Аратта - На головну

3 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Янукович - це найкращий учень Путіна

Світ про Україну 23686 переглядів

Опубліковано - 12.11.2010 | Всі публікації | Версія для друку

Дьйордь Шьопфлін
Дьйордь Шьопфлін
Українська влада у своїх контактах з євроінституціями намагається наслідувати путінську модель: спроби видавати бажане за дійсне.

Про це в інтерв’ю DW заявив депутат Європарламенту (ЄНП) від Угорщини Дьйордь Шьопфлін.

Deutsche Welle: Пане Шьопфлін, донедавна серед європейських оглядачів побутувала думка, що у Києва взагалі немає стратегії лобіювання в інститутах ЄС. Тепер вона з'явилася?

Дьйордь Шьопфлін: Ця стратегія полягає у тому, щоб запевняти у європейському майбутньому Україні, в адаптації держави до стандартів ЄС, насправді, у багатьох розуміннях, цього взагалі не роблячи. Це повинно створювати імітацію роботи. У реальності ж створюється режим, який іде прямо у розріз з "Копенгагенськими критеріями" (Критерії вступу до ЄС, затвердженні 1993 р. прим. ред.).

DW: З іншого боку, можливо, у ЄС нарешті задоволені стабілізацією політичної ситуації в Україні, до чого ЄС так довго закликав?

Д.Ш. Я погоджуюся, що створюється порядок. Але на певному етапі він стає авторитарним. У порівнянні з колишнім безладом вони таки створюють порядок, але ж у цій системі місця для плюралізму, полярності думок вже немає. І тоді все, що іде в розріз з офіційною думкою, трактується владою як зазіхання на цей порядок. Риторика є дуже, так би мовити, "євровідповідною", реальність - ні. Тому українська влада намагається користуватися європейською риторикою, аби налагодити контакти з Брюсселем, навіть коли щось зовсім інше відбувається. Це не монопольна система, але система гегемонії, де є трошки місця для альтернативних думок, та насправді вся влада сконцентрована у Партії регіонів, і вони поширюють свій вплив вже й на Захід України.

DW: І така модель управління - це суто український винахід?

Д.Ш. Це не сталінська система, але точно путінська. Гадаю, що Янукович - це найкращий учень Путіна. Вони добре виконали працю, це дуже складні особи, яким вдається переконувати тих, хто хоче бути переконаним. Зокрема, в тому, що в Україні постає "нормальна європейська система управління зі своїми особливостями". Це наслідування російського прикладу, мені здається. Тож навіщо наслідувати приклад Білорусі? Можна спробувати створити і власну модель напівавторитарного режиму гегемонії. Все до цього іде. Звичайно, зміни і повороти завжди можливі у політиці, але зараз все вказує на те, що Україна продовжуватиме рухатися цим шляхом.

DW: В контексті прийдешнього саміту Україна-ЄС. Партія, до якої Ви належите, має добрі контакти з українською опозицією. А саме опозиціонерів глава президентської адміністрації Льовочкін звинуватив у підриві результативності саміту..

Д.Ш. Це лише підтверджує мою думку про те, що система Януковича є недемократичною. Вони не дозволять опозиції виступати проти. З моєї ж точки зору, є абсолютно легітимним те, що українська опозиція контактує зі своїми західними колегами. Тим більше, що Партія регіонів підписала днями меморандум про співпрацю з європейськими соціалістами. Тож в чому різниця? В тому, що системі Януковича не подобається, коли західні сусіди України чи країни ще західніше критикують Київ за недотримання стандартів демократії? Влада ж використовує тут подвійні стандарти, але такою є природа цієї системи. Так поводять себе авторитарні режими.

DW: Говорячи про західних сусідів. Чи не турбує ту ж Угорщину чи Польщу перетворення, які відбуваються в українських сусідів?

Д.Ш. Що стосується поляків, то перед ними справді постала дилема. Вони вклали купу енергії, сил і моральних старань в те, щоб Україна залишалась стратегічним східним сусідом. Отже, якщо питання втрати Україною (цього статусу - прим. ред.) справді постане, Польща буде сильно уражена. Що ж до інших західних сусідів України, гадаю, вони з тривогою дивляться на ситуацію, сподіваючись на зміни і на те, що система Януковича врешті-решт зверне увагу на інтереси західних сусідів України. Ця команда при владі менше року, побачимо, що буде далі.

DW: А чим тоді пояснити досить обережну позицію Європейського Союзу?

Д.Ш. Євросоюз також вклав чимало енергії та сил і тепер не має бажання відмовлятися від напрацювань. А ще Євросоюз дуже повільно визнає те, що сталися зміни. А ще треба зважати й на лобіювання європейських соціалістів, які відстоюють сторону Януковича.

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Світ про Україну»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...Всяк мусить пізнати свій народ і в народі себе. Чи ти рус?... Будь ним... Чи ти лях?... Ляхом будь. Чи ти німець? Німечествуй. Француз? Французуй. Татарин? Татарствуй. Все добре на своєму місці в своєму образі, і все красно, що чисто, природно, що не є підробкою, не перемішано з чужим по роду...”
Григорій Сковорода

 
Реклама на порталі
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.