину цієї роботи взяв на себе Європейський Союз, ті країни, які зацікавлені у надійності і безпеці енергетичної співпраці. Іншими словами, якщо йдеться про кредити, давайте допоможемо. Але цим має займатися не лише Росія».

Дмитро Медведєв наголосив: наразі в українські підземні сховища потрібно закачати 19,5 мільярдів кубів газу, на що потрібно 4 мільярди доларів.

Путін думає над авансом за транзит

Газове питання було головним і під час двосторонньої зустрічі Прем’єрів Юлії Тимошенко та Володимира Путіна в Астані. Голова російського уряду нагадав, що раніше йшлося про можливість оплати Україною газу у рахунок його транзиту на 5 років уперед. Проте, зважаючи на критику Президента Віктора Ющенка, це зробити навряд чи вдасться.

«Вирішувати питання у такому режимі ми навряд чи зможемо. Нам потрібна консолідована позиція українського керівництва. Але і це ще не означає, що ми зможемо закрити тут всі проблеми. Тому що об’єми великі, і ризики великі», – зазначив Володимир Путін.

Тимошенко сподівається на компроміс

Словом, поки що не домовилися. Тож, Прем’єр-міністру Юлії Тимошенко не лишилося нічого, як висловити сподівання, що це буде зроблено найближчим часом.

«На цю хвилину ми ще не ухвалили остаточного рішення. Але я вірю у те, що ми знайдемо компроміс, який дозволить забезпечити стабільну роботу газотранспортної систему в осінньо-зимовий період», – заявила Тимошенко.

Між тим, у Секретаріаті Президента чекають від Юлії Тимошенко зміни фінансового плану «Нафтогазу». (Відповідне доручення Віктор Ющенко дав на початку тижня). За словами уповноваженого Президента з питань енергетичної безпеки Богдана Соколовського, ситуація в «Нафтогазі» сьогодні є справді надзвичайно складною, однак, це ніяким чином не позначиться на європейських споживачах.

«Недоцільно прив’язувати двосторонню ситуацію із спроможністю України транзитувати газ до Європи. Україна перед Європою виконає всі свої зобов’язання», – наголосив в інтерв’ю Радіо Свобода Богдан Соколовський.

У «Нафтогазі» розбір польотів?

Утім, сьогоднішні заяви російського президента щодо неплатоспроможності України викликали гучну реакцію в українському політикумі. Представниця НУНСу Ксенія Ляпіна заявила, що це свідчить про те, що Росія знову готується перекрити Україні газ.

У самому ж «Нафтогазі» останні події не коментують. І, скидається, що ситуація у компанії напружена. Свідченням цього є сьогоднішня заява про відставку одного із заступників керівника «Нафтогазу» Володимира Триколича.

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Національна безпека»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Знаєте, що таке малорос? Ні? Паршивець, просто кажучи, ні те ні се. Він, бачите, собі з походження — українець, з виховання — руський, з переконань — неук у всьому, що торкається рідного народу, по вдачі — боягуз, себелюб, раб. От це — малорос.”
Володимир Винниченко

 
Реклама на порталі
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.