Аратта - На головну

10 січня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Чекати колапсу Росії порадили Вашингтону у Національному інституті оборони США

Політика 10811 переглядів

Опубліковано - 6.08.2019 | Всі публікації | Версія для друку

Чекати колапсу Росії порадили Вашингтону у Національному інституті оборони США
Щодо Росії уряду США та союзникам рекомендується “стратегічне терпіння та стримування”.

Найбільша загроза для Росії, пише професор міжнародної безпеки базованого у Вашингтоні Національного університету оборони Пітер Єльцов, не США, а сама Росія. Національний університет оборони США (National Defense University) фінансується Міноборони США.

"НУО надає військовим освіту у царині критичного мислення та творчого застосування військової сили, з метою вплинути на формування національної стратегії та інтегрованих глобальних операцій, в умовах раптових змін, з метою ведення війни", - повідомляє сайт установи про її місію.

Росія лише виглядає потужною, пише Пітер Єльцов в журналі Політико, але насправді вона слабкіша за Російську імперію Романових (1613-1917), чи Радянський Союз. На його думку, найбільшою проблемою Росії є відсутність національної ідентичності, яка б охоплювала населення всієї країни. І щойно Москва ослабить контроль над місцевими виборами, вважає він, різні національні групи шукатимуть незалежність. Єльцов, антрополог, історик та політолог, що прожив тривалий час в Росії, вважає, що це станеться у наступні 10, максимум, 30 років.

На підтримку свої думки він наводить три аргументи.

Перше - в Росії наявні сильні сепаратистські тенденції. В якості прикладу він наводить Татарстан та Башкортостан, автономні республіки, які мають потужні націоналістичні організації. І там не забули, як Іван Грозний захопив Казань у 1552-му році, пише Єльцов. Інші приклади – Чечня та навіть етнічні росіяни в Сибіру, на Уралі та на Далекому Сході.

Дослідник припускає, що це станеться вже після того, як Путін відійде від влади, зробивши тим самим слова В’ячеслава Володина, голови Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації, про те, що «Є Путін, є Росія; немає Путіна, немає Росії», пророцькими.

По-друге, сучасна об’єднуюча ідеологія Росія, на думку, Єльцова – не має потужності своїх попередників - Царизму та Марксизма-Ленінінзму. Путінізм, пише він, - «вогненна суміш Євразійства та того, що російський ультра-консервативний філософ Олександр Дугін називає Четвертою політичною теорією».

Ядром Євразійства, яке зародилося у 1920-х роках в осередку антикомуністичних іммігрантів з Росії, є ідея про месіанську роль Росії, яка не є частиною ані Заходу, ані Сходу, пояснює він. Теорія Дугіна, за його словами, об’єднує «все найкраще» з фашизму та комунізму у боротьбі з лібералізмом. Регіональний націоналізм, на його думку, є значно потужнішим викликом Путінізму ніж лібералізм.

І останнє. Інтелектуальний і економічний потенціал Росії набагато слабший за тої, що був в часи Російської імперії та Радянського Союзу. За царя, «європейці приїжджали в Росію працювати лікарями, викладати в університетах, робити дослідження та вести бізнес». Радянський Союз створив досить комфортні умови для провідних вчених, якщо вони залишалися аполітичними. Зараз, пише він, «вища освіта та наука в Росії знаходяться в катастрофічно поганому стані». Економіка залежить від природних покладів, а діти еліти їдуть вчитися на Захід.

Світ має бути готовий для дезінтеграції Росії, пише Єльцов.

Він радить уряду США та союзникам у своєму підході до Росії комбінувати стратегічне терпіння та стримування. Він вважає, що прагматична співпраця з Путіним не є умиротворенням і в інтересах США. Дослідник пропонує американським високопосадовцям регулярно зустрічатися з Путіним та його близьким колом, а також - переглянути політику санкцій, послабивши їх в одних сферах і посиливши в інших. Єльцов нагадує, що Радянський Союз розвалився не через санкції, а через те, що радянський народ, включно із людьми у вищих ешелонах влади, втратив віру в керуючу ідеологію та з надією почав дивитися на Захід.

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Політика»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Особа, що не володіє мовою народу, на землі якого проживає, - гість або окупант, або раб цього окупанта”
Карл Маркс

 
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.