Актуально
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Заліщики (Тернопільська область), після нападу Німеччини на Польщу в 1939 році, деякий час перебував польський уряд. А вже після вступу у війну Радянського Союзу, цей уряд через Румунію евакуюється в Англію, й до 1945 року вважався легітимним урядом Польщі...
Курс валюти:
Погода в Україні:
|
|
Жестдобройволи. З чим повернулися з російського полону українські кораблі
Політика 11446 переглядів
Опубліковано - 21.11.2019 | Всі публікації | Версія для друку
Колишній головний військовий прокурор Анатолій Матіос опублікував неофіційний звіт щодо стану трьох українських кораблів, які повернулися у середу з анексованого Росією Криму. У ньому вказується, що з суден зникла не лише зброя та рації, а й предмети побуту, такі як унітази, ліхтарі та кухонна плита.
Опублікований звіт - неофіційний. Утім, частково його підтверджують офіційні повідомлення Міноборони, а також попередні коментарі командувача ВМСУ Ігоря Воронченка.
Кораблі пізно ввечері оглянув і президент України Володимир Зеленський. Він стримано розповів, що бракує частини озброєння та обладнання, а Україна звернеться до Росії з проханням повернути все, чого не вистачає.
Що пошкоджено
"Сьогодні саме військові прокурори оглядали, фіксували та до цього часу продовжують фіксувати все, що зробила з нашими суднами "сусідка", - написав у Facebook Анатолій Матіос, який до вересня цього року очолював Головну військову прокуратуру.
В опублікованому ним звіті вказані пошкодження, які отримали катер "Бердянськ" та буксир "Яни Капу" під час конфлікту з російськими прикордонниками і військовими біля Керчі у листопаді 2018 року.
Зокрема у "Бердянська" пробита ходова рубка, машинне відділення та гальюн (туалет).
Також, відповідно до звіту, осколками пробити лівий головний двигун і пошкоджена система розпізнавання.
У буксира "Яни Капу", який зазнав тарану від значно більшого російського прикордонного корабля "Дон", пошкоджено фальшборт (борти палуби) та відсутня частина щогли.
Про бойові пошкодження катера "Нікополь" не вказується. Що зникло
Відповідно до документа, з обох катерів зникли всі документи, боєприпаси та стрілецька зброя (водночас на "Нікополі" "артустановка 30-мм в наявності, видимих пошкоджень немає").
З усіх трьох суден зникли радіостанції, зокрема американські радіостанції Harris (по одній - короткохвильовій, та по дві ултьракороткохвильових), а також радіостанції Motorola та ICOM.
На обох катерах відсутні станції космічного зв’язку Iridium та радіолокаційні станції Furuno.
Також з "Нікполя" зникли вогнегасники, ліхтарі, аварійний буй, надувний моторний човен, акумулятори для апаратури, унітаз та плита з камбуза (кухні).
А у катера "Бердянськ" до того ж відсутні вентиляційна витяжка, проточний нагрівач і фекальна система (забезпечує відведення нечистот з гальюна).
Частина обладнання, наприклад кабелі, розетки і плафони, зникли й з буксира "Яни Капу", а всі прилади у ходовій рубці, як вказується, "відкриті та побиті". У машинному відділенні встановлено пластир з розсувним упором - вочевидь, там у буксира є пробоїна.
Матіос також повідомив, що перед прийомом від росіян дно всіх кораблів оглядали українські водолази. Журналіст Андрій Цаплієнко пояснив, що це робилося, щоб виявити можливі ушкодження та, "про всяк випадок, наявність вибухових пристроїв".
Один з моряків Андрій Ейдер підтвердив у Facebook зникнення плити для їжі та плафонів, та додав, що зникла навіть частина комплектів особистої білизни моряків.
Що говорять у Міноборони
В офіційних повідомленнях Міноборони України пошкодження та зниклі речі з кораблів детально поки що не описуються, утім вказується, що "є інформація про те, що росіяни на згаданих захоплених кораблях демонтували деякі засоби зв’язку та навігаційне обладнання".
Утім, ще перед заходом корабельної групи в Очаків командувач ВМСУ Ігор Воронченко у коментарі 4 каналу відзначав: "Вони своїм ходом не йдуть, росіяни їх угробили. Познімали навіть плафони, розетки і унітази. Так що ми зараз покажемо всьому світу варварське ставлення росіян".
