Аратта - На головну

13 червня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- українська мова посіла друге місце в світі за мелодійністю після італійської. Також її визнали третьою найкрасивішою мовою в світі за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія та побудова речень після французької та перської мов на мовному конкурсі, що пройшов у Парижі в 1934 році...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Одяг, як фактор, від якого залежить перше враження

Варто знати 65060 переглядів

Опубліковано - 21.05.2012 | Всі публікації | Версія для друку

Вибір стилю одягу сприймається як свідчення того, який у людини образ власного «Я»
Вибір стилю одягу сприймається як свідчення того, який у людини образ власного «Я»
Одяг - ось перше, на що ми звертаємо увагу, побачивши людину вперше. Одяг впливає на сприйняття людини, яка його носить, на стадії першого враження. Особливо велика роль одягу при короткочасних контактах. З одягу починається формування першого враження, навіть якщо через деякий час ми забули, у що людина була одягнена.

При зустрічі з партнером або роботодавцем недбалість і розкутість в одязі може призвести до небажаних наслідків. «Жалюгідний зовнішній вигляд» - одна з перших причин відмови в прийомі на роботу за результатами співбесіди. Наша зовнішність дана нам природою або батьками, і змінити її не в наших силах. Але необхідно пам’ятати, що в діловому спілкуванні на іншу людину діє не стільки прямі й універсальні ознаки фізичної привабливості, скільки непрямі: смак в одязі і доглянутість тіла, а так само ознаки підготовленості до зустрічі.

Вибір стилю одягу сприймається як свідчення того, який у людини образ власного «Я», точніше - яких еталонів-стереотипів вона дотримується, що вважає правильним, пристойним, красивим. Людині «автоматично» приписуються ті якості, які традиційно пов’язуються з одягом, в якій її бачать.
Психологи настійно радять добре подумати, перш ніж одягати той чи інший одяг
Психологи настійно радять добре подумати, перш ніж одягати той чи інший одяг
На поведінку людини впливає одяг, в який вона одягнена

При сприйнятті людини в уніформі їй автоматично приписується певна роль і очікується відповідна поведінка. Полегшуючи приписування ролі (очікуване суспільством), уніформа обмежує діапазон очікуваних вчинків і з боку того, хто сприймає, і з боку того, хто її носить (так, від людини в білому халаті ми очікує одної поведінки, у військовій формі - іншої; жінка в халаті і фартуху, жінка в діловому костюмі, жінка в бальній сукні і жінка в білизні і мереживних панчохах не тільки сприймається, але і веде себе по-різному).

Вчені з Північно-Західного університету в Іллінойсі (США) тривалий час вивчали залежність поведінки людини від її одягу. Виявилося, що одяг впливає не тільки на нас і нашу поведінку, але й на оточуючих.

Якщо дати двом різним людям однакові халати, але одній людині сказати, що це халат хіміка, а іншій – що це халат художника, їхня поведінка та світосприйняття будуть абсолютно різними.

«Одягаючи діловий костюм, ми не тільки формуємо певне враження на оточуючих, ми також призводимо враження на самих себе» – говорить автор дослідження Адам Галінськи. - «Людина, яка одягнена в діловий костюм, починає переймати якості, які асоціюються з діловим одягом».

Для того, щоб дослідити вплив одягу на людину, дослідники провели експеримент, під час якого добровольцям пропонувалося носити білий халат. При цьому одні учасники експерименту думали, що носять медичний халат, а інші – що халат належить художнику.

Ті добровольці, яким сказали, що на них медичний халат, проявили максимум уваги. Адам Галінськи пояснює це тим, що лікареві необхідно бути уважним.

У свою чергу, ті учасники експерименту, яким сказали, що халат належить художнику, були не настільки уважними, зате проявили свою креативність.

Автор дослідження говорить, що на проведення експерименту його підштовхнув відомий мультфільм «Сімпсони». В одній із серій «Сімпсонів» є епізод, в якому група учнів, одягнених у сіру шкільну форму, веде себе дуже тихо. Однак, після зливи, яка зробила одяг школярів різнобарвною, діти починають вести себе зовсім по-іншому.

«Я подумав про те, що одяг, який ми носимо, має колосальний вплив на нашу поведінку» – говорить Галінськи. - «Одягнувши чорну футболку, ви станете більш агресивним, але якщо ви надягнете халат медсестри, то, швидше за все, ви станете більш милосердним».

У зв’язку з отриманими даними, Адам Галінськи настійно радить добре подумати, перш ніж одягнути той чи інший одяг. Подумайте, які якості можуть стати в нагоді вам сьогодні і тільки після цього, вибирайте, що ви будете сьогодні носити.
17-річна Настя Фоменко вразила всю школу, а потім і Інтернет, сміливою сукнею в стилі минулорічної колекції Dolce & Gabbana
17-річна Настя Фоменко вразила всю школу, а потім і Інтернет, сміливою сукнею в стилі минулорічної колекції Dolce & Gabbana
На випускний – у білизні і панчохах

