Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Випробування Йовбаком

Політика 21736 переглядів

Опубліковано - 17.07.2015 | Всі публікації | Версія для друку

Випробування Йовбаком
Чи втримається Арсен Аваков на посаді після збройного інциденту на Закарпатті?

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков залишається єдиним силовиком, який сьогодні не є людиною президента й не підпорядковується беззаперечно його наказам, при цьому зберігаючи своє крісло від лютого 2014 року. Керівництво Генеральної прокуратури та СБУ Петро Порошенко на цей момент уже змінив. Причому основним критерієм нових призначень став не стільки професіоналізм, скільки особиста лояльність до гаранта. ГПУ очолив Віктор Шокін, що не хапає зірок з неба, а на чолі СБУ взагалі опинився чоловік з очевидним корупційним шлейфом.

Арсен Аваков, незважаючи на критику від президента і членів його фракції, а також численні негативні відгуки у ЗМІ, поки що залишається на посаді. Порошенко, судячи з усього, не проти замінити його зручнішою постаттю, однак не може цього зробити. У Раді насилу вдалося назбирати голоси для відставки Валентина Наливайченка, тож про звільнення Авакова, за яким стоїть друга за чисельністю фракція парламенту, донедавна президент міг тільки мріяти. Щоб домогтися звільнення незручного міністра, Порошенку потрібна воістину вагома причина. І нею може стати інцидент на Закарпатті, де міліція вступила в перестрілку з представниками «Правого сектору», двоє бійців якого були вбиті.

Не секрет, що Порошенко із дня його обрання главою держави у 2014-му мріє зосередити в своїх руках весь силовий блок. Однак цьому опираються практично всі конкуренти президента, які дуже не хочуть отримати нового Януковича. За визнанням одного з нардепів, Порошенко ще після парламентських виборів пропонував зробити Авакова міністром економіки, а в крісло очільника МВС посадити свою людину. Але команда «Народного фронту» й сам Аваков, зрозуміло, не погодилися. І Арсен Борисович зберіг за собою посаду.

Свій високий пост він отримав відразу після перемоги Євромайдану, оскільки був однією з головних бойових одиниць у революційній команді. На той момент Аваков разом із Турчиновим, Яценюком і Пашинським іще входив до політради «Батьківщини», тому міг розраховувати на місце в новому уряді. Перші заклики до його відставки пролунали вже через місяць після призначення міністром. 24 березня 2014-го під час затримання працівниками міліції в Рівненській області був убитий активіст «Правого сектору» Олександр Музичко, відомий також як Сашко Білий. Після його загибелі ПС оголосив, що помститься Авакову, й зажадав його відставки, проте резонанс навколо загибелі Музичка швидко стих на тлі подій на Сході країни.

Відтоді за півтора року роботи Кабміну претензій до Авакова накопичилося багато, але досить поширена і протилежна думка. Мовляв, нинішній міністр зробив на посаді більше, ніж будь-хто з попередників. Тільки після призначення Арсена Борисовича у МВС почалося хоч щось віддалено схоже на реформи. Характерно, що Порошенко підкреслено хвалить за позитивні досягнення МВС тільки заступника Авакова Еку Згуладзе, тоді як на самого міністра пропрезидентські сили намагаються звалювати весь негатив. Зокрема, саме Згуладзе дісталася вся похвала за створення нової патрульної поліції.

За час роботи міністром внутрішніх справ Арсену Авакову так і не вдалося подолати корупцію і підняти довіру населення до міліції. А нещодавній інцидент у Мукачевому, навпаки, тільки додав негативу. В останні дні про відставку Авакова заговорили з новою силою. За весь час його перебування на посаді це, мабуть, найсерйозніший привід для таких розмов.

Прихильники «Правого сектору» стверджують, що міліція перша відкрила по них вогонь, через що добровольці й зазнали втрат. Якби було навпаки, запевняють вони, жертв та поранених серед правоохоронців виявилося б більше. Міліція, зрозуміло, заперечує цю версію. От тільки рівень довіри до неї настільки низький, що навіть наданий відеозапис не переконує прибічників ПС.

Ще більший скандал викликали кадри відеосюжету «Радіо Свобода», на яких добре видно людину в спортивних штанях із вогнепальною зброєю, яка стоїть на дорозі разом із працівниками міліції і перевіряє машини, що проїжджають. Аналогія з донець­­кими та луганськими «ополчєнцами», котрі також перший час стояли на постах разом із міліціонерами, здалася глядачам надто очевидною, тому відразу виникло запитання: хто цей громадянин і що він робив на міліцейському блокпосту в Мукачевому.

Пояснення підлеглих Авакова виявилися досить плутаними. Спочатку голова прес-служби МВС Артем Шевченко повідомив на своїй сторінці у Facebook, що люди в цивільному, які опинилися в кадрі відеосюжету, є співробітниками міліції, котрі по тривозі були викликані на роботу й не встигли переодягнутись у форму. Таку саму інформацію закарпатські емвеесники повідомили й нардепові Єгору Фірсову, який, перебуваючи в Мукачевому, спробував знайти «міліціонера». Паралельно в мережі з’явилась інформація, що людина в спортивних штанях насправді є наближеною до депутата Ланьо і в міліції не служить.

У МВС, імовірно, зрозуміли, що обман рано чи пізно буде викрито, тому від первісних пояснень відмовилися. Той самий Артем Шевченко повідомив, що громадянин у цивільному все-таки не міліціонер, а простий мисливець на ім’я Микола Йовбак, який проїжджав повз пост правоохоронців зі зброєю і відчув непереборне бажання охороняти порядок разом із ними. Згодом сам пан Йовбак продемонстрував у ефірі hromadske.tv посвідчення добровільного помічника МВС.

Така плутанина у свідченнях викликала в соціальних мережах хвилю насмішок та обурення. Стало зрозуміло, що в міліції брешуть. До того ж на сайті Верховної Ради серед помічників депутата Ланьо опинилася людина з таким самим прізвищем, родом із того-таки села, що й «мисливець» Йовбак.

На Закарпатті про співпрацю міліції з людьми Ланьо, якого називають кримінальним авторитетом, говорять відверто. І якщо ця інформація відповідає дійсності, то новини для Арсена Авакова зовсім погані. Виходить, що МВС у Закарпатській області – це щось на зразок особистого охоронного агентства одного з місцевих олігархів, а міліціонери нічим не відрізняються від тітушків, із якими разом патрулюють дороги.

Чи будуть звільнені закарпатські чиновники, питання наразі відкрите. Аваков, швидше за все, поки що збереже свій пост. Але привід для звільнення незручного міністра в Порошенка нарешті з’явився. Події в Мукачевому лягли на репутацію Арсена Авакова жирною чорною плямою, стерти яку буде не так просто.

 

До теми:
 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Політика»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо ви хочете, щоб життя посміхалося вам, подаруйте йому спочатку свій гарний настрій ”
Бенедикт Спіноза

 
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.