Актуально
Чи знаєте Ви, що:
- одна з найвідоміших у світі різдвяних пісень - це «Щедрик», народна пісня, записана українським композитором Миколою Леонтовичем. Світ знає її як Carol of the Bells або Ring Christmas Bells. На Youtube різні виконання «Щедрика» набирають мільйони переглядів...
Курс валюти:
Погода в Україні:
|
|
Талановитий хімік Прокудін-Горський став першим, хто запам’ятав дійсність Російської імперії на кольорових фотознімках
Фотомистецтво 49710 переглядів
Опубліковано - 17.09.2012 | Всі публікації | Версія для друку
|
Автопортрет Прокудіна-Горського на річці Скуріцхалі (1912) - фрагмент | Технологія отримання кольорових зображень на екрані комп’ютера, відома під назвою «системи кольорів RGB», здається зовсім сучасним винаходом. Однак власне ідея отримання кольорових фотографій на тій же основі - шляхом змішування трьох основних кольорів - з’явилася набагато раніше.Першим, хто спробував сформулювати принципи кольорової фотографії, був Джеймс Клерк Максвелл, наш старий знайомий зі шкільного курсу фізики. Саме ним в 1861 році була зроблена перша в світі кольорова фотографія «Стрічка з шотландки».
Через майже півстоліття великий внесок у розвиток кольорової фотографії вніс російський вчений-хімік - Сергій Михайлович Прокудін-Горський (1863-1944). Всю свою наукову діяльність він присвятив фотографії, намагаючись знайти спосіб отримання не тільки чорно-білих, але й кольорових зображень.
Результатом його оригінальних досліджень стали патенти на отримання кольорових діапозитивів і проектування кольорових фільмів, а в 1908-1915 рр.. Прокудін-Горський за підтримки російського царського уряду реалізував сміливий проект - створив фотоогляд тодішньої Росії: старовинних будівель, життя народів що населяли країну, виробництво і т.д.
|
Українська селянка | Технологія, яку використовував Прокудін-Горський геніально проста (особливо - для тих часів): у фотокамеру вставлялася вузька вертикальна фотопластинка приблизно 7,5 см завширшки і 22,8 см завдовжки, на яку послідовно фотографувалися три зображення - через червоний, зелений і синій світлофільтри. Далі фотографічний процес (проявлення і закріплення) проводився точно так само, як і для звичайного чорно-білого фото.
Отримані слайди могли використовуватися для звичайного чорно-білого фотодруку, але з їхньою допомогою можна було отримати і кольорове зображення - точнісінько так само, як в наші дні воно виходить при використанні сучасних комп’ютерних медіапроекторів!
Платівка-негатив вставлялася в спеціальний проектор з трьома об’єктивами і, відповідно, червоним, зеленим і синім світлофільтрами (тими ж, за допомогою яких фотографувався кожен негатив), а три «кольороподілених» зображення, що отримувалися, поєднувалися на одному проекційному екрані.
Звичайно, якість передачі кольору за методом Прокудіна-Горського було помітно меншим, ніж нинішнє, але сучасникам вченого і це здавалося справжнім дивом...
|
Українська хата | Після революції С.М. Прокудін-Горський, як і багато його співвітчизники з числа інтелігенції, в 1918 р. з родиною емігрував до Європи і остаточно оселився в Парижі, де помер в 1944 р. З собою він вивіз частину відзнятих ним негативів. Пізніше вони опинилися в США і були передані до колекції Бібліотеки Конгресу.
Порівняно недавно її співробітниками була розроблена методика оцифровки і обробки негативів Прокудіна-Горського: негативи спочатку скануються як монохромні, потім забарвлюються, відповідно, червоним, зеленим і синім кольором і суміщаються з завчасно нанесеним на них «приводним мітках» в одне зображення. Потім воно додатково обробляється засобами графічного редактора (яскравість, контраст, насиченість), обрізається по краях, ретушується і т.д. для отримання остаточного результату.
|
Алупка |
Публiкацiї за темою «Фотомистецтво»:
- Талановитий хімік Прокудін-Горський став першим, хто запам’ятав дійсність Російської імперії на кольорових фотознімках
«Наука та життя» Технологія отримання кольорових зображень на екрані комп’ютера, відома під назвою «системи кольорів RGB», здається зовсім сучасним винаходом. Однак власне ідея отримання кольорових фотографій на тій же основі - шляхом змішування трьох основних кольорів - з’явилася набагато раніше. - Що треба враховувати, щоб на гарне фото розраховувати?
Влад Коган, “Школа життя” Якщо у вас непереборна жага творчості, є кошти і час на її реалізацію, а просте стандартне зображення вас не влаштовує, ви прагнете у фотографії до більшого, тоді необхідно знати основи, що сприяють подоланню труднощів, що лежать на шляху до реалізації вашої мрії. |
|
Публікації:
Останні новини:
Популярні статті:
|