|
Зліва направо: Ігор Мазур, Олег Тягнибок, Андрій Середа |
Під такою назвою пройшла в УНІАНі 11 жовтня прес-конференція, в якій взяли участь Олег Тягнибок – голова Всеукраїнського об’єднання «Свобода», Ігор Мазур – голова Київської організації УНА-УНСО, Сергій Фоменко – лідер гурту «Мандри» і Андрій Середа – лідер гурту «Кому вниз».Планувалася також участь Юрія Шухевича, сина славетного командира УПА Романа Шухевича, але в свої 70 років він захворів і не зміг приїхати зі Львова. За останній час він отримав дуже багато дзвінків, серед яких були й погрози, і це спричинилося до погіршення його стану здоров’я, каже Ігор Мазур.
З кожним роком вояків УПА, які вели нерівну боротьбу як з Гітлерівською Німеччиною, так і зі Сталінською Радянською імперією, стає все менше. Ігор Мазур каже, що настав час заявити, що вояки УПА були борцями за Українську державу, вони воювали під тим жовто-синім прапором, який зараз є державним прапором України.
Щойно він повернувся з круглого столу в Київській міській держадміністрації, у якому брали участь більше десяти проросійських партій. Ветерани Радянської Армії від Герасімова заявили, що вони будуть цілий день на Майдані і не допустять туди патріотичних сил.
 |
Ігор Мазур (праворуч) і Сергій Фоменко |
Комуністи заявили, що 14 жовтня їхні депутати Верховної Ради будуть проводити зустріч з виборцями на Майдані Незалеженсті, і орієнтовна кількість цих виборців складатиме 40 тисяч чоловік. «
Цікава буде зустріч з виборцями, – каже Ігор Мазур, згадуючи минулорічні події –
під червоними прапорами, з портретами Сталіна і розп’яттям Ісуса Хреста».
Ігор Мазур запевняє, що УНА-УНСО не збирається вчиняти якихось агресивних дій, а буде лише охороняти вояків УПА і запезбечувати безпеку святкування Покрови.
Як відомо, 14 жовтня 2006 р. є 64 річницею створення Української Повстанської Армії, яка воювала проти польських шовіністів Армії Крайової, проти гітлерівської Німеччини і комуно-більшовицького Радянського Союзу. Війна з московськими окупантами велась українськими повстанцями майже 10 років і після завершення Другої світової війни.
Проте день створення УПА досі не є державним святом.
На 16-му році незалежності України від Радянського Союзу УПА не визнана на державному рівні і не пошанована українським суспільством.
Олег Тягнибок відзначив, що для українців це є великою ганьбою: «
Наш обов’язок, обов’язок сучасників – примусити владу на державному рівні визнати боротьбу Української Повстанської Армії за державну незалежність України».
У зв’язку з цим близько двох місяців тому різними українськими громадськими організаціями було створено оргкомітет, який 13 вересня подав відповідну заявку до Київської міської держадміністрації про проведення Свята української зброї у місті Києві.
Як відомо, 14 жовтня, на
свято Покрови Пресвятої Богородиці, українці традиційно святкують день Козацтва, Свято української зброї і день Українського Війська, в тому числі річницю створення УПА.
10 жовтня раптом комуністи, вітренківці, прихильники «Партії Путіна» і «Русской общини» також подали заявку на проведення якихось акцій «на тому ж місці в той же час».
Поширюються чутки, що на 14 жовтня готуються провокації за участю громадян і незаконних воєнізованих структур іноземної держави (читай, Російської Федерації), подібно до того, як це було минулого року 15 жовтня.
Тоді в центрі Києва під державними прапорами РФ та під прапорами вже неіснуючих держав – кривавої Радянської і монархічної Російської імперій – все ж таки відбувся антиукраїнський шабаш. Топтали і палили червоно-чорний стяг вояків УПА, були побиті люди (наприклад, немолоді вже співаки з хору «Гомін»).
Тому оргкомітет звернувся з офіційними листами до СБУ, МВС України і Держкомітету з питань національностей і міграції, в яких ставить до відома керівників цих установ, що безкарність за минулорічні злочини призвела до того, що цьогоріч кремлівські найманці проводять набір бойовиків з метою влаштувати терор у Києві уже офіційно, не криючись.
В листах до керівників вищезгаданих державних установ, зокрема, зазначено: «
Не зважаючи на те, що верховоди цієї наволочі (всілякі книрики-фєдіни) публічно хизуються тим, що готові пролити кров, правоохоронні органи ніяк на це не реагують».
Оргкомітет вимагає від українських силових структур запобігти екстремістським діям антиукраїнських сил і не допустити заплановані антидержавними силами провокації.
«У випадку Вашої бездіяльності, - читаємо в листі, - будемо змушені звернутись до українців, в першу чергу киян, із закликом дати гідну відсіч провокаторам та не дозволити їм плямити честь і славу нашої нації».
В листі також міститься заклик до правоохоронних органів України 14 жовтня разом з народом гідно вшанувати пам'ять наших славних попередників: козаків, гайдамаків, січових стрільців та вояків УПА, які віддали життя за волю України.
