Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Анґела Меркель про G7 та Росію

Політика 14466 переглядів

Опубліковано - 7.06.2015 | Всі публікації | Версія для друку

Анґела Меркель про G7 та Росію
Канцлерка Німеччини Анґела Меркель розповіла в ексклюзивному інтерв’ю DW про очікування від саміту Великої сімки, спільні цінності та відносини з Росією.

DW: Пані канцлерко, наступними днями увесь світ зосередить увагу на Німеччині, із самітом Великої сімки пов’язані дуже великі сподівання. Якщо почитати порядок денний, це наче "Врятувати світ за 24 години". Що мало би бути мірилом успіху, якого може досягти лише цей саміт G7?

Анґела Меркель: Для мене передусім важливо те, що семеро голів держав та урядів спілкуватимуться один із одним на важливі теми. Цей обмін є дуже й дуже важливим, щоб упродовж року ми знали, що думаємо з основоположних питань, у чому полягають відмінності, в чому ми єдині. Але цілком конкретно можна сказати: як на мене, було б добре, якби ми знайшли ґрунтовну відповідь на запитання, як ми реагуватимемо у майбутньому на епідемії та пандемії. Передусім, можливо, ми знайдемо шлях, яким хочемо іти, щоб у майбутньому мати змогу діяти краще.

Коли почалася Ебола, світова спільнота відреагувала не добре, надто пізно та недостатньо спільно, і це не повинно повторитися. І я вважаю, що присутність африканських лідерів, як-то ліберійського президента, ще раз зверне нашу увагу на те, наскільки важливою є тема здоров’я. Це матиме значення і для інших тем, як резистентність до антибіотиків, де ми всі також маємо розробити національні плани, співпрацюватимемо з організаціями із захисту здоров’я, тут я сподіваюсь на деякий прогрес. Хоча жодної проблеми не можна вирішити за 24 години, що також є великою проблемою.

Формат G7 ще актуальний? Адже якщо говорити про найпотужніші в економічному сенсі країни - це не зовсім відповідає дійсності, якщо подивитись на Італію, Францію чи Канаду.

Це демократичні країни, які поділяють спільні цінності. І це країни, які попри все досі економічно важливі. Але нам потрібен додатковий формат G20. У ньому присутні країни з дуже різним суспільним ладом, але там справді зібрані країни з найбільшими економічними потужностями. Але G7 - це більш вільний, інтенсивний обмін, який точно відбувається й завдяки суспільним устроям, які є демократичними.

Якщо таке велике значення відіграють спільні цінності, тоді чи не зайвою, власне, є вся ця дискусія навколо того, повинна Росія брати участь у саміті чи ні? Тобто, незалежно від кризи в Україні, як Ви оцінюєте, чи належить Росія до кола країн, які поділяють ці цінності?

Росія в багатьох уявленнях, які спільні для нас у форматі G7, абсолютно точно за останні роки не просунулась. Коли Росію приймали, то думали, що спільного у нас, можливо, все ж таки більше - особливо з огляду на зусилля у сфері оборони, коли я думаю про партнерство Росія-НАТО. Попри це Росія залишається важливим партнером в інших форматах спілкування. У нас є "нормандський формат" для вирішення української кризи, у нас є формат "група 5+1" щодо ядерної програми Ірану, а також для вирішення проблеми громадянської війни в Сирії ми будемо та маємо залучати Росію, і Росія нам буде потрібна. Я хочу нагадати: ліквідація хімічної зброї з Сирії вдалася лише за допомоги Росії. Отож, ми обговоримо й те, до чого саме залучатимемо Росію.

G7 починався як світовий економічний саміт. Зараз також ідеться про економічні теми, вільну торгівлю, економічне зростання, передусім про те, як зробити його сталим. І зараз над усім цим нависла грецька криза. Чи затьмарює вона інші великі економічні проблеми?

Ні, не думаю. Ми будемо, звісно, у зв’язку з економічною ситуацією у світі говорити також про ситуацію в Єврозоні. І йтиметься напевно про те, які проблеми ми вирішили? Ми звернемо увагу на те, що Ірландія, яка теж виконувала певну програму, сьогодні стала країною з високим рівнем економічного зростання, що економіка в Португалії та Іспанії зростає. Також говоритимемо про Грецію. Але нині це справді не центральна тема, натомість ми просто повідомимо про те, на якому етапі ми перебуваємо, та висловимо надії на те, що перемовини зможуть завершитись успіхом.

Вісім років тому тут, у Німеччині, востаннє відбувся саміт Великої сімки, тоді ще Великої вісімки. Тоді була криза в Єврозоні. Останній саміт був до "арабської весни", до війни в Сирії, до української кризи. З огляду на теперішній саміт: як змінилася Ваша роль, роль Німеччини на тлі драматичних змін в світі?

Треба сказати, що між цим мала місце велика міжнародна фінансова та економічна криза, яка, звісно, багато що змінила. На економічну ситуацію у світі сьогодні впливає політика дуже-дуже низьких відсоткових ставок. Через це точно був частково простимульований ріст, але ми ще постанемо перед завданням, як нам від цього відійти. Тим часом ми маємо значно краще банківське регулювання, і якщо Ви запитуєте про роль Німеччини, то я можу пригадати, що ще в Гайлігендаммі ми мали такі теми як, наприклад, зміна клімату, над якими ми й сьогодні працюємо. І є певна тяглість у темах, над якими ми працюємо на самітах G7, або тоді G8.

Для Німеччини питання захисту клімату завжди було важливим, таким воно є і зараз - з огляду на Паризьку конференцію у грудні. До цього приєднались нові теми. Тоді питання охорони здоров’я не відігравало такої ролі. Тож я рада, що ми знову можемо бути приймаючою стороною, але ми усі колективно пов’язані, і кожен має свої ключові теми.

Пані канцлерко, дякую за розмову.

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Політика»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
Реклама на порталі
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.