- гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт поблизу Москви) помістя - 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року, де і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова...
Потрачено багато сил і часу на пошук Української Національної Ідеї. Одні шукають її, інші – заважають шукати. Не можу претендувати на остаточну істину. Можу висловити своє бачення.
"Сьогодні мусить кожен віднайти в собі оцього Господаря, якими були наші Діди-Прадіди! Господаря своєї землі! Отоді і запануємо у своїй сторонці... А інакше ніяк."
Олександр Капінос 10 березня 1984 року народження, с. Дунаїв Кременецького району Тернопільської області — патріот, фермер, Герой, який поклав життя за Україну, - помер 19 лютого 2014 року. У хлопця влучила світлошумова граната біля барикади поблизу Будинку профспілок (за іншою інформацією у нього впритул стріляв київський міліціонер.пострілу впритул гумовою кулею з помпової рушниці київського міліціонера поблизу Будинку профспілок 18 лютого в Києві)
Потрачено багато сил і часу на пошук Української Національної Ідеї. Одні шукають її, інші – заважають шукати. Не можу претендувати на остаточну істину. Можу висловити своє бачення. Воно базується на роках роботи в сільському господарстві, на тисячах кілометрів шляху Наддніпрянщиною, на ментальності степовиків, котрі стрічались на цих шляхах.
Бачив, слухав, читав, думав, аналізував, заперечував, доводив, запитував у розумних людей і знову думав. Очевидно, наша ідея є та, з якою борються усі, хто не бажає нам добра. Кістка в горлі незалежність країни, мова, історія, культура,…. Але найнещадніша боротьба – із самодостатністю українця.
Самодостатність – це те, що дозволяє нам бути і залишатися повноцінними і незалежними людьми. Самодостатня людина твердо знає, чого вона хоче, як вона буде це робити. Самодостатність – це гідність і спроможність.
Ми в степах – Мамаї. Сидимо по своїх “хуторах”. Хто пшеницю вирощує, хто рибалить, хто ремісничу майстерню має, хто дітей навчає, хто лікує… Кожний має свою “територію хутора”, де самостійно забезпечує свою маленьку незалежність. Виникає питання – сходяться Мамаї, вирішують і по своїх “хуторах” розходяться. На Січі навіть звань військових не було. Вибрали на посаду, знімали з посади люди. Замість медальок і зірочок – степовик мав Честь і наживав доброї Слави. Закон Степу такий.
Самодостаність намагаються локалізувати масштабами села і клеють ярлики. Це не так. Самодостатня людина і в місті залишається незалежною. Має майстерню, приватну практику, бізнес, високий професійний фах… Має “територію хутора”, на якій будує свою маленьку незалежність, що є складовою Гідності.
Олександр Капінос (10 березня 1984 року народження, с. Дунаїв Кременецького району Тернопільської області) — патріот, фермер, Герой, який поклав життя за Україну, - помер 19 лютого 2014 року після пострілу впритул гумовою кулею з помпової рушниці київського міліціонера поблизу Будинку офіцерів в Києві). Автор мав честь бути з ним особисто знайомим...
А кому з ворогів цієї землі таке сподобається? Їм треба злиденний обірваний українець, у котрого забрали все, включно із завтрашнім днем. Щоби можна було кинути на підлогу копійчину – нехай підбирають і гризуться. Щоби гнилописці за пів копійки паскудили своїх пращурів. Мета – повна залежність економіки і особистості. Навіть більшість бізнесів, при відходження від бюджетної річки або державної дозвільної системи, просто не здатна існувати. Всіх у чергу – вона принижує і дисциплінує… “Через коліно” записується новий код нації – залежність.
“Калину поламали, коровай надкусили” - не наша національна ідея. Ми не герої поразки. В Степу могла жити тільки сильна, самодостатня людина, котра поважала Звичаєве Право Степу. Ця людина й на новому місті будувала хатину, заводила господарство, ростила дітей і вчила їх. Погляньте на освіту козаків. Батько намагався передати, перш за все, сину книжку. У всі часи освіта дітей була на першому плані.
Під якими тільки назвами нам не нав’язують рабство? Тільки би вбити самодостатність. Вона – як кістка – поперек горла. На ґрунті Самодостатності будується довговічна держава. Залежність же є основою “чужинців-тимчасівців“, котрі розпродують державу.
Можливо, дійсно, наша Національна Ідея – Самодостатність, і будувати державу потрібно на її фундаменті?...
Коли хоч в невеличкій частині народу жевріє ідея незалежності, коли хоч частина народу має змогу виявляти волю нації, то це ліпше, ніж коли нидіє цілий мозок нації в рабстві, атрофуючи в цілій нації волю до самостійного життя” Дмитро ДОНЦОВ