Проект Свято-Воскресенського кафедрального собору УПЦ МП |
Про це повідомив протоієрей Віктор Іващук, відповідальний за самозахват цієї території і подальше будівництво храму без жодних юридичних підстав на те, передає портал Релігія в Україні.
«Вже о 13:30 у нього почався офіційний святковий прийом», - заявив о. Віктор “Газеті по-київськи”.
Патріарх Кирило 28 липня, в другий день свого візиту до України, провів богослужіння в Києво-Печерській лаврі. Божественна літургія була присвячена дню пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира - хрестителя Русі. Планувалося, що потім предстоятель РПЦ відвідає місце будівництва Свято-Воскресенського кафедрального собору УПЦ МП, де його чекали пікети протесту. Як вважають спостерігачі, небажання входити в контакт з пікетниками і загальна втома привели до раптової зміни патріаршої програми.
Воскресенський собор, закладка якого була здійснена літом 2007 року, обіцяє стати одним з найвищих церковних будівель не тільки в Україні, але і у всій Європі. Його місткість повинна буде перевищити п'ять тисяч чоловік. УПЦ МП з 1992 року не має свого кафедрального собору, оскільки її попередній кафедральний собор - Свято-Володимирський - в даний час знаходиться у підпорядкуванні Української Православної Церкви Київського патріархату.
Правда, здійснити намічене російські священики вирішили звичним для себе способом - в обхід закону і всупереч здоровому глузду. Завдяки цьому будівництво вже стало ареною масових зіткнень місцевих жителів з міліцією і об'єктом судових тяжб, одним словом - не далеко найсвітлішою плямою в репутації РПЦ в Україні.
З 9:00 парк і прилеглі тротуари були оточені щільним кільцем міліції і цивільних.
Незадовго до очікуваного приїзду Кирила (12-13:00), група місцевих жителів провела на цьому місці акцію протесту проти вирубування парку. Виламано дві секції огорожі, з боку вулиці огорожа обписана гаслами на захист парка. Активісти пояснили свою позицію журналістам, їх знімали фотокореспонденти.
Територія парку загального користування «Либідський», згідно Генеральному плану розвитку Києва, є зеленою зоною. Будівництво «соборів» і будь-яких інших будівель на цій території, - а рівно і видача дозволів на таке будівництво, - є незаконними і переслідуються, в т.ч., в кримінальному порядку. Потрібно всіма доступними способами перешкоджати знищенню парку «Либідський», заявили в громадянській ініціативі «Збережи Старий Київ» (ЗСК).
У зв'язку з цим ЗСК вимагає від релігійних організацій «Українська Православна Церква» і «Російська Православна Церква» негайно відмовитися від будь-якого будівництва на місці парку «Либідський». У свою чергу, Київська міська державна адміністрація, а також центральні органи влади України, повинні не допустити незаконної забудови парка, і притягати до відповідальності всіх винних до підготовки такої забудови, вважають громадські активісти і місцеві жителі.
Земля, яку загарбали московські священнослужителі, знаходиться між високим прямовисним схилом Чорної Гори і річкою Либідь, причому зліва від нього (під схилом) знаходиться озеро Глинка, взаємозалежне з руслом Либеді і підземними водами.
Навколо, в радіусі кілометра, знаходяться:
- тунелі метро (перегін «Либідська-Деміївська»). Тунелі неодноразово затоплювало, при будівництві навесні загинули декілька метробудівців.
- нитка №1 Головного Міського Каналізаційного Колектора
- сортувальна станція і дуже завантажений залізничний перегін «Київ-Московський - Київ-Товарний» з шляхопроводом через Либідь. Річка періодично виходить з берегів від простої зливи, затоплюючи міст.
- три надто завантажені транспортні розв'язки (Московська пл., Либідськая пл., пр-т. Науки - вул.Голосіївська - вул. Грінченка) - причому Либідь і її підземна притока Оріхуватка йдуть в підземний колектор саме під одну з них.
- три харчові виробництва, що використовують в техпроцесі аміак.
Супутниковий знімок району потенційної забудови: