Актуально
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
Погода в Україні:
|
|
Одяг, як фактор, від якого залежить перше враження
Варто знати 73316 переглядів
Опубліковано - 21.05.2012 | Всі публікації | Версія для друку
|
Вибір стилю одягу сприймається як свідчення того, який у людини образ власного «Я» | Одяг - ось перше, на що ми звертаємо увагу, побачивши людину вперше. Одяг впливає на сприйняття людини, яка його носить, на стадії першого враження. Особливо велика роль одягу при короткочасних контактах. З одягу починається формування першого враження, навіть якщо через деякий час ми забули, у що людина була одягнена.При зустрічі з партнером або роботодавцем недбалість і розкутість в одязі може призвести до небажаних наслідків. «Жалюгідний зовнішній вигляд» - одна з перших причин відмови в прийомі на роботу за результатами співбесіди. Наша зовнішність дана нам природою або батьками, і змінити її не в наших силах. Але необхідно пам’ятати, що в діловому спілкуванні на іншу людину діє не стільки прямі й універсальні ознаки фізичної привабливості, скільки непрямі: смак в одязі і доглянутість тіла, а так само ознаки підготовленості до зустрічі.
Вибір стилю одягу сприймається як свідчення того, який у людини образ власного «Я», точніше - яких еталонів-стереотипів вона дотримується, що вважає правильним, пристойним, красивим. Людині «автоматично» приписуються ті якості, які традиційно пов’язуються з одягом, в якій її бачать.
|
Психологи настійно радять добре подумати, перш ніж одягати той чи інший одяг | На поведінку людини впливає одяг, в який вона одягнена
При сприйнятті людини в уніформі їй автоматично приписується певна роль і очікується відповідна поведінка. Полегшуючи приписування ролі (очікуване суспільством), уніформа обмежує діапазон очікуваних вчинків і з боку того, хто сприймає, і з боку того, хто її носить (так, від людини в білому халаті ми очікує одної поведінки, у військовій формі - іншої; жінка в халаті і фартуху, жінка в діловому костюмі, жінка в бальній сукні і жінка в білизні і мереживних панчохах не тільки сприймається, але і веде себе по-різному).
Вчені з Північно-Західного університету в Іллінойсі (США) тривалий час вивчали залежність поведінки людини від її одягу. Виявилося, що одяг впливає не тільки на нас і нашу поведінку, але й на оточуючих.
Якщо дати двом різним людям однакові халати, але одній людині сказати, що це халат хіміка, а іншій – що це халат художника, їхня поведінка та світосприйняття будуть абсолютно різними.
«Одягаючи діловий костюм, ми не тільки формуємо певне враження на оточуючих, ми також призводимо враження на самих себе» – говорить автор дослідження Адам Галінськи. - «Людина, яка одягнена в діловий костюм, починає переймати якості, які асоціюються з діловим одягом».
Для того, щоб дослідити вплив одягу на людину, дослідники провели експеримент, під час якого добровольцям пропонувалося носити білий халат. При цьому одні учасники експерименту думали, що носять медичний халат, а інші – що халат належить художнику.
Ті добровольці, яким сказали, що на них медичний халат, проявили максимум уваги. Адам Галінськи пояснює це тим, що лікареві необхідно бути уважним.
У свою чергу, ті учасники експерименту, яким сказали, що халат належить художнику, були не настільки уважними, зате проявили свою креативність.
Автор дослідження говорить, що на проведення експерименту його підштовхнув відомий мультфільм «Сімпсони». В одній із серій «Сімпсонів» є епізод, в якому група учнів, одягнених у сіру шкільну форму, веде себе дуже тихо. Однак, після зливи, яка зробила одяг школярів різнобарвною, діти починають вести себе зовсім по-іншому.
«Я подумав про те, що одяг, який ми носимо, має колосальний вплив на нашу поведінку» – говорить Галінськи. - «Одягнувши чорну футболку, ви станете більш агресивним, але якщо ви надягнете халат медсестри, то, швидше за все, ви станете більш милосердним».