На україно- і російськомовних ресурсах Інтернет продовжують обговорювати наряд учениці павлоградської школи № 15 (Дніпропетровська обл.), яка прийшла на випускний практично в нижній білизні. 17-річна Настя Фоменко вразила всю школу, а потім і Інтернет, сміливою сукнею в стилі минулорічної колекції Dolce & Gabbana, але з власним «креативом»: довжина чорної прозорої сукні була мінімальна, а наряд доповнювали чорні панчохи та червоні туфлі. Інтернет-спільнота бурхливо зустріла фото дівчини в епатажній сукні - в соцмережах розгорілися жаркі дискусії: навіщо вона це зробила, куди дивилися батьки, і хто вона після цього. Дописувачі розділился на кілька таборів: багато коментарів містять нецензурну лайку на адресу випускниці та її батьків, ще частина – брутальні пропозиції, дехто підтримує «творчий порив» дівчини, але більшість все-таки обурюється – випускний вечір, за встановленими соціальними і моральними нормами – не подіум для демонстрації еротичного одягу та білизни.
Випускниця з Рівного ледь не переплюнула Настю Фоменко
Випускниця з Рівного ледь не переплюнула Настю Фоменко
Тримає кругову оборону і її мама Олена Фоменко - вчителька української мови та літератури тієї ж 15-ї школи, хоча події навколо випускного наряду доньки призвели до серцевого нападу. Вона також вважає, що вибір такої сукні був творчим поривом дочки. І не розуміє, чому такий галас викликала саме її дочка. «Мені ж було дуже приємно, що моя дитина після випускного не пішла в кафе пити і курити, а поїхала з батьками додому і відзначила випускний з соком і тортом в тісному колі», - каже Олена Фоменко. А те, що пишуть в інтернеті про вульгарність дочки, вона називає маячнею. «Донька у мене гарна, стежить за фігурою, бігає вранці. Навіть з хлопчиками не зустрічається - на першому плані зараз навчання», - зазначила мати «творчої» випускниці.

Проте Настя Фоменко стала не єдиною, хто «відзначився» відвертістю у випускний вечір. Виявилося, у павлоградської випускниці є «колега» з Рівного. Шоправда, багато хто вважає, що в цьому платті вона виглядає цілком пристойно і скромно. Тим не менш, наряд дівчини також схожий на сукні колекції від Dolce & Gabbana, яка стала такою популярною в Україні.

В обох випадках ми маємо підтвердження того, як одяг може формувати думку суспільства. Питання ж - чим керувалися випускниці, і що приховує їхнє підсвідоме «Я» лишається відкритим…
Вибираючи одяг, людина не просто оформляє свою зовнішність, а й визначає стиль своєї поведінки
Вибираючи одяг, людина не просто оформляє свою зовнішність, а й визначає стиль своєї поведінки
Символізм одягу

Певні види одягу традиційно асоціюються з певним соціальним становищем, політичною орієнтацією, мірою консервативності поглядів на відносини між статями, ступенем товариськості і т.д. Добре відомо вплив одягу на сприйняття фізичної привабливості і сексуальності людини. Доведено зв’язок одягу з оцінкою таких характеристик людини як: снобізм, боязкість сором’язливість, ставлення до протилежної статі, природність або неприродність. Символізм в одязі пов’язаний із загальним явищем перенесення особливостей зовнішнього вигляду людини на його внутрішній світ. Так, жорсткість одягу символічно асоціюється з фізичною силою, «вертикальність» ліній - з моральною чистотою і стійкістю; щільно облягаючий одяг може символізувати жорсткий контроль людини над собою; вільність і неохайність асоціюються з аморальністю.

Помічено вплив одягу на поведінку того, хто його носить. Через особливості крою і посадки виробу на фігурі, одяг не тільки задає поставу, жести, пози та інші особливості рухів тіла людини, але і мов би диктує певну манеру тримати себе в суспільстві в більш широкому розумінні цього терміна; породжує, як говорили раніше, манеру поведінки. Вибираючи одяг, людина не просто оформляє свою зовнішність, а й визначає стиль своєї поведінки.

Не тільки люди, чия професія передбачає носіння однострою - військові, поліція, прокурори та ін обмежені у виборі одягу. В даний час безвліч людей одягаються відповідно до правил соціального чи професійного співтовариства, дотримуються так званого «дрес-коду». Погодьтеся, прийти на серйозні переговори в спортивному костюмі - щонайменше безглуздо, це викличе настороженість і недовіру. Але також безглуздо з’явитися в співтоваристві байкерів в строгому костюмі з білою сорочкою і краваткою. Про одяг на випускному вечорі мова йшла вище.
Шокують відверті наряди наречених на вінчальних церемоніях
Шокують відверті наряди наречених на вінчальних церемоніях
Шокують часом відверті наряди наречених під час шлюбних або вінчальних церемоній (проте, в останньому випадку, це ще й свідчить про моральність священиків, які погоджується освячувати шлюб у подібних парах).

Звертають також увагу на відповідність одягу віком і статусом людини. Одяг є своєрідним «соціальним сигналом», свого роду «візитною карткою». Засвоєння неписаних правил того, як треба одягатися, - це невід’ємна частина мистецтва робити кар’єру.

Стереотипи у сприйнятті одягу дуже стійкі: представники ділових кіл та керівники високого рангу вважають за краще так званий консервативний стиль одягу, причому як чоловіки, так і жінки. Це стосується не тільки костюма, але і всіх деталей: певної марки годинників, сумок, запальничок, краваток та іншого. Цим іноді успішно користуються шахраї - людина, на якій добре сидить дорогий строгий діловий костюм сприймається як надійна і заслуговує довіри, у неї незручно запитати документи...

Молодь та представники творчих професій схильні одягом ще раз підкреслити свою індивідуальність, нестандартність і незалежність. Відхилення від цих стереотипів можуть викликати подив і недовіру, ставлення до людини як до «чужинця».

Сильно привертає увагу ступінь охайності одягу. Неохайність і неохайність швидко псують враження, якщо, звичайно, це не спеціальний стиль хіпі. Бідно одягнена людина може викликати співчуття і бажання допомогти, а вкрай неохайна – гидливість...

Отже, порада наостанок: якщо Ви хочете змінити життя – іноді достатньо змінити одяг. Головне – не помилитися з вибором стилю і фасону…

 

До теми:
 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Варто знати»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Чудо не суперечить законам природи - воно суперечить нашим уявленням про неї ”
Блаженний Августин

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.