Актуально
Чи знаєте Ви, що:
- під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....
Курс валюти:
Погода в Україні:
|
|
Альтернатива сепаратизму
Думка українця 20005 переглядів
Опубліковано - 1.06.2010 | Всі публікації | Версія для друку
|
Українець! У тебе два шляхи: один такий... | Гляньте на телеекран, послухайте політиків, успішних бізнесменів – там домінує світ наживи під уніфікованим російським гуманітарним кліше! Глобальний бізнес не звик розмінюватись на сентименти до українського – дешевше і вигідніше зробити всіх українців російськомовними і байдужими до власного краю. Коли на тебе котиться снігова лавина, не час думати про її тимчасовість з наближенням теплої весни. Саме зараз українці відчувають за плечима крижаний холод від лавиноподібної атаки на власний гуманітарний простір і українську мову. Хочеться вірити, що це всього лише «понти» політиків з російським баченням держави. А може це справжнє випробування національного матеріалу на міцність, польове дослідженні межі опору і межі терпіння етнічних українців?
Гляньте на телеекран, послухайте політиків, успішних бізнесменів – там домінує світ наживи під уніфікованим російським гуманітарним кліше! Глобальний бізнес не звик розмінюватись на сентименти до українського – дешевше і вигідніше зробити всіх українців російськомовними і байдужими до власного краю. Це і є жорстока правда, а всі ці розмови про захист російської мови і турботу про нацменшини, дружбу народів чи протистояння україномовних з російськомовними – це блеф, пропаганда для «промивання» мізків простих людей. Так легше зробити всіх ворогами і довершити бізнес-проект нашої російсько-гуманітарної уніфікації. Це у них називається «обьединять страну» , як любить говорити один нардеп із незмінною косою і весело-саркастичною усмішкою на обличчі.
Щось почастішали всілякі замовні публікації на тему сепаратизму, ніби спеціально для українців-західників. Мовляв, тиск на вашу мову дає вам шанс відділитися і зберегтись українцями. Спокушають, хоч наперед знають, що для кожного українця Соборна Україна – це святе. Нам треба бути обачними і сприймати все розважливо, не піддатись страхові, який шепче: «Тікай стрімголов і може виживеш!». А для порятунку варто зробити лише крок убік, пропустивши повз себе загрозливий сніговий вал совкового антиукраїнства у безвість, а там зібратись із силами і продовжити розпочатий шлях.
Сьогодні сходить, зрушена старанням великого бізнесу, остання лавина совкової темної сили, про небезпеку якої ми знали з перших днів проголошення незалежності, лише не знали коли.
Дехто думав, що все минеться. Не минеться, бо нації щодня мусять підтверджувати власну здатність конкурувати і власну жагу до буття. Тому українцям не допоможуть пересидіти ні спокуса сепаратизмом, ні «адвокати України», ні спроби заховатись в Галичині, ні наївні сподівання на незнищенність українства. В порівнянні з примітивною царською та радянською колонізацією те, що насувається на нас зараз, в ХХІ столітті, виглядає як досконалий термінатор проти неповороткого середньовічного рицаря в обладунках.
Проти нас, як і проти багатьох ослаблених народів реально діє уніфікована, дуже складна системна технологія денаціоналізації і уніфікації. Цій системі протистояти майже неможливо, але можна успішно обійти її пастку, якщо знати як. Доведеться скористатись другим варіантом, бо в українців немає ресурсів для створення альтернативної адекватної технології – системи захисту світового рівня. В інформаційній війні так, - хто не встиг захиститись - мусить починати з першого рівня - особи. Іншого шляху немає, бо двадцятирічна традиційна практика захисту української мови і самобутності виявилась неефективною і вдосконалити її неможливо.
Глобальна система денаціоналізації знищує передовсім фінансово-економічну базу культурно-національного відродження і закриває йому доступ до засобів інформаційного впливу. Програш націонал-демократичної політики і слабкість українських громадських структур є очевидним доказом неефективності нерівної боротьби з процесом, який неофіційно домінує у світі і фактично вигідний всьому діловому світові.
