Хоча й не знають зазвичай такі люди нічого з того, що належить знати «нормальній інтелігентній людині». А от гроші чомусь гребуть...
Так чому ж?
Давайте подивимося не стільки на знання цих двох типів людей, скільки на ...цінності. Що становить найголовнішу цінність розумних людей? Правильно, розум! А багатих? Безглузде запитання - звичайно, багатство!
Таким чином, розумна людина прагне, образно кажучи, придбати в житті більше розуму, а багатий - багатства, та ще й побільше, побільше, побільше! А чи можна поєднати ці дві життєві цінності так, щоб одне одному вони не заважали, а тільки допомагали?
Спробуємо розібратися. Одразу зазначу, що це тільки мої думки. Якщо хтось має заперечення, пишіть - можливо, я і не правий.
1. Що завжди шукає розумний чоловік? Яких-небудь нових знань. А заробляння грошей у великих кількостях - це що? Зазвичай це повторювані день у день операції, що практично гарантовано приносять енну кількість нікчемного металу. Продаж 200 мішків борошна в день, наприклад... Нудно!
2. Підсвідоме прагнення людини, яка прагне не стільки до багатства, скільки до знань, - робити бізнес не просто «правильно», але і щоб все було «на самому вищому рівні» - зазвичай придбанню багатства тільки заважає. Весь прибуток з’їдається зовсім непотрібними ринку «вилизуваннями». Можна, звичайно, нарікати, що «не доросли ще наші люди до якості справжньої», але, на жаль, саме цей сірий натовп і приносить комусь гроші. Тому, хто дає їй ту якість, яку ця юрба хоче, і за тією ціною, яку саме ця юрба вважає справедливою.
3. Розумні люди зазвичай в собі не впевнені. Чомусь так вже трапляється, що геніальна людина каже: «Я знаю, що нічого не знаю», а чувак, у якого на обличчі намальовано тільки «два класи освіти», береться пояснити будь-яке питання, особливо «як потрібно правильно жити»!
4. Вплив оточення теж не можна списувати з рахунків. Якщо всі ваші родичі бідні, як церковні миші, швидше за все, ви почуєте тільки сумні зітхання «треба ж, який розумний, а в торгаші пішов». Причому слово «торгаш» явно буде вимовлятися зневажливим тоном. І навіть якщо ви спробуєте пояснити, що продаж, наприклад, програмного забезпечення, розуму та інших практичних навичок вимагає... (ну, тих і таких, що не кожен може придбати), будь-яка торгівля і будь-чим у свідомості більшості населення рівносильна звичайному обдурюванню.
5. Безліч людей, маючи величезний багаж знань і умінь в одних галузях, йдуть працювати «туди, де грошей можна заробити більше». І страждають потім все життя, продаючи за копійки не свій інтелект, практичні навички та напрацювання, а час, проведений на роботі.
6. Як розумні люди зустрічають помилки? Зазвичай трагічно, опускаючи руки. «Як же я не додумав, як не прорахував!». І кидають все до біса... «Мені ще вчитися треба!»
7. Безліч людей, інтелектуальний рівень яких набагато вище середнього, торгувати не люблять і не вміють. А весь бізнес, будь-який, неважливо в якій області, будується саме на продажах. Можна ще мільйон причин назвати, але, як мені здається, - це ось найголовніші.