Аратта - На головну

22 липня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Ці загадкові блондинки: все про них, окрім анекдотів

Дозвілля 69600 переглядів

Опубліковано - 28.12.2011 | Всі публікації | Версія для друку

Мерилін Монро - найбільш блондиниста блондинка всіх часів і народів
Мерилін Монро - найбільш блондиниста блондинка всіх часів і народів
Що це таке - блондинки? Чому жінки бувають блондинками? І головне - чи правда, що через двісті років на Землі не залишиться жодної блондинки?

За кольором волосся блондинки поділяються на брюнеток (у тому числі пекучих), шатенок, рудих, русявих, власне блондинок (включаючи підвид платинових), сивих (можливий проміжний варіант - чорнобурки), а також фарбованих. Усередині кожного класу (особливо останнього) існує безліч відтінків. Перукарі, візажисти й інші блондинкознавці можуть їх не тільки побачити, а й описати відомими і зрозумілими для будь-якої блондинки спеціальними термінами. У вузькому сенсі блондинка - істота з яскраво вираженими вторинними жіночими статевими ознаками та світлим волосяним покривом (білявка).

У більш широкому сенсі колір волосся - не найсуттєвіша ознака блондинки. Етимологічно (етимологія по-науковому - сенс слова) блондинка - це квінтесенція жіночності, особливо в сенсі відмінностей способу мислення від того, як улаштовані мозки у типового мужика (по-політкоректному - мачо).
Кількість волосся: блондинки - 140 000, брюнетки - 100 000, руді - 80 000. Товщина волосся обернено пропорційна їх кількості. Перефарбування на ці характеристики не впливає
Кількість волосся: блондинки - 140 000, брюнетки - 100 000, руді - 80 000. Товщина волосся обернено пропорційна їх кількості. Перефарбування на ці характеристики не впливає
Еволюція блондинок

Коли предки блондинок жили на пальмах, колір їх вовни, цілком можливо, був таким же різноманітним, як у їхніх нинішніх далеких родичок: шерсть у мавп буває і приблизно тих же кольорів, що у нас з вами, і навіть зеленою. Можливо, різною вона була у тих пра-пра-прагомінідов, які 5-6 мільйонів років тому рішуче порвали з темним минулим і звіриним, - з каменем в одній руці і палицею в іншій, - кинулися в світле людське майбутнє.

Якого кольору була шкіра у дріо-, австрало- та інших -пітеків, невідомо. У сучасних мавп безволосі частини тіла (у тому числі обличчя) бувають всіх кольорів веселки, а на ділянках, покритих шерстю, що захищає від надлишку ультрафіолету, шкіра зазвичай біла. Втративши більшу частину волосяного покриву, білошкірі блондинки обгорали під африканським сонцем настільки, що не могли приймати участь навіть в найголовнішому процесі, необхідному для продовження роду. А оскільки волосся - це придаток шкіри, його колір у допотопних блондинок, швидше за все, теж був таким же, як у нинішніх негроафриканок. Потім первісним блондинкам вдарила в чорну кучеряву голову жага до зміни місць, - швидше за все, тому, що вони народили занадто багато первісних чорненьких діточок і їм дуже часто доводилося битися з сусідками через банани, а їх самцям - через місця для полювання.

Коли через багато-багато десятків тисяч років блондинки-мандрівниці разом зі своїми самцями і дитинчатами добралися до районів з помірним, холодним і дуже холодним кліматом, серед них повмирали найчорніші - тепер уже від рахіту: товстий-товстий шар шоко... пардон, - меланіну! - пропускав в їхню шкіру занадто мало ультрафіолету. У результаті в Норвегії зараз 3/4 населення складають блондинки і блондини. А ось у південній Європі блондинки - велика рідкість.

