 Актуально
 Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
 Курс валюти:
 Погода в Україні:
|
 |
Архетипи - основа духовного життя етносу
Психологія та стосунки 44723 перегляди
Опубліковано - 14.04.2013 | Всі публікації | Версія для друку
Основу духовного життя народу складає досвід, який передається від минулих поколінь наступним і являє собою сукупність архетипів. Вони закарбовані генетично і є основою етнічної, національно притаманої віри-релігії, яка найбільш повно відображує душу народу.Карл-Густав Юнг - швейцарський психіатр, психолог психоаналітичного спрямування, культуро-антрополог. Його значним внеском у психологію була теорія, за якою, окрім індивідуального підсвідомого, існує колективне підсвідоме. Юнг стверджував, що основу духовного життя складає досвід, який передається від минулих поколінь наступним і являє собою сукупність архетипів.
Що ж таке архетип? Архетипи - це структурні елементи людської психіки, що знаходяться у колективному підсвідомому, яке є спільним для усього людства. Вони успадковуються так, як успадковується будова тіла.
Архетипи структурують розуміння людиною себе, світу та інших людей. З особливою виразністю вони проявляються у міфах, казках, снах, а також при деяких психічних розладах. Архетипи є основою творчості та сприяють внутрішній єдності людської культури, створюють можливість взаємозв’язку різних епох і взаєморозуміння людей.
Інакше кажучи, архетипи - це форма без власного змісту (відбиток), яка організовує та направляє психічні процеси. Архетипи можна порівняти з сухим руслом, яке визначає рельєф річки, але річкою може стати лише тоді, коли ним потече вода. І якщо продовжити це порівняння, то сутність архетипів якраз і полягає в тому, що вода (психічні процеси) потече цим руслом, а не поза ним. Архетипи проявляють себе як символи - в образах героїв, міфах, фольклорі, обрядах, традиціях тощо.
Існує дуже багато архетипів, оскільки вони с узагальненням досвіду наших предків. Головні з них - це архетип "Я", архетип Матері, архетип Батька. Архетип Матері визначає не тільки реальний образ матері, а й узагальнений образ жінки, реальної або міфічної: Велика Мати Лада, Діва Марія, Венера та ін.
У релігії часто відбувається перейменування одного і того ж образу (так наша Велика Мати Лада, яка народжує Сонце-Дажбога у християнстві стала Дівою Марією, яка народила Ісуса).
Архетипове уявлення може бути не тільки позитивним, а й негативним, наприклад, образу: Мари, Мачухи, християнської Відьми. Архетип Батька демонструє загальне ставлення до чоловіків - Бог, Спаситель, Сакральний король, Мудрий старець (волхв), Закон, Деспот та ін. Юнг розрізняв архетипи та символи.
Несвідоме, як і архетипи, виражає себе в символах, але ні один із конкретних символів не може повністю виразити архетип. Окрім символів, що виражають індивідуальне несвідоме, існують також символи, що відображають колективне підсвідоме: хрест, восьмипроменева зірка-Алатир, різдвяна ялинка тощо.
Юнг також відносив до архетипів і основні елементи структури особистості. Отже, за К. Юнгом, підсвідома сфера психіки кожної людини містить приховані сліди пам’яті про історичний досвід своєї раси, нації і навіть про до людське, тваринне існування предків. Ці сліди (архетипи) закарбовані генетично і є психологічним корінням містичних ірраціональних рушійних сил життєдіяльності нації. Тобто є основою етнічної, національно притаманої віри-релігії, яка, як ніщо інше, найбільш повно відображує душу народу.
|
Для нашої підсвідомості характерні саме такі образи, а не ті, які нам нав’язують за допомогою чужих релігій | Широке запровадження серед певної нації непритаманної для неї моделі світогляду автоматично означає її занепад і руйнацію.
