Так, уже при народженні у жінки закладений і материнський інстинкт, і всі здатні до запліднення яйцеклітини. Однак будь-яка хвороба, перенесена жінкою в дитинстві або юності, може спровокувати неможливість зачаття або виношування малюка, а отже, про можливість народити дитину потрібно думати з дитинства.
Фізична чистка організму
Майбутнім мамам лікарі радять фізичну чистку організму не раніше, ніж за рік до зачаття, а найкоротший термін, необхідний для підготовки до зачаття, дорівнює трьом місяцям. У першу чергу потрібно обстежитися для виключення безпліддя і своєчасного початку лікування.
Потім слід змінити ставлення до зачаття, відмовившись від спиртного, сигарет. Кинути палити найкраще мінімум за рік до зачаття, однак не завадить зробити це в принципі раніше.
Харчування заради дитини
Майбутній мамі харчуватися у фаст-фудах шкідливо, слід відмовити собі у шаурмі, хот-догах, смажених чебуреках і біляшах, чіпсах та сухариках.
Всі ці шкідливі продукти накопичуються в організмі людини у вигляді холестерину, відкладень жирів та інших токсинів. Потрібно забути і про копченості та пересолених продуктах. А ось легким супчиком, салатами і кашками можна віддаватися повністю.
Заодно варто внести у свій раціон більше вітамінізованих продуктів: морквину, яблука, буряк, капусту, петрушку, редиску, редьку. У той же час не треба робити акцент на заморських делікатесах і фруктах. Слід внести в меню і фреші з моркви, яблук та буряків.
Майбутній мамі потрібно чотириразове харчування, та й спеціальний графік прийому їжі. Здорове харчування, до речі, зводить до мінімуму можливі проблеми при вагітності, наприклад, токсикоз і нудоту. Можна перед зачаттям ненав’язливо очистити організм.