Приблизно десять тисяч років тому, коли предки нинішніх блондинок слідом за стадами мамонтів та інших шерстистих носорогів стали освоювати землі, які звільнилися від льодовика, в їхньому племені (можливо, всього лише осіб з двадцять) блондинки перемогли брюнеток в боротьбі за самця - головний ресурс навколишнього середовища, абсолютно необхідний для виживання. Тому що джентльмени віддають перевагу блондинкам. Це не тільки назва фільму з Мерилін Монро, найбільш блондинистої блондинки всіх часів і народів. Це - медичний факт.
Чорна: колір шкіри визначається кількістю і типом пігменту меланіну. Пігментні клітини (меланоцити) шкіри африканського типу виробляють велику кількість меланінів, що захищають від надлишку шкідливого УФ-випромінювання і додають шкірі темний колір
Чорна: колір шкіри визначається кількістю і типом пігменту меланіну. Пігментні клітини (меланоцити) шкіри африканського типу виробляють велику кількість меланінів, що захищають від надлишку шкідливого УФ-випромінювання і додають шкірі темний колір
Гормони блондинок

Насправді джентльмени віддають перевагу по-різному, у тому числі залежно від обставин: для випадкових або короткочасних зв’язків зовнішність важливіше, а от для постійного союзу, освяченого ходінням навколо аналоя та/або печаткою у паспорті, зовнішня привабливість партнерки стоїть у кращому разі на п’ятому місці в списку з двох-трьох десятків пунктів. І колір волосся, якщо хто не знає, - це всього лише один з компонентів цієї самої привабливості. Але інші речі блондинок, а також брюнеток і руденьких, пухкенькі і струнких ...ммм ...предметом даної статті, на жаль, не є. Тим більше що до єдиної думки ми все одно не прийдемо: de gustibus et coloribus (non) est disputandum. У найбільш докладних збірниках латинських народних прислів’їв ця фраза наводиться саме в такому вигляді - «про смаки і кольори (не) сперечаються». Тобто не варто було б, але сперечаються. Але, незважаючи на фактичну різноманітність смаків, на прямо поставлене теоретичне питання: «Жінкам з яким кольором волосся ви віддаєте перевагу?» - пустоголові чоловіки в більшості соціологічно-сексологічних опитувань у два-три голоси проти одного тупо відповідають: «Блондинкам!» Тому що самці блондинок думають про жінок зовсім не корою головного мозку. Але й не тим, про що ви подумали. А підкіркою і навіть попереково-крижовим відділом спинного мозку.

Цим і пояснюється поширена серед сильної половини людства думка про те, що характерною рисою блондинок є знижений інтелект: просто власне чоловіки в їхній присутності помітно дурнішають. І винні в цьому гормони. Поруч з блондинками примітивні чоловічі організми за допомогою успадкованого від предків інстинкту відчувають: в організмах блондинок зазвичай більше естрогенів - жіночих статевих гормонів, ніж у брюнеток. Отже, блондинка народить тобі більше дитинчат і краще їх вигодує, - на відміну від брюнетки. Інше для виживання виду менш істотне, навіть те, що у брюнеток більше тестостерону - чоловічого статевого гормону, що підвищує дамську пристрасність і заодно посилює ріст волосся (не на голові, а там, де епіляція).

Яким чином статеві гормони пов’язані з кольором волосся, науці майже невідомо. Начебто вони певним чином беруть участь у регуляції синтезу меланіну. І тут-то ми підібралися до найголовнішого.
Біла: меланоцити шкіри європейського типу під дією УФ-випромінювання Сонця в північних широтах виробляють набагато меншу кількість меланіну. Така шкіра має світлий відтінок
Біла: меланоцити шкіри європейського типу під дією УФ-випромінювання Сонця в північних широтах виробляють набагато меншу кількість меланіну. Така шкіра має світлий відтінок
Колір волосся блондинок