Саме це ми спостерігаємо останню тисячу років після запровадження християнства. Та переінакшити колективне підсвідоме дуже не просто, тому наші Рідні Боги живуть у християнських Богах, архангелах та святих. Вже настав той час, коли знову почали бити джерела, "психічна" ріка національного підсвідомого набирає сили. Дуже скоро "грецькі ризи" спадуть, як павутиння, відкриваючи справжне - істинно українське (етнічне, рідне) Православ’я.
Саме підсвідоме визначає спосіб життя народів, їхні досягнення і занепад, їхню історичну долю. Сьогодні з цим погоджується основна маса дослідників, стверджуючи (слідом за Юнгом), що вирішення національних проблем потребує глибокого їх дослідження.
 До теми:
 Публiкацiї за темою «Психологія та стосунки»:
- Чому імена нових знайомих важко запам’ятати?
Том Стаффорд, BBC Ми часто забуваємо імена нових знайомих відразу, як почуємо їх. І це явище дуже поширене. Психолог Том Стаффорд розповідає, як подолати цю прикру звичку. - 6 ознак дурної людини
«Гармонія» Дурість схожа на заразну хворобу, попереджав ще Шекспір, тому важливо акуратніше вибирати оточення. Але як зрозуміти, кого потрібно уникати? Та й чи потрібно насправді? - 11 якостей, за якими жінки шукають майбутнього чоловіка
«Гармонія» Безперечно ніхто не є ідеальним – всі ми маємо хороші та погані якості. Але, коли мова йде про вибір партнерів для шлюбу, то ми шукаємо найкращі якості. Як і чоловіки, жінки теж звертають уваги на певні ознаки, обираючи майбутнього чоловіка. Це допомагає зрозуміти, чи підходить їм партнер, за якого вони хочуть вийти заміж. - 14 ознак того, що ви вже встигли розпестити свою дитину
«Гармонія» Ніхто з батьків не хоче виростити розбещену дитину, але інколи бажання дати дітям найкраще призводить до таких наслідків. Психологи розповіли, як зрозуміти, що ситуація виходить з-під контролю. - Неправильні близнючки Джудіт і Джойс Скотт: історія сестринської любові
«Гармонія» …Згодом критики називали її генієм. Згодом скульптура, в якій сестри відчайдушно тягнуться одна до одної, рвала серце кожного, хто бачив. Але спочатку художницю помістили до психлікарні. - Казка про жабу
«ТУТКА» По залитому сонцем лузі бігала Дівчинка. На ній було біле мереживне платтячко, на кучериках рожеві бантики, а в руках вона тримала сачок, щоб ловити метеликів. Їй було весело і хороше. І тут, на великому зеленому листі лопуха, вона побачила величезну Жабу, покриту бородавками... - Керуйте думками і тоді вам не доведеться перейматися
Тетяна Сарапіна, Coffee & Milk Життя – мудрий вчитель, який дуже дорого бере за свої уроки. Не для гарного тексту сказано, а підтверджено досвідом. У школі життя неможливо не здати урок. Якщо урок потрібно вивчити, то життя раз по раз повертатиме до тієї ситуації, яку потрібно засвоїти, до тих пір, поки людина повністю не засвоїть цей життєвий урок. - Хочеш змінити своє життя на краще – не роби того, чого не хочеш!
Олена Савинова, BBC Так і хочеться додати - і щоб тобі за це нічого не було. Тобто щоб не втратити коханих, друзів, роботу. - «Вовки та вівці»: Або як нарциси, соціопати і психопати намагаються перетворити вас на слухняне стадо
“Тутка” Епічне засмічення мозку: як деструктивні люди майстерно перекладають на вас відповідальність. - Ти подобаєшся мені: що таке краса з точки зору біології та філософії
Алла Кутсай, Ольга Курна, Inspired Що біологія і філософія знає про красу? Чому ми хочемо мати найкращий вигляд в очах коханого? Біологія та філософія трактують поняття краси по-своєму. |
 |
 Публікації:
 Останні новини:
 Популярні статті:
|