Краще бути на самоті, ніж з тим, кому ти не потрібен... |
У відповідь на моє здивування вони пояснили, що в медицині паліативне лікування означає підтримуюче, таке, що нічого не вирішує в плині хвороби, - наприклад, як для хворих на рак ін’єкції знеболюючих препаратів.
Стурбовані моїм особистим життям медики намагалися з’ясувати, чого ж я чекаю від цього хлопця - розвіяти мою нудьгу в цей суботній вечір або обручку, серце-руку і померти в один день.
З того часу фраза «паліативний бой-френд» стала у нас номінальною - не рятує від самотності, але створює короткочасну ілюзію наявності особистого життя. Часто подруги радять лікуватися від нещасної любові за допомогою іншого чоловіка, а то й кількох. Це теж один з різновидів паліативних стосунків - нібито за допомогою іншої людини можна забутися. Хоча багато з тих, хто практикував цей метод, зізнаються, що зазвичай не відчуваєш нічого, крім спустошення, якщо не огиди.
Одного разу знайома по фітнес-центру, довгонога двадцятирічна красуня, так висловилася про свого мужчину: «Він одружений, йому сорок років, грошей у нього немає. І на додачу дідком смердить!» На моє здивоване запитання, що ж її з ним тримає, вона, зітхнувши повідомила: «Ну а як же я буду сидіти вдома на вихідних на самоті». В цьому і є вся квінтесенція паліативних відносин - легше бути хоч з кимось, хто навіть і не відповідає тобі жодним чином, лише б не бути на самоті. Саме про цей випадок розхожа приказка про валізу без ручки - тягти важко, і не кинеш - як же без мотлоху, який в ньому зберігається і одного разу може стати в нагоді?
Зізнайтеся, що часто ми (це стосується і чоловіків, і жінок) у гонитві за тим, що всі повинні бути з валізами... тобто з партнерами, гарячково починаємо шукати собі пригод, хоч якихось стосунків - часто не таких, як нам треба, не в тій кількості і тим більше не з тими людьми. Втішаємо себе тим, що це тимчасово, це ось тільки на цей вечір, потім, - ну добре, на цей тиждень, а потім раптом все це складається в рік - паліативні стосунки тягнуться і тягнуться...