Що воно може видозмінюватися, рости і розвиватися разом з нами? Адже ми самі не стоїмо на місці.
Я задумалася, а чи можна повернути ті самі відчуття - політ і ейфорію від одного лише усвідомлення майбутнього побачення з коханим? І попросила поміркувати на цю тему кілька десятків пар, задавши їм питання: «Чи можна повернути романтику у відносини?»
Більшість опитуваних - молоді пари, які живуть разом. Отримавши анкети, я була вражена, наскільки раціональні і реалістичні були погляди цих молодих людей, - немов я отримала відповіді від пар, які прожили разом безліч щасливих років і виховали багато дітей і онуків. Але все по порядку!
Її думка
«Взагалі-то, 30-річного мужика не зміниш! Тільки якщо він вже зовсім ганчірка, тільки кому такий потрібен?» (с) (з анкети опитуваної).
Як не дивно, дівчата змирилися з тим, що романтику у відносини не повернути. Але це не означає, що і кохання минуло! Пристрасть - так, спад відбувся, але кохання нікуди не поділося: воно, подібно енергії, перейшло в іншу форму - турботу одне про одного.
Знаєте, що дивно? Жодна дівчина не написала, що вона сумує за минулими часами, жодна не написала, що «виховує» свого чоловіка. Ні, дівчата беруть коханих такими, які вони є, і шукають компроміси в побутових питаннях. Чи не це воно - справжнє кохання?
На мій подив (і трохи шкода), не було жодного слова скарги на своїх благовірних. Ось вже дивно, а як же «всі мужики - сво...»?
Моя віра в стереотипи була зломлена раз і назавжди. Що ви уявляєте при слові «дружина»? Така собі тітка в бігуді і з качалкою? А ось і ні! Тепер перед моїм внутрішнім поглядом - елегантна дівчина, надійна опора для чоловіка, вірна супутниця, друг і порадник.
Так, романтику перших зустрічей не повернути, але вона і не потрібна, і навіть недоречна. Ті відносини, що були спочатку, і ті, що є зараз - два абсолютно різних етапи в житті двох людей, і намагатися зробити їх однаковими, як мінімум, нерозумно.
Звичайно, деколи хочеться від коханої людини більше уваги, спілкування та підтримки, - і все це виражається вже не в квітах і компліментах, а в допомозі по дому, у спільному вихованні дитини та горезвісному спільному виборі шпалер для ремонту в кімнаті.
Розвиток відносин відбувається, коли двоє дивляться не одне на одного, а в один бік, прагнуть до спільної мети і підтримують одне одного.
А що робити, якщо щось у партнері дратує? Ну, наприклад, він розкидає шкарпетки або залишає брудну тарілку прямо на столі? Може, спробувати переробити його? І знову ні: «Змінити щось в ближньому завжди здається простіше, ніж змінити власне ставлення до цього». Розмовляти, обговорювати проблемні моменти і, що найважливіше, - говорити про свої почуття: «Він, може, і зробить вигляд, що йому все одно, але на вус намотає!»
Наші героїні невпинно працюють над собою, придумують спільні заняття, хвалять коханих за успіхи і не забувають про маленькі жіночі хитрощі.
«Потрібно цінувати те, що у тебе є, і насолоджуватися моментами «ми разом!»