Впродовж дня ми ловимо своє відображення і дивимося на себе наче збоку. І ввечері після важкого дня саме на нього ми кидаємо втомлений погляд.
Мова піде про дзеркала і про роль задзеркалля в нашому житті. Дзеркала в помешканні, дзеркальні вітрини на вулицях, дзеркала в офісах, дзеркала в ресторанах і кафе. За день наше відображення до тисячі разів миготить на різних дзеркальних поверхнях, відображається у всіляких варіантах. Часом ми навіть не помічаємо цього. А часом пильно вдивляємося в своє відображення.
Чи немає небезпеки у світі задзеркалля? Чи не завдає цей світ шкоди нашому життю та здоров’ю? Або, можливо, дзеркала навіть корисні?
Сучасні дизайнерські рішення в своїх сміливих та прогресивних проектах досить активно використовують дзеркала. Дзеркальні стелі, дзеркальні підлоги, дзеркальні стіни, дзеркальні перегородки, дзеркальні дверцята шаф-купе, прикрашені химерними малюнками та орнаментами, столики з дзеркальною поверхнею. Дзеркала візуально збільшують простір у приміщенні, надають йому додаткову глибину і висоту. Створюють тонку атмосферу з натяком навіть на якусь урочистість. В оформленні інтер’єру грамотне використання дзеркал здатне змінити приміщення до невпізнання.
Людям творчості та мистецтва доводиться перед дзеркалами проводити довгі години репетицій . Щоб надати м’якість і плавність рухів, красу і грацію тілу, відпрацювати поставу і вміло керувати мімікою обличчя. За допомогою дзеркала можна поглянути на себе очима іншої людини. Побачити себе таким, яким побачать тебе інші. Довгі тренування, і як результат-бездоганна пластика і міміка відомої людини.
Використовуються властивості дзеркал і дзеркальних поверхонь також і в психології та медицині. Психологи своїм пацієнтам, що страждають неврозами, переживаннями і депресіями, рекомендують частіше дивитися в дзеркало. Останній погляд у дзеркало у людини, що вирішила звести рахунки з життям, може навіть зупинити її і вберегти від фатального кроку.
Однак, крім позитивних аспектів, є й кілька насторожуючих. Вчені одного з інститутів в Нью-Йорку, які займалися вивченням впливу дзеркал на організм людини, з’ясували, що якщо здорова, красива, впевнена у собі, успішна людина, багато часу проводить, споглядаючи на себе в дзеркало, у неї з’являється відчуття хронічної втоми і погіршується пам’ять.
Часто дзеркала використовуються для проведення магічних ритуалів і зцілення хвороб. Ще відомий Паральцес (знаменитий алхімік, лікар і окультист; вважається засновником сучасної хімії та медицини - прим. «Аратти») за допомогою дзеркал і маніпуляцій з ними зціляв хворих людей.
Сучасні вчені доводять, що навіть якщо повне зцілення перед дзеркалом і не настане, то стан хворого однозначно покращиться. Світ задзеркалля працює за дивною системою: здорові можуть позбутися свого здоров’я, а ось хворі - цілком можуть отримати зцілення.
Лікарі-окулісти теж не обійшли дзеркала та їх властивості своєю увагою. Вправи для очей перед дзеркалом чудово впливають на сітківку і на наш мозок. Очні м’язи розслаблюються, внутрішньоочний тиск нормалізується, і показники нашого зору поліпшуються.
Російський вчений, кандидат технічних наук Віталій Правдивцев, що вивчає феномен тонких енергій, вважає, що дзеркала мають властивість пам’яті. Вони запам’ятовують і передають інформацію підсвідомості людини, яка вдивляється в дзеркальну поверхню, тому з дзеркалами потрібно поводитися обережно.
Що стосується давньокитайського вчення фен-шуй, то тут дзеркалам присвячений цілий розділ. За фен-шуй, дзеркала - не просто деталі інтер’єру, це - енергетичні відбивачі, що мають властивість подвоювати все, що в них відображається.
Фахівці не рекомендують чіпляти дзеркала в спальнях. Подружнє ложе або односпальне ліжко не повинні в них відбиватися. Дзеркала не повинні «обрізати» відображення того, хто в них вдивляється. Якщо на дзеркалі з’явилася тріщина, подряпина - від нього краще всього відразу позбутися. Всі дзеркальні поверхні в будинку необхідно утримувати в ідеальній чистоті, а після якоїсь неприємної події в житті, сварки або скандалу - дзеркала найкраще помити. Не варто також вішати дзеркала напроти вхідних дверей.
Крім усього цього, з дзеркалами пов’язано дуже багато народних прикмет і забобонів (наприклад, - завішувати тканиною дзеркала, якщо в домі є покійник - прим. «Аратти»).
Чи вірити в таємничий вплив світу задзеркалля на наше життя чи ні - справа, звичайно, - суто особиста. Але чим довше вдивляєшся в дзеркальну поверхню, тим виразніше розумієш, що це не просто «предмет зі скляною або металевою відполірованою поверхнею, що призначений для відображення того, що знаходиться перед ним», як сказав С. І. Ожегов у своєму словнику, а щось більше...
* * *