Західний діловий світ, до якого ми апелюємо, об’єктивно зацікавлений в нашому зросійщенні, бо так йому дешевше буде здійснювати свої фінансові справи на пострадянській території. Приклад – наші польські «адвокати» вивчають російську і воліють не застосовувати у контактах з нами українську – так зручніше і дешевше. Те ж саме можна сказати про низку іноземних посольств і представництв. При цьому всі люблять українців. Нас вже давно зарахували до російськомовного світу і не розуміють, чому українці ще опираються, адже це так зручно для світових контактів у цьому регіоні планети! Коли це вигідно сильній половині світу, протидіяти дуже важко.
На превеликий жаль, ми трохи запізно зрозуміли безперспективність надій з допомогою держави відновити історичну справедливість щодо мови і самобутності етнічних українців. В результаті російськомовність і україномовність поступово, як дві різні групи крові перемішуються в народних жилах, спричиняючи державницьку неміч національного організму і беззахисність перед світом. Цей процес однаково захопив усі регіони України, в тому числі і захід.
Даремно міністр Дмитро Табачник називає такий «білінгвізм» благом для українського суспільства! Напевно він має на увазі благо для великого бізнесу, який є господарем пострадянського простору і живе в уніфікованому російськомовному глобалізованому світі. Для українців це благо подібне до милостивої послуги хоспісу – зросійщення відбувається непомітно і тому не так болісно для заклопотаних власним господарством українців.
|
...інший шлях - саме такий | Ще одне покоління – і може витворитися нова історична спільність народів України - «украинцы», сиріч «хахлы» чи «малороси». Ті, хто слухає радіо «Ера», можуть доволі часто зауважити, як дозвонювач – українець починає українською, а потім каже, що перейде на російську, щоб усім стало зрозуміло. Ні учасників розмови, ні ведучого журналіста це не дивує і всі сприймають це за норму. Але ж всі ми стали свідками того, як щойно громадянин України фактично визнав державною мовою російську і цим зрадив свій громадянський конституційний обов’язок – вчинив державну зраду. Журналіст промовчав, а мав би сказати, що в Україні зрозумілою для всіх громадян є державна мова. Не дочекаємось, бо коли дозвонювачі звертають увагу на порушення статусу державної мови, журналісти відразу лякливо і поспішно обривають і починають щось скоромовкою про право кожного говорити будь-якою мовою. Редактор, не звертаючи на це увагу, нехтує обов’язком сприяти утвердженню 10-ї статті Конституції та мовного законодавства. Власник ЗМІ займає незрозумілу позицію. Пані Анна Герман не забезпечує як слід моніторинг ЗМІ на предмет додержання мовного законодавства і Конституції. Президент не одержує від секретаріату відповідних сигналів щодо важливості державного статусу української мови і дозволяє собі російськомовні публічні виступи і терпить те ж саме від підлеглих.
А хитра і корислива Європа уважно моніторить і думає собі: «За що їх поважати, якщо в них і громадяни, і чиновники не шанують державу?». А як зрозуміти відверту офіційне порушення 10-ї статті Конституції Кримським парламентом чи відомий законопроект про дозвіл ведення судочинства російською? Українцям нема спокою .
Проте немає зла без добра. Прихід до влади регіоналів зірвав з українських пагорбів дрімаючу снігову лавину і вона точно розбудить українців, бо тільки струс і нахабний тиск на українську мову, пряма зневага українства зможе розворушити українську націю і тоді вона дуже швидко оживе без старань політиків, зробить реальністю українську Україну.
Проти надскладних технологій винародовлення реально діє особиста протидія громадянина. Це має бути вистражданою позицією окремої людини, яка панує в голові, мотивує щоденні дії, осмислено вкладає в уста українську мову. Тільки моральний спротив на найпростішому рівні, на рівні особи, а далі будуть громадські утворення.
І не дай Бог довірити це політикам! Дякуючи Богові, українців в Україні ще багато і всіх дістала не тільки зневага мови. Дратують розмови, ніби українці в Україні хочуть бути росіянами. Довести зворотнє можна лише практикою і зробити це зможуть не західняки, а звично російськомовні українці півдня, центру і сходу України.
Все зміниться вмить і українські загрози щезнуть як роса на сонці, якщо кожен, хто вважає себе українцем, відчує принципову потребу чи місію в один день відмовитись від російської і повернутись до державної, вимагати від оточення спілкування державною, вимагати українського телебачення і преси, політиків-державників.