У зв’язку з отриманими даними, Адам Галінськи настійно радить добре подумати, перш ніж одягнути той чи інший одяг. Подумайте, які якості можуть стати в нагоді вам сьогодні і тільки після цього, вибирайте, що ви будете сьогодні носити.
|
17-річна Настя Фоменко вразила всю школу, а потім і Інтернет, сміливою сукнею в стилі минулорічної колекції Dolce & Gabbana | На випускний – у білизні і панчохах
На україно- і російськомовних ресурсах Інтернет продовжують обговорювати наряд учениці павлоградської школи № 15 (Дніпропетровська обл.), яка прийшла на випускний практично в нижній білизні. 17-річна Настя Фоменко вразила всю школу, а потім і Інтернет, сміливою сукнею в стилі минулорічної колекції Dolce & Gabbana, але з власним «креативом»: довжина чорної прозорої сукні була мінімальна, а наряд доповнювали чорні панчохи та червоні туфлі. Інтернет-спільнота бурхливо зустріла фото дівчини в епатажній сукні - в соцмережах розгорілися жаркі дискусії: навіщо вона це зробила, куди дивилися батьки, і хто вона після цього. Дописувачі розділился на кілька таборів: багато коментарів містять нецензурну лайку на адресу випускниці та її батьків, ще частина – брутальні пропозиції, дехто підтримує «творчий порив» дівчини, але більшість все-таки обурюється – випускний вечір, за встановленими соціальними і моральними нормами – не подіум для демонстрації еротичного одягу та білизни.
|
Випускниця з Рівного ледь не переплюнула Настю Фоменко | Тримає кругову оборону і її мама Олена Фоменко - вчителька української мови та літератури тієї ж 15-ї школи, хоча події навколо випускного наряду доньки призвели до серцевого нападу. Вона також вважає, що вибір такої сукні був творчим поривом дочки. І не розуміє, чому такий галас викликала саме її дочка. «Мені ж було дуже приємно, що моя дитина після випускного не пішла в кафе пити і курити, а поїхала з батьками додому і відзначила випускний з соком і тортом в тісному колі», - каже Олена Фоменко. А те, що пишуть в інтернеті про вульгарність дочки, вона називає маячнею. «Донька у мене гарна, стежить за фігурою, бігає вранці. Навіть з хлопчиками не зустрічається - на першому плані зараз навчання», - зазначила мати «творчої» випускниці.
Проте Настя Фоменко стала не єдиною, хто «відзначився» відвертістю у випускний вечір. Виявилося, у павлоградської випускниці є «колега» з Рівного. Шоправда, багато хто вважає, що в цьому платті вона виглядає цілком пристойно і скромно. Тим не менш, наряд дівчини також схожий на сукні колекції від Dolce & Gabbana, яка стала такою популярною в Україні.
В обох випадках ми маємо підтвердження того, як одяг може формувати думку суспільства. Питання ж - чим керувалися випускниці, і що приховує їхнє підсвідоме «Я» лишається відкритим…
|
Вибираючи одяг, людина не просто оформляє свою зовнішність, а й визначає стиль своєї поведінки | Символізм одягу
Певні види одягу традиційно асоціюються з певним соціальним становищем, політичною орієнтацією, мірою консервативності поглядів на відносини між статями, ступенем товариськості і т.д. Добре відомо вплив одягу на сприйняття фізичної привабливості і сексуальності людини. Доведено зв’язок одягу з оцінкою таких характеристик людини як: снобізм, боязкість сором’язливість, ставлення до протилежної статі, природність або неприродність. Символізм в одязі пов’язаний із загальним явищем перенесення особливостей зовнішнього вигляду людини на його внутрішній світ. Так, жорсткість одягу символічно асоціюється з фізичною силою, «вертикальність» ліній - з моральною чистотою і стійкістю; щільно облягаючий одяг може символізувати жорсткий контроль людини над собою; вільність і неохайність асоціюються з аморальністю.
Помічено вплив одягу на поведінку того, хто його носить. Через особливості крою і посадки виробу на фігурі, одяг не тільки задає поставу, жести, пози та інші особливості рухів тіла людини, але і мов би диктує певну манеру тримати себе в суспільстві в більш широкому розумінні цього терміна; породжує, як говорили раніше, манеру поведінки. Вибираючи одяг, людина не просто оформляє свою зовнішність, а й визначає стиль своєї поведінки.
Не тільки люди, чия професія передбачає носіння однострою - військові, поліція, прокурори та ін обмежені у виборі одягу. В даний час безвліч людей одягаються відповідно до правил соціального чи професійного співтовариства, дотримуються так званого «дрес-коду». Погодьтеся, прийти на серйозні переговори в спортивному костюмі - щонайменше безглуздо, це викличе настороженість і недовіру. Але також безглуздо з’явитися в співтоваристві байкерів в строгому костюмі з білою сорочкою і краваткою. Про одяг на випускному вечорі мова йшла вище.
|
Шокують відверті наряди наречених на вінчальних церемоніях | Шокують часом відверті наряди наречених під час шлюбних або вінчальних церемоній (проте, в останньому випадку, це ще й свідчить про моральність священиків, які погоджується освячувати шлюб у подібних парах).