А російські медіа з посиланням на свої джерела в ФСБ Росії та інших структурах, повідомляли, що Росія повернула Україні кораблі без особистої зброї моряків, боєприпасів та радіостанцій, які є "речовими доказами" у справі про нібито порушення російського кордону.
Коментар Зеленського
Президент України Володимир Зеленський, який пізно ввечері у середу особисто оглянув повернуті кораблі, так прокоментував ситуацію: "Те, що ми побачили: справді частково не вистачає обладнання, бракує частини озброєння. Буде розслідування. Ми побачимо всі деталі".
Він наголосив, що заявив, що Україна звернеться до Росії з вимогою повернути зникле обладнання і озброєння: "Ми обов’язково звернемося до російської сторони, щоб нам повернули все, чого там немає".
Окрім того, Зеленський анонсував, що за три місяці всі три судна знову можна буде використовувати: "Ми говорили з паном Воронченком - десь три місяці і все буде на ходу".
Глава держави також поспілкувався з екіпажами суден, які їх зустрічали в Очакові.
"Я дуже радий, що наші військові катери на місці. Як і обіцяли, ми повернули і наших моряків, і катери", - відзначив Володимир Зеленський.
До теми:
Публiкацiї за темою «Політика»:
- Газова війна Путіна. Загроза для єдності Європи і шлях нового нападу на Україну, говорять експерти
Оксана Бедратенко, Голос Америки На тлі загрози нової наземної агресії Росії проти України, інша війна вже в розпалі - Путін активно використовує енергетику для того, щоб похитнути єдність Європи та США, ускладнити запровадження санкцій у випадку нової агресії Росії. - Геополітичний пазл Путіна. Які шматочки ми бачимо
Стів Розенберг BBC News Москва Ви коли-небудь пробували складати пазл, в якому відсутня половина шматочків? - «Ми готові. Чи готова Москва?»: інтерв’ю із державним секретарем США Ентоні Блінкеном
Майк Екел, Радіо Свобода Що міститься у відповіді, яку США передали Росії у відповідь на її вимоги щодо нерозширення НАТО на Схід? Чи справді Росію попросили вивести війська із території Грузії і Молдови? Чому виїхала частина співробітників посольства США? Чому заяви, які звучать від офіційного Києва і офіційного Вашингтона щодо серйозності загрози російського широкомасштабного вторгнення різняться? До яких дій може вдатися Росія? - Сенатори та конгресмени США від різних партій діляться пропозиціями - як зупинити Росію і допомогти Україні
Голос Америки Обмежити можливості російських олігархів і поповнити військові запаси української армії рекомендує Білому дому конгресвумен-демократка Елісса Слоткін від штату Мічиган. - Війська Росії біля України: чому Європа боїться, що війна не за горами
Катя Адлер ВВС “Європа зараз ближче до війни, ніж після розпаду колишньої Югославії”. - Сенатори США в Києві: Росію чекатимуть нищівні санкції, якщо там зроблять жахливу помилку
Радіо Свобода Група сенаторів Сполучених Штатів відвідала Київ 17 січня, щоб висловити двопартійну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України з огляду на загрозу подальшої агресії Росії. - Представник США в ОБСЄ: “Ми не збираємося віддавати перевагу безпеці однієї держави над іншою”
Остап Яриш, Голос Америки Постійний представник США при ОБСЄ Майкл Карпентер сказав, що Сполучені Штати не будуть порушувати ключових принципів, серед яких - право країн обирати участь у тих чи інших союзах. - «Зникне все». Як ймовірні нові санкції США вплинуть на російський ринок
Санія Юсупова Радіо Свобода Влада США очікує, що Росія надасть пояснення щодо проведення військових навчань поблизу кордону з Україною. - Окрім Києва, ніхто не поспішає із вступом України до НАТО
Джемі Деттмер Голос Америки Українська служба “Голосу Америки” публікує переклад матеріалу Джемі Деттмера опублікованого англомовною службою. - “Байден окреслив два шляхи, які будуть залежати від дій Росії”, - Білий дім розкрив зміст розмови з Путіним
Остап Яриш, Голос Америки Джо Байден та Володимир Путін провели телефонну розмову, яка тривала близько 50 хвилин. В ній лідери обох країн обговорили відносини між США та Росією, безпекову ситуацію в Європі та скупчення російських військ довкола України. |
|
Публікації:
Останні новини:
Популярні статті:
|