 Актуально
 Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
 Курс валюти:
 Погода в Україні:
|
 |
Негативні думки — причина хвороб і депресії
Психологія та стосунки 27293 перегляди
Опубліковано - 17.11.2010 | Всі публікації | Версія для друку
|
Згідно зі статистикою, щодня в голові у людини з'являється в середньому 60 000 думок. Але сумніше за все те, що велика їх частина — це негативні думки. Фото: photos.com | За статистикою, щодня в голові у людини з’являється в середньому 60 000 думок. Якщо тривалість активного дня людини у середньому становить 16 годин, або 57 600 секунд, значить, людина породжує приблизно 1 думку за секунду. І близько 95% таких думок — ті ж, над якими людина розмірковувала вчора і позавчора. Але сумніше за все те, що велика їх частина — це негативні думки. Щоб перевірити це, можна провести простий експеримент: зазирнути всередину себе і кілька хвилин поспостерігати за власними думками.
Протягом усього життя думки роблять на свого «господаря» великий вплив. Готфрід Келлер, швейцарський письменник, сказав: «Сьогодні посіяв думку, завтра пожнеш справу, післязавтра — звичку, а потім характер і в результаті — долю».
Думка — матеріальна?
Науковці уже підтвердили на основі численних досліджень, що думка людини, яка утворюється в мозку, має матеріальну основу. Московський психолог Яків Гальперін проводив досліди, щоб вивчити силу думки. Він виявив, що думка не тільки є матеріальною, але й має вагу і енергію. Думкою можна вилікувати хвороби. Однак також можна і завдати шкоди або вбити людину. Кажуть: за добро і зло — кожному відплатять за вчинками його. А Яків Гальперін вважає, що не тільки за вчинки, а й за думки всім буде відплачено — негативна думка подібна бумерангу, стверджує він.
Кендіс Перт, доктор молекулярної біології і автор популярної книги «Молекули емоцій», вперше науково пояснила, як негативні думки можуть перетворитися у хвороби. Варто людині сказати що-небудь або про щось подумати, як нейропептиди — біологічно активні сполуки — починають подорожувати її організмом. Хімічні речовини, що виділяються під впливом негативних емоцій — роздратування, злості, образи — отруюють її тіло. Піддаючись негативним думкам, людина виснажує свою імунну систему і може захворіти. Коли ж думки сповнені таких почуттів, як любов, спокій і щастя, то нейропептиди починають виробляти інші хімічні речовини, які підсилюють опірність організму, вважає учений.
 |
Під впливом негативних думок на клітинному рівні в певній частині тіла виникає згусток негативної енергії | Юрій Хван, автор науково-популярної книги «Еліксир здоров'я» і прихильник альтернативної «енергетичної» медицини, стверджує, що під впливом негативних думок на клітинному рівні в певній області тіла виникає згусток негативної енергії. Цей згусток поступово зростає в розмірі. Через деякий час наявність у клітині негативної енергії передається як контрольний сигнал у мозок у вигляді депресії або больових відчуттів.
І в результаті у людини з'являються симптоми. Здорова, на перший погляд, людина починає більше втомлюватися, у неї погіршується настрій, вона стає апатичною, дратівливою. Таким чином, формується підгрунтя для хвороби. Після цього, щоб хвороба звалилася на ослаблений організм, досить лише невеликого поштовху, на думку Хвана.
Приблизно такої ж точки зору дотримується і Олександр Свіяш, директор тренінгового психологічного центру О. Свіяша і автор 13 книг з практичної психології.
|
Негативні думки впливають на енергетичне тіло і безпосередньо. Фото: photos.com | У своїй книзі «Хочеш бути здоровим? Будь таким!» він пише, що коли людина страждає від негативних думок, то емоційні енергії починають вирувати в її тілі, створюючи згустки, які називаються думкоформами. Негативні думкоформи скупчуються в мозку, починаючи впливати на рух енергій уже в енергетичному тілі. У русі потоків ефірної енергії виникає порушення, і замість спокійного і рівного протікання з’являються провали, застої, завихрення і інші нездорові спотворення в енергетиці людини. Деякі клітини або цілі органи недоотримують потрібну кількість життєвих сил і починають хворіти. А спотворення енергетичного характеру, у свою чергу, відбиваються на фізичному тілі людини у вигляді різних хвороб.
Негативні думки впливають на енергетичне тіло і безпосередньо, вважає Свіяш. Приміром, коли людину переповнює злість, її ефірне тіло починає рухатися, наливаючи силою м'язи тіла. Однак частіше людина своїми самопринизливими переживаннями на кшталт «мені так погано, я нікому не потрібен, ніхто мене не любить, мені боляче» виганяє ефірну енергію зі свого тіла, яка все більш і більш слабшає. Іноді подібні негативні думки призводять до депресії і повної відсутності життєвих сил і настрою.
Разом із тим, Свіяш допускає, що описаний ним механізм впливу емоцій на енергетику і здоров'я людини необов’язково є абсолютно вірним, однак зауважує, що залежність між ними все ж очевидна. Тому, вважає психолог, якщо людина хоче бути фізично і психічно здоровою, їй слід звертати увагу на свої думки та емоції і докладати зусилля до того, щоб стримувати їхні негативні прояви.
|
Медитація — ефективний метод боротьби з негативними думками | Геть негативні думки
Оскільки негативні думки настільки сильно впливають на самопочуття людини, що можуть навіть стати причиною ослаблення імунітету і в результаті — хвороби, виникає животрепетне питання про те, як їх прогнати.
