Аратта - На головну

13 червня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Петер Віеланд: Україна має всі умови стати годувальницею Європи

Аграрний сектор 56019 переглядів

Опубліковано - 27.10.2009 | Всі публікації | Версія для друку

Петер Віеланд
Петер Віеланд
Минуло п’ять років, як в Івано-Франківській області розпочала свою господарську діяльність сільськогосподарська компанія ТзОВ «Даноша» зі стовідсотковим датським капіталом, зареєстрована в Калуському районі.

Фірма є потужним вирощувачем свиней в Україні і провадить підприємницьку діяльність у Калуському і Галицькому районах Івано-Франківщини та у Жидачівському — на Львівщині. Свого часу під час міжнародного інвестиційного форуму в Івано-Франківську один із співвласників — виконавчий директор «Даноші» Олесен-Мортен-Петер Віеланд у своєму виступі зазначив, що шокований інвестиційною політикою в області, зокрема дозвільною системою та поведінкою контрольних структур.

Тож «Галичині» кілька років по тому цікаво було почути, чи змінилася інвестиційна ситуація в області, чи, може, довелося змінитися передусім самим іноземним капіталовкладникам? Зокрема, нашому співрозмовникові...

— Що таке п’ять років для «Даноші» в Україні?

— Ми дістали величезний досвід. Україна має величезні сільськогосподарські можливості й ресурси. Все сприяє вирощуванню зернових та інших агрокультур. Є всі умови стати годувальницею Європи. Звичайно, за умови мудрого, зваженого і стабільного господарювання. А це значна кількість робочих місць і відмова від засилля імпорту продуктів тваринництва чи рослинництва. Нині ж на прилавках магазинів домінують іноземні товари. І водночас в Україні дуже мало людей, які можуть собі багато що дозволити, і дуже значна кількість таких, які мають обмежені можливості. А рівень цін надзвичайно високий.

— А які, на Ваш погляд, причини такої ситуації?

— Мізерна частка власного виробництва — переважає імпорт. Якщо торкнутися сільськогосподарської галузі, то в її інфраструктурі можна задіяти величезний потенціал трудових ресурсів. За умов, що нині склалися в державі й світі, нас дивує, чому українська влада, зокрема і місцева, так кволо прагне співпрацювати з нині діючими іноземними інвесторами і залучати нових? Якби було менше обмежень і бюрократичної тяганини, а більше кроків назустріч, то розвиток країни був би значно динамічнішим. і не потрібно нічого особливого — просто створити добру атмосферу підприємницької діяльності інвесторів в Україні. іноді складається враження, що людей просто роз’їдає заздрість. Замість того, щоб пишатися і радіти, що люди мають можливість працювати у своїй країні. Такий менталітет можна образно передати так: мовляв, нічого, що горить моя хата, головне — що й інші довкола палають. Замість того, щоб подумати інакше: дуже погано, що горить мій будинок, та дуже добре, що сусідські вціліли. Бо вони мені допоможуть. Треба, щоб люди прагнули до співпраці і довіряли одне одному.

— Кілька років тому Ви були шоковані інвестиційним кліматом в Україні і, в тому числі, у нашій області. Зокрема, роботою і поведінкою представників фіскальних і дозвільних структур. Чи є зміни? Чи, може, Ви самі були вимушені «змінитися»?

— Передусім змінився я. Бо я тут живу і мушу рахуватися з українськими «правилами». Важко зізнатися, але я звикаю до такої ситуації. Хоч усе, що мене колись шокувало, ще і далі є. Я був щасливий, що після виборів Президента України 2004 року почалися відчутні зміни на краще. Але відтак ситуація стрімко змінилася — так, ніби, зробивши десять кроків вперед, ми за одну ніч повернулися на дев’ять кроків назад. А це велика мотивація для людей, тому що зміни повинні починатися з них. інвестиційний клімат — це передусім люди. Важко працювати у середовищі, якщо відчуваєш до себе недоброзичливість. Це впливає на мене, хоч і пристосовуюсь до таких обставин. Зміни на краще відбуваються настільки повільно, що складається враження, ніби і люди самі вже не вірять у якийсь прогрес. Хто щонайперше творить інвестиційний клімат? На місцевому рівні, звичайно, — місцева влада. Замість взаємоповаги значна частина інвестиційної політики будується на взаємних стосунках і зв’язках. Така інвестиційна ситуація не має доброї перспективи. Складається враження, що дбають не про «яблуко» загалом, а виключно, щоб «шкірка» була привабливою...

— Днями міжнародні агенції оцінили інвестиційну привабливість України двома з половиною балами за п’ятибальною шкалою. Яку б оцінку виставили Івано-Франківщині Ви?

— Якщо скажу, що «посередньо», то це не буде належною відповіддю. Не хочу нікого образити, але умови для іноземного капіталу в області незадовільні. Дехто не розуміє, що таке прихід іноземних інвестицій. Що це і робочі місця, і податки, і розвиток соціальної сфери і т. д. Через високий рівень протекціонізму люди бояться всього, ставляться насторожено до будь-яких господарських кроків. А хто перед нами відповідає за наше життя? Ми самі. І кожен мав би не перекладати свою відповідальність на когось, а відтак його ще й звинувачувати. Наприклад, я знаю, що одна з великих і потужних французьких компаній мала наміри провадити в області інвестиційну діяльність. Йшлося не про одну тисячу потенційних робочих місць. Але інвесторам відповіли, що, мовляв, не можуть для них знайти місця. Я ще й досі цим вражений: якби такий інвестор приїхав до нас у Данію, сприяння було б стовідсоткове. Думаю, що і депутати різних рівнів мали б підтримати таких іноземних капіталовкладників. Але, на жаль...

— «Даноша» не один рік на Прикарпатті. Значить, щось Вас як підприємця таки в Україні приваблює?

— Передусім — високі ціни на м’ясо в Україні. Хоч працювати на цьому ринку і нелегко. Простіше при цінах помірних, коли купівельна спроможність людей вища. Але потрібні невідкладні стрімкі переміни. Не сприяють інвестиційній привабливості і невизначеність зовнішніх пріоритетів та внутрішні політичні конфлікти.

— А людські ресурси?

— Найбільші витрати для вирощення свиней — на корми. Своєю чергою, вартість робочої сили у нашій ситуації не є об’єктивним показником інвестиційної привабливості, не дає чіткої картини. Адже малопрофесійні працівники потребують значно більше часу для виконання тієї чи іншої роботи, ніж висококваліфіковані. Це однаково, що платити комусь в іншій країні...

— Яким чином «Даноша» планує розширювати спектр своєї діяльності?

— Якраз над цим думаємо. Бо якщо ми не на 100 відсотків задоволені інвестиційною ситуацією у цьому регіоні, то навіщо викладати ще 100 мільйонів? Бо забій свиней і вирощування їх — не одне і те ж. Наша компанія має два м’ясозаводи — у Данії й Польщі. І цей бізнес не завжди є високоприбутковим. А іноді — й збитковим. Ми хотіли б нарощувати обсяги вирощування свиней до 400 тис. голів на рік. і для нас не принципово, чи господарювати на Івано-Франківщині або Львівщині. Звичайно, хотілося б не розпорошуватися за межі Прикарпаття. Якщо люди будуть нам раді...

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Аграрний сектор»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ти говориш про Господа або Його чесноти, роби це серйозно і з належною повагою”
Джордж Вашінгтон

 
Реклама на порталі
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.