Аратта - На головну

20 грудня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- у 1919-1920 роках Кам`янець-Подільський ненадовго став державним центром України - останньою столицею УНР. Сюди перемістилися Директорія та Уряд УНР. В місті постав Комітет охорони Республіки. Однак у 1920 році Червона армія розгромила війська УНР.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


“Таміфлю” не панацея, зміцнюйте імунітет!

Медицина 65372 перегляди

Опубліковано - 3.11.2009 | Всі публікації | Версія для друку

Вірусолог Валерій Поліщук
Вірусолог Валерій Поліщук
В Україні потужна епідемія звичайного сезонного грипу, на яку наклалося й просування світової пандемії А/H1N1.

У цьому переконаний вірусолог Валерій Поліщук, завідувач кафедри вірусології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Він нагадує, що ефективних ліків проти вірусів не існує. Основний засіб протидії – це зміцнення імунітету, особиста гігієна й носіння масок під час епідемії. А «Таміфлю», який завезли в Україну за сприяння уряду, хоч і є найефективнішим із наявних препаратів, але токсичний і має побічну дію.

– Від чого рятує і чого не робить препарат оселтамівір, більше відомий як «Таміфлю»?

– Ми сьогодні маємо докази, що «Таміфлю» є дієвим засобом проти вірусу А/H1N1. Що таке «Таміфлю»? Це так званий інгібітор нейрамінідази, і працює він тільки на вірусах типу А, які й мають цей фермент. І в цій групі «Таміфлю» справді ефективний. Але якщо говорити загалом, то ліків проти вірусів немає, адже вірус за своєю біологією є внутрішньоклітинним паразитом. І тому, щоб боротися з вірусами, ми змушені втручатися в діяльність клітини. А це тягне за собою низку проблем, пов’язаних із токсичністю антивірусних препаратів. «Таміфлю» дійсно може впливати і на вихід вірусу з клітини, і на проникнення вірусу до клітини. Але, з іншого боку, таким чином ми селекціонуємо стійкі штами, тобто «вчимо» віруси виробляти стійкість проти цього препарату. А по-друге, враховуючи токсичність і побічні ефекти «Таміфлю», його варто застосовувати лише при вираженій клініці захворювання, тобто коли ми переконані, що людина захворіла саме через вірус типу А. Якщо у нас такої впевненості немає, то «Таміфлю» не буде лікувати, а лише додатково «обтяжуватиме» організм.

– Це означає, що кожний діагноз треба підтверджувати лабораторно?

– Не можна так ставити питання, що кожний діагноз, оскільки більшість випадків захворювань складає звичайний сезонний грип. Але при цьому ніхто напевне не знає, з якими вірусами має справу, тобто скільки там вірусу типу А, а скільки з того типу А є ще й H1N1. Визначити точно можна лише на генетичному рівні. Треба брати вірус і аналізувати його геном. Про новий пандемічний грип ми знаємо, що це грип, який має коктейль генів. У ньому три гени від вірусу грипу птахів, три гени від вірусу грипу свині і два гени від вірусу грипу людини – з різних штамів вірусів грипу птахів, свині й людини. І для точної діагностики ці унікальні ділянки генів треба ідентифікувати. А у нас брак відповідних лабораторій. Робити це можна в Інституті епідеміології НАНУ. Але це швидше наукова можливість.

– Що ж робити? І чи справді дієвим захистом є маски?

– Я це вітаю, адже маски можуть реально можуть затримати досить високий відсоток аерозолю, з яким переноситься вірус при великому скупченні людей. Але основний борець із вірусами – це наша імунна система. Тому найголовніший антивірусний захід – це профілактика, в тому числі й вакцинація. Хоча зараз, на мій погляд, проводити вакцинацію вже пізно. Не можна застосовувати вакцини в розпал епідемії, оскільки ми таким чином знижуємо рівень імунітету популяції. Тому раджу триматися класичної формули: вітаміни, свіже повітря, добре харчування, і найголовніше – відсутність паніки й нормальне ставлення до світу, тобто психологічна рівновага.

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Медицина»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Біда України в тому, що нею правлять люди, яким вона не потрібна”
Михайло Грушевський

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.