Ефективним, на думку багатьох, є медитація. Лі Хунчжи, засновник школи самовдосконалювання Фалунь Дафа, говорить в одній із своїх робіт, що, якщо під час медитації з’являються нав’язливі негативні думки, можна вважати, що ці думки не є частиною самого себе, і поспостерігати за ними ніби зі сторони. У книзі «Суть старанного самовдосконалювання» він також пише: «Насправді у людини, крім вродженої щирості, всі уявлення сформовані після народження, але ці уявлення — не вона сама».
Психолог Тетяна Дубицька радить: «Як тільки з’являються нав’язливі негативні думки, скажи їм «стоп». Спробуй розслабитися, зробити кілька глибоких вдихів-видихів, при цьому уявляючи або відчуваючи щось приємне, і починай створювати позитивний розвиток подій».
Відомий психолог Луїза Хей більше 30 років тому без допомоги лікарів шляхом «прощення, правильного харчування, розслаблення і очищення» зуміла самостійно вилікуватися від раку. Вона стверджує: «Коли ви в щось вірите, це стає реальністю для вас... Коли ви вірите, що любов переповнює світ, я люблю і люблять мене, коли ви від заходу до світанку і від світанку до заходу повторюєте цю фразу, то саме так і складеться ваше життя, і ви будете дійсно це відчувати. І навпаки...»
Існує сотні й тисячі інших способів, як прогнати негативні думки. Але у будь-якому випадку, якому б способу Ви не віддали перевагу, як мовить прислів’я — не зробивши перший крок, не подолаєш шлях у тисячу верстов. Без сумніву, що якщо почати вже сьогодні активно позбавлятися від негативних думок, замінюючи їх думками добрими і оптимістичними, то, як мінімум, покращиться настрій і самопочуття, а як максимум — можуть пройти хвороби, як це сталося з Луїзою Хей, і ви будете ставати все краще і краще. А, як відомо, немає межі досконалості...
 До теми:
 Публiкацiї за темою «Психологія та стосунки»:
- Чому імена нових знайомих важко запам’ятати?
Том Стаффорд, BBC Ми часто забуваємо імена нових знайомих відразу, як почуємо їх. І це явище дуже поширене. Психолог Том Стаффорд розповідає, як подолати цю прикру звичку. - 6 ознак дурної людини
«Гармонія» Дурість схожа на заразну хворобу, попереджав ще Шекспір, тому важливо акуратніше вибирати оточення. Але як зрозуміти, кого потрібно уникати? Та й чи потрібно насправді? - 11 якостей, за якими жінки шукають майбутнього чоловіка
«Гармонія» Безперечно ніхто не є ідеальним – всі ми маємо хороші та погані якості. Але, коли мова йде про вибір партнерів для шлюбу, то ми шукаємо найкращі якості. Як і чоловіки, жінки теж звертають уваги на певні ознаки, обираючи майбутнього чоловіка. Це допомагає зрозуміти, чи підходить їм партнер, за якого вони хочуть вийти заміж. - 14 ознак того, що ви вже встигли розпестити свою дитину
«Гармонія» Ніхто з батьків не хоче виростити розбещену дитину, але інколи бажання дати дітям найкраще призводить до таких наслідків. Психологи розповіли, як зрозуміти, що ситуація виходить з-під контролю. - Неправильні близнючки Джудіт і Джойс Скотт: історія сестринської любові
«Гармонія» …Згодом критики називали її генієм. Згодом скульптура, в якій сестри відчайдушно тягнуться одна до одної, рвала серце кожного, хто бачив. Але спочатку художницю помістили до психлікарні. - Казка про жабу
«ТУТКА» По залитому сонцем лузі бігала Дівчинка. На ній було біле мереживне платтячко, на кучериках рожеві бантики, а в руках вона тримала сачок, щоб ловити метеликів. Їй було весело і хороше. І тут, на великому зеленому листі лопуха, вона побачила величезну Жабу, покриту бородавками... - Керуйте думками і тоді вам не доведеться перейматися
Тетяна Сарапіна, Coffee & Milk Життя – мудрий вчитель, який дуже дорого бере за свої уроки. Не для гарного тексту сказано, а підтверджено досвідом. У школі життя неможливо не здати урок. Якщо урок потрібно вивчити, то життя раз по раз повертатиме до тієї ситуації, яку потрібно засвоїти, до тих пір, поки людина повністю не засвоїть цей життєвий урок. - Хочеш змінити своє життя на краще – не роби того, чого не хочеш!
Олена Савинова, BBC Так і хочеться додати - і щоб тобі за це нічого не було. Тобто щоб не втратити коханих, друзів, роботу. - «Вовки та вівці»: Або як нарциси, соціопати і психопати намагаються перетворити вас на слухняне стадо
“Тутка” Епічне засмічення мозку: як деструктивні люди майстерно перекладають на вас відповідальність. - Ти подобаєшся мені: що таке краса з точки зору біології та філософії
Алла Кутсай, Ольга Курна, Inspired Що біологія і філософія знає про красу? Чому ми хочемо мати найкращий вигляд в очах коханого? Біологія та філософія трактують поняття краси по-своєму. |
 |
 Публікації:
 Останні новини:
 Популярні статті:
|