Звертають також увагу на відповідність одягу віком і статусом людини. Одяг є своєрідним «соціальним сигналом», свого роду «візитною карткою». Засвоєння неписаних правил того, як треба одягатися, - це невід’ємна частина мистецтва робити кар’єру.
Стереотипи у сприйнятті одягу дуже стійкі: представники ділових кіл та керівники високого рангу вважають за краще так званий консервативний стиль одягу, причому як чоловіки, так і жінки. Це стосується не тільки костюма, але і всіх деталей: певної марки годинників, сумок, запальничок, краваток та іншого. Цим іноді успішно користуються шахраї - людина, на якій добре сидить дорогий строгий діловий костюм сприймається як надійна і заслуговує довіри, у неї незручно запитати документи...
Молодь та представники творчих професій схильні одягом ще раз підкреслити свою індивідуальність, нестандартність і незалежність. Відхилення від цих стереотипів можуть викликати подив і недовіру, ставлення до людини як до «чужинця».
Сильно привертає увагу ступінь охайності одягу. Неохайність і неохайність швидко псують враження, якщо, звичайно, це не спеціальний стиль хіпі. Бідно одягнена людина може викликати співчуття і бажання допомогти, а вкрай неохайна – гидливість...
Отже, порада наостанок: якщо Ви хочете змінити життя – іноді достатньо змінити одяг. Головне – не помилитися з вибором стилю і фасону…
До теми:
Публiкацiї за темою «Варто знати»:
- Культ людської дурості: 5 кроків до отупіння населення
Flytothesky.ru Здавалося б, від рівня інтелекту співгромадян залежить багато чого – економічний розвиток країни, науково-технічний, промисловий і культурний прогрес. Ціле майбутнє планети крутять шестерні інтелектуально-розвинених людей. Але все не так просто, і зараз ми розберемо, чому. - Повії, євреї і Клара Цеткін: всі версії походження 8 березня
«Аратта. Вікно в Україну» Історія виникнення свята 8 березня. Хто ж вийшов на вулиці Нью-Йорка - текстильниці або повії? - Про що не знали кримчани при приєднання Криму до Росії, і що варто знати жителям Донбасу - 41 пункт
«Аратта-Україна» Aналітики постаралися дізнатися у кримчан, які стали громадянами РФ, що їх здивувало в перший місяць життя в іншій державі. З’ясувалося, що можна перерахувати 41 пункт, що саме не знали кримчани, радіючи приєднанню Криму до РФ. - Шкідливі френди в «Фейсбуці»: терпіти, приховати або розфрендити?
Inopressa.ru «Фейсбук» часто змінює індивідуальність людини - принаймні, враження, яке вона справляє у віртуальному світі. - Нічого особистого - лише бізнес!
ТСН.ua Церква заробляє на кожному українцеві-вірянину за його життя близько 70 тис. гривень. - ТОП-10 стратегій психологічного маніпулювання ЗМІ
Noam Chomsky Вельми актуальні проблеми і для сучасного українського суспільства. Увімкніть будь-який телеканал УТБ, або почитайте одну з газет або сайтів, що належать до «сильних світу цього», зайдіть до церкви - і ви знайдете підтвердження маніпуляцій вашою свідомістю. - Чому ми ображаємо батьків?
Ася Новікова, «Школа життя» Чому ми ображаємо батьків? Тому що колись вони нас карали і все забороняли? Тому що нам здається, що вони якісь не такі, - недостатньо розумні, не настільки красиві та молоді, не так багато вміють заробляти, не з тими дружать, не те кажуть, неправильно думають і занадто багато читають мораль?.. - Справжнє християнство або Про що пише Біблія
Олег Вовк Ця праця присвячена проблемі ідейно-тематичного змісту Біблії. Сутність Біблії приховано за багатослівними, але малозмістовними масивами тексту. Науковий аналіз змісту Біблії дозволяє виразно показати головні ідеї, які лежать в її основі. - Хімія кохання
“Аратта-Україна” З наукової точки зору, кохання — це, насамперед, біохімічний процес, в якому задіяно безліч гормонів. - Як зекономити бензин?
Валерій Яковлєв, «Школа життя» Точки зору фізика, автоспортсмена, автоінструктора і досвідченого шофера. А також - фахівців відомого автоконцерну. |
|
Публікації:
Останні новини:
Популярні статті:
|