Фото - Наталі Семенюк (http://nataliaphotographer.jimdo.com/) |
Щоб бути щасливим треба свідомо підходити до побудови стосунків, йти на компроміси, вчитися змінювати негативні установки, які заважають легко спілкуватися і призводять до конфліктів.
Так вже влаштовано всесвітом, що чоловіче тіло і психіка налаштовані на захват простору, на реалізацію нових ідей, на усвідомлення нашого місця і призначення у цьому всесвіті і реалізацію його; жіноче ж тіло і психіка настроєні на наповнення захопленого простору затишком, любов’ю, турботою, на побудову гармонійних стосунків між всіма жителями цього простору, інакше кажучи, організації щасливих сімейних відносин і відносин у будь-якому колективі.
Виходячи з цього, кожен має підсвідомі очікування від іншої статі: жінка сподівається від чоловіка захисту від зовнішнього світу, підтримку фізично та силою свого духу, а також, що він підкаже їй її призначення, дасть інформацію про напрямок руху по її життю своїм прикладом, іншими словами вона хоче допомагати виконувати призначення свого чоловіка, але за умови, що воно у них спільне.
Чоловік же зі свого боку очікує від жінки захисту своїх почуттів і внутрішнього світу, інакше кажучи, йому хочеться щоб жінка скеровувала їхні стосунки, підтримувала люблячу атмосферу в сім’ї, розраджувала і культивувала емоційну впевненість чоловіка у собі, вірила в нього, пишалася ним та в усьому йому допомагала і підтримувала. Таким чином реалізується принцип цілісності, гармонічне поєднання двох половин: зовнішнього і внутрішнього.
Але не все так просто у житті. Насправді - неможливо бути щасливим, просто усвідомивши очікування іншої статі, а також говорити про те, що стосунки можна побудувати будь з ким і щасливим можна бути з будь-якою людиною. В реальному житті все набагато складніше, але плюс у тому, що все підлягає певним правилам і законам, знаючи які, можна швидше і легше стати справді щасливим.
Спілкуючись з великою кількістю людей і спостерігаючи за тим як вони будують свої стосунки вже досить довгий час, можна сказати, що досить мало з них ясно розуміють, що ж саме робить людину щасливою, а дехто і взагалі ніколи не відчував справжнього «смаку» щастя. Дехто обуриться і скаже, що у кожного уявлення про щастя своє, я згоджуся з цим, але також нагадаю, що в основі своїй для всіх людей на землі умови, які призводять до нього - однакові.
Людина справді щаслива тоді, коли:
- знає для чого вона живе, своє місце на землі і призначення;
- має поруч близьку людину протилежної статі у якої точнісінько таке ж призначення і вони разом його виконують, тобто свою половинку;
Все решта, що можна додати, тільки розшифровує ці два пункти. Бо лише коли людина робить саме свою справу, вона робить її добре, легко, з радістю, цим захоплюються оточуючі, що дає відчуття власної цінності і значимості, а також, безумовно, можливості до матеріального існування. Виходячи з цього, можна сказати, що коли ужитті є ці умови, то людина щаслива і перебуває у любові.
Тепер поговоримо про любов - тема теж дуже актуальна і хвилююча,
Багато людей під поняттям любові розуміє не зовсім те, чим вона насправді являється, ототожнюючи це поняття з пристрастю, дружбою, сексуальним потягом, звичкою, почуттям обов’язку і іншим. Слово «любов» віддієслівний іменник, який має абстрактне значення - іншими словами не конкретне і без образне. Коли ж ми повертаємося до його витоку, дієслова любити, перед нами зразу спливають образи конкретної дії, навіть про інтимні сексуальні стосунки говорять, наприклад, «він її полюбив»...
Отже, виходить що любити - це робити конкретні дії, які призводять до поєднання протилежностей чоловічого і жіночого, до того ж, на всіх планах: духовному і тілесному. А любов, відповідно, це конкретні вчинки, які поєднують людей у єдине ціле - щасливу сім’ю, чи будь яку іншу спільноту. Безумовно, любов буває різна: між друзями, батьками і дітьми, родичами й інша.
Та показником того, що вона насправді є - є те, що ціле, яке створюється, поєднуючись з протилежних частин, може функціонувати цілеспрямовано, злагоджено, ефективно, плодотворно, автономно, до того ж безкінечно довгий час. А вже ці вчинки викликають у нас почуття вдячності, ніжності, бажання бути разом, сексуальний потяг, пристрасть, чи тиху радість вже просто від того, що кохана людина існує, шквал емоцій чи спокійне усвідомлення. Саме цей комплекс почуттів і відчуттів ми зазвичай і називаємо любов’ю.
Але хочу застерегти від розчарування, бо деякі з цих відчуттів, такі як шквал емоцій, пристрасть, сексуальний потяг можуть викликати і кармічні стосунки, де поєднуються не свої половинки, а чужі, щоб, за допомогою емоційної чи морально-етичної прив’язки, змусити боржника повернути борг з минулого життя.
Такі стосунки завжди нерівноцінні - хтось над кимось постійно домінує. Вони супроводжуються відчуттям певної тривоги і туги, оскільки душа заздалегідь знає, що пов’язує людей не спільне призначення, яке дає щастя, а борг, який не завжди легко віддавати. В кармічному поєднанні двох людей стосунки починаються з бурі емоцій - сильних пристрасних почуттів, які яскраво загоряються та швидко гаснуть, щодня стають все складнішими і тяжчими для спілкування, оскільки не віддаючи борг, людину ще з більшою силою прив’язує до іншої почуттями обов’язку, жалості, провини. Людина відчуває, що не може жити з такою парою, але і без неї також не може жити - замкнуте коло, на перший погляд, але вихід завжди є.
Коли ж є справжня любов (а точніше, - найвищий її прояв у стосунках між жінкою і чоловіком, - кохання, - прим."Аратти"), вона запалює людину натхненням, бажанням жити, творити, виконувати своє призначення і радувати всіх навколо.
Проте у сучасному зматеріалізованому світі, який постійно працює на те, щоб утримати увагу людей на якомога більшому споживанні ресурсів і отриманні максимального задоволення своїх чуттєвих потреб, дуже не просто розпізнати, де справжні почуття, а де нав’язані оточуючим світом. А чоловіку, який постійно перебуває у такому світі, й поготів важко розібратися у власних почуттях, а ще складніше зрозуміти, що ж очікує від нього його половинка. Як же насправді жінка дізнається про те, що чоловік її кохає?