В оргкомітет по проведенню свята Покрови на Майдані Незалежності 14 жовтня увійшли представники таких організацій і партій:
Київське крайове братство ОУН-УПА,
Організація українських націоналістів (революційна),
Організація українських націоналістів під проводом Миколи Плав’юка,
Всеукраїнське об’єднання «Свобода»,
УНА-УНСО,
Молодіжний націоналістичний конгрес,
Всеукраїнська громадська організація «Пора»,
Міжнародна громадська організація «Реформація»,
громадська організація «Патріот України»,
Міжнародна ліга «Матері і сестри – молоді України»,
Всеукраїнське жіноче товариство імені Олени Теліги.
О 10 годині ранку на Майдані Незалежності в Києві почнеться молебень, після якого планують провести апель – згадування героїв, полеглих за Україну, потім буде зачитана присяга воїнів УПА. До речі, як це не соромно, але українське суспільство не знає, якою була ця присяга, бо ми жили в тоталітарному суспільстві і нам подавали перекручену історію, яка б відповідала ідеології того суспільства.
Цікаво, що де-юре Україна є незалежною державою, але для своєї справжньої, а не бутафорної, незалежності мало, що зробила, бо де-факто й досі залишається УРСР – звичайнісіньким уламком Радянського Союзу.
На 14 жовтня в рамках святкування свята Покрови також запланований політичний мітинг і мистецька частина. Олег Тягнибок повідомив, що вони мають намір покласти квіти до пам’ятника жертвам голодомору і до пам’ятника Тарасові Шевченку.
Окрім того, буде передане звернення до Президента України. Як каже Олег Тягнибок, Віктор Ющенко свідомо чи несвідомо перекручує поняття «визнання» і «примирення» з ветеранами Радянської Армії, в тому числі ветеранами НКВС. На його думку,
спочатку треба визнати вояків УПА героями, які виборювали незалежність України, і тільки тоді вони можуть сідати за стіл переговорів і говорити про примирення.
«В якій державі ми живемо? В окупованій Росією Україні чи в незалежній державі Україна? Давайте визначатися», - ставить питання Олег Тягнибок. Він вважає за необхідне просвіщати народ, викладати правдиву історію, а не ту сфальсифіковану, що писалася кремлівськими пропагандистами і агітаторами, і створювати історичні документальні фільми.
Сергій Фоменко також не може зрозуміти, в якій країні він живе. Він каже, що політикою все життя не цікавився і не хотів би нею цікавитися і зараз, але ситуація складається так, що не цікавитися нею просто неможливо. Зараз склалася «шизофренічна ситуація», коли влада рахуєься з комуністами і всякими подібніми антиукраїнськими організаціями, і вважає, що це нормально, бо вона, ця влада – така гарна, ліберальна.
Ліберальна частина українського суспільства ставиться до всього дуже терпимо, але радикалізм відбувається тоді, коли стримуються природні процеси, зауважує співак. «
Відбувається така ситуація, що ми сьогодні на своїй землі почуваємося, як партизани». Він каже, що він не є радикальною людиною, але
в такому шизофренічному суспільстві навіть з досить спокійної людини може народитися радикал.
«ОУН і УПА – це наша історія, історія країни, в якій ми маємо щастя жити. Ми маємо щастя зараз жити в Україні, а не в Росії, і це треба усвідомити, - каже Сергій Фоменко. – Я хочу жити в Україні, я не хочу жити під Російським прапором, і якщо хтось хоче жити в Росії, вони мають на це право. Будь-ласка, їдьте в Росію і живіть там. А то вони хочуть жити тут, але щоб ними керував Кремль. Я проти цього. Тому я приймаю участь в цій акції».
Андрій Середа сказав, що з великою повагою ставиться до людей, що займаються національною політикою, в першу чергу – за їхнє терпіння. Але з дуже багатьма неможливо домовлятися – з людьми минулого покоління, минулої формації, які були виховані в тій системі, в якій пройшли їхні кращі роки. Вони просто нездатні сьогодні зрозуміти, що відбувається зараз в Україні.
За багато років він навчився вірити людям, які знаходяться з ним поряд: група «Кому вниз» є кавалером ордену від УНА-УНСО і багато років знаходилася поруч з людьми, які сьогодні очолюють «Свободу». «У нас є до них повна віра», - каже Андрій. Він за такий принцип: хто чим вміє займатись, тим повинен і займатись. Але коли потрібно – можна об’єднати зусилля задля спільної справи.
«Люди, які вміють тримати в руках зброю, в так званий мирний час намагаються мирно домовлятися, намагаються переконати. Ми знаємо долю Ісуса Хреста, який проповідував людству, що на дві третини є ледарями, бездарностями, неуками і байдужими до всього. Дуже складна місія... Але інколи вирощує гарні пагони», - каже Андрій. Розумні люди і так розуміють, що твориться з Україною. Тому треба просвіщати і переконувати інших, вважає Андрій.