![]() |
Усі верховні головнокомандуючі військ України, яких ми мали за часів незалежності, цілеспрямовано нищили нашу армію. На те були об’єктивні і суб’єктивні причини – бюджетна бідність та особиста недолугість. Але у випадку з Віктором Януковичем маємо і дещо інше. На наш погляд це цілком можна назвати зрадою.
Для більш повного розуміння нагадаємо, за яким принципом була створена українська армія, яка дісталась нам від СРСР.
Київщина і Одещина тоді були територіями військових складів. Південне командування прикривало румунсько-молдавський напрям. Північне командування на Чернігівщині займалось в основному підготовкою резерву. Номінальний кордон між Україною і Росією за часів СРСР звісно ніхто не думав прикривати.
Найбільш боєздатні частини тоді дислокувались у Прикарпатському окрузі, забезпечуючи прикриття західного кордону держави від НАТО. Чорноморський флот виконував ту ж функцію на морі, однак з розпадом Радянського Союзу він майже повністю відійшов Росії. Тому все кримське військо України нині є меншим від російського контингенту, який продовжив своє базування на території нашої країни.
Так і вийшло, що найбільше солдатів ми маємо на Заході і в Центрі України.
За роки незалежності фактично нічого не мінялось крім одного – кількість солдатів невпинно скорочувалась під соусом переходу до контрактної армії. Однак професійну армію Україна так і не отримала, а те що мала – розгубила. Як нещодавно виявив новий міністр оборони Ігор Тенюх, у нас є лише 41 тисяча сухопутних бійців, з яких боєздатними є лише 6 тисяч. І це все про Україну, яка є другою країною Європи за розмірами території (після Росії, звичайно).
А тепер про Януковича. 2 вересня 2013 року він видав президентський указ №498. Тоді було оприлюднено лише загальні слова про новий військово-адміністративний поділ території України. Але що саме було змінено не повідомлялось – це було таємницею «для службового користування».
І ось днями журнал «Бизнес» привідкрив цю страшну військову таємницю. Виявилось, що Янукович звелів отаборити у Рівному оперативне командування «Північ», а «Південь» – у Дніпропетровську. Введення указу в дію мало відбутись 1 січня 2014 року.
«Таким чином, до початку агресії російських військ Збройні сили України, які знаходяться у стадії чергового реформування, виявились не в змозі хоча б висунутись назустріч росіянам, які заблокували півострів. Судячи з усього, дуже проблематично закрити військами і підходи до південно-східної ділянки державного кордону», – вважає «Бізнес».
«Наші Гроші» перевірили це припущення за допомогою «Вісника державних закупівель». Саме зараз Міноборони проводить тендери на харчування армії, і у конкурсній документації чітко визначено де і скільки у нас є військових. Картина виглядає наступним чином: проросійські кордони Сходу України фактично лисі.