Кожен українець здатен творити навколо себе україномовний світ, не зважаючи і не заважаючи тим, в кого їхній особистий світ бачиться інакшим. Коли український світ запанує в головах кожного українця, все матеріалізується, зіллється у велику силу, здатну протистояти усім загрозам світу, а не тільки холодній лавині примітивного зросійщення. Це наповнить силою державу, яка подбає про захист і заможність громадян. Будьте певні, в такій державі першими запишуться у взірцеві українці ті, які зараз оголошують українське неформатом!
Українське стане прибутковим і вигідним, якщо кожен з нас демонструватиме і поширюватиме власне українство і передовсім мову. Це почнеться особисто з кожного з нас і так повинно бути завжди.
До теми:
Публiкацiї за темою «Думка українця»:
- «Росію стримувати дипломатичними засобами не вийде» – Перепелиця про зовнішню політику України 2021 року
Дмитро Баркар, Радіо Свобода Приборкати агресію Росії одними лише дипломатичними засобами неможливо, на інших напрямках закордонної політики українським дипломатам у 2021 році вдалося досягти більш помітних результатів, що, втім, поки не змінили міжнародного становища України. Про це говорять аналітики та експерти з міжнародних відносин. Поряд із тим вони відзначають, що цього року Україна отримала союзників більш активних за США та ЄС. - Цінники і цінності. Скільки Україна готова заплатити за свободу?
Павло Казарін, Радіо Свобода Захід запроваджує санкції проти режиму Лукашенка. Під удар потрапляють держбанки Білорусі, калійні добрива та нафтопродукти. У відповідь Лукашенко оголошує, що Білорусь та Росія «самодостатні країни». - Три висновки. Хто може прийти після Путіна?
Павло Казарін, Радіо Свобода У 2018 році на чергових перевиборах Путіна йому підібрали спаринг-партнера. Головним конкурентом беззмінного російського президента тоді став комуніст Павло Грудинін. Минуло три роки ‒ але навіть тепер Кремль, імовірно, не може пробачити йому його результат. - Уроки злопам’ятності. Про що свідчать санкції України щодо проросійських сил?
Павло Казарін, Радіо Свобода Кожен раз, коли Україна намагається себе захистити, проросійські хлопці вдають, що ніякої анексії Криму не було. - Обміни 2019 року були особистим кредитом Путіна Зеленському. Чим нині платитиме Київ?
Станіслав Асєєв, Радіо Свобода Поняття «полону» або «політв’язнів» вже давно має мало спільного з тим, що відбувається в Донбасі. Якщо подивитися на склад тих, кого обміняли в грудні 2019 року, можна помітити, що власне військовополонені становили переважну меншість. - Комуністичний тоталітаризм «русского мира», або ідея, що наповнює гармати
Станіслав Асєєв, Радіо Свобода Якщо хтось вважає, що він вже володіє повнотою істини, навіщо ж тоді шукати спільну мову з тим, хто, вочевидь, «помиляється»? Релігійна парадигма принципово тотальна, не релятивна, а діалог у її межах можливий тільки на периферії питань (те, що у політиці зветься модальностями), – але аж ніяк не за своєю суттю. - Роман Безсмертний: Без Білорусі Україна буде самотнім борцем проти агресії РФ
Олександра Індюхова, DW Колишній посол України у Білорусі та ексчлен ТКГ у Мінську Роман Безсмертний - про перспективи протестів у Білорусі, вплив ситуації у сусідній державі на Україну, а також про мирне врегулювання на Донбасі. Інтерв’ю DW. - Випробування національної пам’яті Зеленським
Павло Казарін, Радіо Свобода Рік тому українські виборці вирішили поставити експеримент. Тепер ми стежимо за його результатами. - Що нам ще лишається
Сергій Жадан, DW “Найгірше, що могло статися в країні під час кризи - присутність при владі людей, які просто не здатні керувати ситуацією”, - Сергій Жадан, спеціально для DW. - Російсько-українська війна: Путін не має уникнути відповідальності
Олена Зеркаль, Радіо Свобода Через шість років після російської окупації Криму та початку військових дій на сході України, путінський режим непохитно дотримується своєї мантри кримського «самовизначення» та «громадянської війни» в Україні. |
|
Публікації:
Останні новини:
Популярні статті:
|
|
|
Всяке партійне збіговисько складається із неуків і негідників” Наполеон
|
|
|
|
|
|