Вся гамма натуральних кольорів шкіри, очей і волосся, - від вигорілої соломи до воронячого крила, обумовлена ​​пігментом меланіном. Меланіни (грец. μελαν - чорний) - це пігменти, які у хребетних тварин утворюються в меланоцитах - спеціалізованих клітинах шкіри, райдужної оболонки очей і, - про що сьогодні ми в основному і ведемо мову, - у волосяних фолікулах. Колір волосся (і шкіри теж) залежить і від кількості меланіну, і від співвідношення двох його форм - чорно-коричневого еумеланіна і жовто-червоного феомеланіна, і від розміру їх гранул, і від глибини залягання (верхні шари шкіри і оболонка волосини складаються з безбарвних напівпрозорих клітин), і від купи інших спадкових факторів, про які науці толком нічого не відомо. Відомі лише загальні принципи: у людини темний колір волосся є домінантним по відношенню до світлого, а обидва вони - до рудого. Тобто якщо у вогняно-рудої блондинки і світло-русявого блондина народиться дитина з чорним волоссям, доведеться згадати слова відомого чеського вченого Б.С. Швейка: «Перехресне схрещування - це взагалі дуже цікава річ... Уявіть собі такий скандал: ви одружуєтеся на якій-небудь панночці. Біла, негідниця, абсолютно, і одного прекрасного дня - тримайте! - народжує вам негра. А якщо за дев’ять місяців до цього вона була разок без вас у вар’єте і дивилася боротьбу за участю негра...»

До назви вищезгаданої комедії «Джентльмени віддають перевагу блондинкам» джентльмени тут же придумали продовження: «... але одружуються на брюнетках, а сплять з рудими». Частка жарту тут, звичайно, є, але рудих на всіх не вистачить: навіть у відносно блондинистих країнах руді (гомозиготні рецесивні за якимось точно невідомим науці геном) становлять усього близько 2% населення.
Жовта: у шкірі азіатського типу меланоцити також виробляють великі кількості меланінів для захисту від УФ-випромінювання інтенсивного сонячного світла, через що шкіра має жовтий відтінок
Жовта: у шкірі азіатського типу меланоцити також виробляють великі кількості меланінів для захисту від УФ-випромінювання інтенсивного сонячного світла, через що шкіра має жовтий відтінок
Генетика блондинок

Меланіни утворюються з амінокислоти тирозину, причому для першій стадії ланцюжка реакцій необхідний фермент тирозинази, і мутанти по тирозиназі у всіх хордових є альбіносами. Мутації ці трапляються навіть у найчорніших афронегритянців, в результаті чого народжуються такі собі негативи - негр негром, але абсолютно білий і з червоною, як у вампіра, райдужкой в позбавлених еумеланіну очах. Таке яскраве явище було вивчене давним-давно, коли ні про яке розшифрування генома людини і навіть окремих генів вчені навіть не мріяли. Тодішніми дідівськими методами вони встановили, що тирозиназа у людини кодується геном ОСА1, розташованим в довгому плечі 11-ї хромосоми. У 1991 році людський ген тирозинази був виділений і секвенований з точністю до нуклеотиду. Все інше в генетиці блондинок покрито мороком невідомого або до неможливості заплутано. Генів, що мають відношення до кольору волосся, понавідкривали купу, але цілісної картини поки не склалося - тим більше що у генетики людини є завдання важливіші. Тому гени, що забезпечують різні аспекти блондинистості і брюнетистості, вчені виявляють в якості побічних продуктів наукової життєдіяльності. З них давно відомо як мінімум шість основних, плюс чи то 30, чи то 100 більше чи менше важливих. І всі вони діють то незалежно один від одного, то однонаправлено, то в протилежні сторони, а то й прямо перпендикулярно.

