Аратта - На головну

3 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Варшавський саміт НАТО і російська загроза

Політика 22526 переглядів

Опубліковано - 8.07.2016 | Всі публікації | Версія для друку

Варшавський саміт НАТО і російська загроза
У Варшаві відкрився черговий саміт НАТО. Цей факт містить певний елемент історичної іронії - адже за назвою столиці Польщі, нині одного з найактивніших членів військового союзу, було названо Варшавський пакт, створений Радянським Союзом у 1955 році. Цей документ об’єднував всі країни так званого соціалістичного табору.

Наразі напруга між Північноатлантичним альянсом і Росією знову зростає, як у роки холодної війни. Анексія Криму і участь російських військ у конфлікті на сході України цілком змінили, з точки зору НАТО, стратегічну ситуацію в Європі.

Польща, яка вступила в НАТО відносно недавно, перебуває на передовій цього протистояння. Тому не дивно, що на саміті центральним є питання про те, що робити з загрозою з боку Росії.

Яка природа цієї загрози? Відповісти на це питання складно. В наші дні мало хто передбачає, що російські танки раптово почнуть рухатися на Захід. В НАТО значно більше побоюються так званої "гібридної" війни.

Стратеги НАТО вже неодноразово розглядали і відпрацьовували різні сценарії можливих російських дій проти трьох країн-членів НАТО в країнах Балтії - наприклад, Естонії, де є значна російськомовна меншина.

Зазвичай такий сценарій передбачає наступну послідовність подій. Серед російськомовного населення починаються хвилювання, спалахують заворушення. З’являються перші жертви. Одного дня вранці в командуванні НАТО дізнаються, що до Нарви ввели російські миротворчі сили з метою захисту місцевого населення. Що в такому випадку робитиме Атлантичний союз?

Військові експерти вважають, що балтійські держави буде майже неможливо захистити від вторгнення російських сил швидкого розгортання.

Тому метою цьогорічного саміту є надіслати Москві сигнал про те, що в НАТО дуже серйозно сприймають нову небезпеку, і що проблемі колективної безпеки приділяють наразі повноцінну увагу. А це означає виділення коштів і посилення військової присутності.

На саміті НАТО в Уельсі два роки тому обговорювали реакція союзу у відповідь на агресивні дії Росії на сході України. Тоді ухвалили рішення про розширення сил швидкого розгортання НАТО з метою підвищення їхньої боєготовності, а також про розширення масштабів і кількості військових навчань сил союзу.

З того часу США почали розміщувати нові додаткові контингенти військ і бойову техніку в Європі. Багато країн НАТО почали поволі підвищувати свої витрати на оборону.

Сигнал Росії

Варшавський саміт має ухвалити нові рішення у тому ж напрямку. Будуть оголошені подробиці розгортання чотирьох багатонаціональних батальйонів у Польщі і трьох балтійських країнах.

Ці підрозділи на чолі з командувачами з Британії, США, Німеччини і Канади мають розгорнути до літа 2017 року. Їхня чисельність становитиме лише три тисячі військових. Однак вони є сигналом для Росії про те, що у разі її агресивних дій на кордоні, НАТО дасть їм колективний опір.

Буде також вжито нових заходів щодо зміцнення обороноздатності НАТО у південно-східній Європі. Румунія зобов’язалася створити багатонаціональну бригаду за участі американських і інших союзних сил.

Також є побоювання щодо зростаючої активності російських ВПС і ВМС у Чорному морі. Передбачається, що після саміту буде продовжено роботу над розробкою узгодженого плану дій у цьому регіоні.

В своїй реакції на рішення саміту Москва наполягає на тому, що розширення НАТО на Схід є справжнім джерелом напруги, до чого додалися наразі майже безперервні маневри і навчання НАТО у східній Європі і Балтійському морі.

НАТО відкидає цю позицію. Організація нагадує, що саме Росія винна в захопленні і анексії території суверенної держави. Керівництво НАТО вважає, що дії альянсу спрямовані насамперед на заспокоєння стурбованих членів союзу на його східних кордонах шляхом зміцнення потенціалу стримування агресивних дій з боку Росії.

При цьому всередині НАТО зберігаються серйозні розбіжності щодо цього питання. Достатньо згадати заяву міністра оборони Німеччини Франка-Вальтера Штайнмайера про "брязкання шаблями".

Незабаром після завершення саміту у Варшаві відбудеться чергова зустріч НАТО-Росія, при цьому в Берліні і Парижі розраховують на те, що російські дипломати погодяться на заходи щодо зниження напруги і зміцнення контактів з Росією.

Сигнал для Москви з Варшави буде двоїстим - з одного боку, рішучість протистояння, а з іншого - щира готовність до діалогу.

Друга лінія розламу проходить в НАТО в сфері поділу на "північ" і "південь" - тобто на ті країни, які побоюються російської загрози, і на ті, які більш стурбовані хаосом і нестабільністю на південному фланзі союзу, в басейні Середземного моря.

У зв’язку з цим особливу увагу приділятимуть зміцненню співробітництва в галузі безпеки з такими країнами північної Африки, як Туніс і Йорданія.

НАТО готується до початку військової підготовки іракських військових на території самого Іраку - союз вже проводить таку підготовку в Йорданії. Розвідувальні літаки НАТО з радарними станціями AWAKS мають приєднатися до дій проти так званої "Ісламської держави", хоча вони будуть діяти тільки над Туреччиною і в межах міжнародного повітряного простору.

НАТО також створить окрему сферу операцій в галузі кібербезпеки, разом з традиційними сферами дій на землі, воді і в повітрі. Оборона в сфері кібербезпеки в майбутньому займатиме більш помітне місце у військовому плануванні альянсу. Це особливо важливо при можливому використанні Росією гібридних методів військових дій проти балтійських держав.

Питанню про співпрацю між НАТО і ЄС також приділятимуть на саміті значну увагу. Як зауважив один з дипломатів, це питання далеке від героїзму, воно скоріше належить до сфери бюрократичної співпраці. Але така співпраця є важливою з політичної точки зору і буде нарощуватися в майбутньому.

Це питання набуває особливого значення в випадку виходу Британії зі складу ЄС. Британія є найбільш впливовою військовою державою серед членів ЄС. Вона також залишається активним членом НАТО.

Однак існують побоювання, що рішення про вихід з ЄС може бути сприйнято як ознака слабкості в той час, коли Захід прагне до об’єднаних дій проти потенційних загроз.

Тому все, що сприяє зміцненню зв’язків НАТО з ЄС, має, на думку учасників саміту, зміцнювати також і всю систему європейської оборони.

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Політика»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли хоч в невеличкій частині народу жевріє ідея незалежності, коли хоч частина народу має змогу виявляти волю нації, то це ліпше, ніж коли нидіє цілий мозок нації в рабстві, атрофуючи в цілій нації волю до самостійного життя”
Дмитро ДОНЦОВ

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.