Ось що пишуть у вчених статтях про такі всім відомої речі, як від природи сиве привабливе пасмо в волоссі (у людей воно зазвичай поєднується з блакитними очима і зниженим слухом, як у білих глухих кішок): «Меланоцити під час ембріогенезу утворюються з клітин нервового гребеня і в процесі розвитку мігрують в різні частини зародка. Мутації в генах EDN3, EDNRB, MITF, PAX3, SNAI2, SOX10 у людини порушують процес міграції, і в результаті меланоцити не доходять до місця призначення. Це призводить до розвитку часткового альбінізму - синдрому Ваардербурга».
Деббі Харрі - солістка популярного в 70-80-х роках гурту з промовистою назвою “Blondie” (“Білявка”)
Деббі Харрі - солістка популярного в 70-80-х роках гурту з промовистою назвою “Blondie” (“Білявка”)
Ну і так далі - можна довго перераховувати вже відомі гени, функції їх білків та їх приблизний внесок у формування блондинистого, але в цілому ясно, що поки що з цим нічого не ясно. Одне можна сказати точно: блондинки нікуди не дінуться і будуть завжди.

Легенда про вимирання блондинок

Дурну байку про те, що рівно-рівно через 200 років, в 2200 році, блондинки зникнуть як біологічний вид, запустив (ла) по ЗМІ з посиланням на неназваних «Британських вчених» «Німецьких фахівців» і «Японських дослідників» анонімний (а) блондин (ка). Це, на одностайну думку справжніх, а не вигаданих вчених, включаючи навіть представників Всесвітньої організації охорони здоров’я, до яких з цим нагальним питанням прийшли трохи більше розсудливі журналісти, - повне і абсолютне марення. Тобто, звичайно, з часом через змішані шлюби домінантних брюнеток стане більше, а рецесивних блондинок і рудих - трохи менше, але гени блондинистого з людської популяції нікуди не подінуться. Як і носії цих генів з відповідними проявами в фенотипі (по-вченому - у зовнішньому вигляді). Так що, дорогі блондинки і любителі блондинок, не турбуйтеся за своїх пра-пра-правнуків!Тест для блондинок

Блондинка бере участь у конкурсі (в деяких варіантах уточнюється - з призом в 1 млн. євро). Їй задають питання:

1) Скільки років тривала столітня війна? Варіанти: а) 99, б) 100, в) 116, г) 150.
Блондинка пропускає питання.

2) У якій країні винайшли панаму? Варіанти: а) Бразилія, б) Чилі, в) Панама, г) Еквадор.
Блондинка просить допомоги у студентів університету.

3) У якому місяці відзначається Жовтнева революція? Варіанти: а) січень, б) вересень, в) жовтень, г) листопад.
Блондинка просить допомоги у залу.

4) Як звуть короля Георга Шостого? Варіанти: а) Альберт, б) Фредерік, в) Георг, г) Артур.
Блондинка дістає гадальні карти.

5) Від якої тварини походить назва Канарських островів? Варіанти: а) Канарка, б) Кенгуру, з) Собака, г) Щур.
Блондинка виходить з гри.

* * *

Якщо ти вважаєш себе розумним (ою) і посміявся (лась) над блондинкою, то почитай правильні відповіді:

1) Столітня війна тривала 116 років, з 1337 по 1453 рік.

2) Панама - еквадорський (чи, радше, інкський) народний солом’яний капелюх. Вона увійшла в моду і отримала свою нинішню назву сто років тому: такими капелюхами захищалися від сонця будівельники Панамського каналу.

3) Жовтнева революція відзначається в листопаді.

4) Ім’я короля Великобританії Георга VI - Альберт Фредерік Артур Джордж Віндзор. Під іменем Георг він був коронований в 1936 році, після зречення свого брата Едуарда VIII.

5) Назва «Канарські острови» (ісп. Islas Canarias) походить від латинського canis - собака: римський вчений Пліній Старший стверджував, що там нібито водяться величезні собаки. Цікаво, що тепер вже вимерлі аборигени Канар, якщо вірити старовинним хронікам, хоч і жили в тропіках, але були світлошкірим, блакитноокими і рудо-блондинистими.

 

До теми:
 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Дозвілля»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи не виживе той народ, котрий сприймає свою історію очима сусідів”
Фрідріх Ніцше

 
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.