Аратта - На головну

2 квітня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Прощавайте МВФ та інвестори? Експерти США коментують зміну уряду в Україні

Економіка та фінанси 8540 переглядів

Опубліковано - 6.03.2020 | Всі публікації | Версія для друку

Прощавайте МВФ та інвестори? Експерти США коментують зміну уряду в Україні
Зміни в українському уряді вплинули на ринок українських облігацій.

Українські облігації деноміновані в доларах, падають другий день на тлі перестановок в уряді, які поставили під сумнів збереження темпу реформ в Україні, повідомляє Reuters з посиланням на дані агенції Refinitiv. Облігації торгуються на найнижчому рівні за багато місяців.

Заміна керівництва фінансово-економічного блоку уряду може спонукати інвесторів, які раніше активно купували українські державні облігації, припинити інвестувати до України. Довіра інвесторів похитнулась, а переговори з МВФ стають ще складнішими після перестановок в уряді, говорять американські експерти.

Те, що зміна уряду відбулась під час важливих переговорів з МВФ може відлякати іноземних інвесторів, які раніше активно інвестували до України, вважає нью-йоркський фінансист Нік Стедміллер.

"Звільнення досвідченої авторитетної міністра фінансів посеред переговорів з МВФ, не може позитивно позначитись на довірі іноземних інвесторів", - говорить в коментарі "Голосу Америки" Стедміллер, Директор з нових ринків нью-йоркської консалтингової компанії Medley Global Advisors.

Він визнає – до цього інвестори "мали надзвичайний рівень оптимізму стосовно майбутнього України" і тепер певна "піна" в попиті на українські облігації пішла. Однак, проблема може виявитись більшою, адже наступник Маркарової на посаді Ігор Уманський "раніше висловлював скептичне ставлення до співпраці з МВФ".

"Складається враження, що якнайшвидше укладання угоди з МВФ не є пріоритетом нового українського уряду", - зауважує Стедміллер і радить урядові зосередитись на співпраці з МВФ для того, щоб здобути впевненість інвесторів.

"Можливо, досягнення угоди з МВФ не є нагальною потребою для фінансів країни, але необхідно підтримувати впевненість інвесторів.

Замість того, щоб прийняти необхідний для отримання угоди МВФ, Рада загрузла у складних дебатах щодо земельної реформи. Пріоритетом уряду має бути прийняття умов необхідних для отримання угоди з МВФ до того, як продовжувати земельну реформу та інші дії", - наголошує він.

"Прощавай МВФ, прощавай довіра інвесторів до облігацій, - так прокоментував зміну фінансового блоку уряду Ерік Гонц, експерт "Центру міжнародного приватного підприємництва" США. - Привіт вищому (борговому – ГА) тягареві на уряд (та українських платників податків)".

В коментарі для "Голосу Америки" Гонц назвав "безвідповідальним" зміну керівництва Міністерства фінансів України у час, коли світові фінансові ринки нестабільні, зокрема через поширення коронавірусу та інші фактори. "Інвестори у облігації та інші можуть вирішити, що їх довірою зловживали".

"Можливо хтось переконав президента, що Україні не потрібен МВФ", - додав Гонц. Можливо в короткостроковій перспективі Україні і не так потрібна програма МВФ, зауважує експерт, але надалі перед Україною може постати необхідність отримати підтримку МВФ", а для цього необхідні тривалі переговори, говорить він.

Потік інвестицій до України може припинитись після перестановок в уряді, вважає Еліна Рибакова, заступниця головного економіста Міжнародного інституту фінансів – впливової асоціації фінансового сектору США.

Україна отримала значні вливання капіталу як аванс за:

- Програму МВФ
- Вирішення питання "Приватбанку"
- Економічні реформи (земельна та реформа ринку праці)

Про це експертка написала у Twitter.

Подібні міркування у своїй статті для Kyiv Post висловлював і британський економіст Тімоті Еш, він зауважував, що іноземці, які інвестували 5 мільярдів доларів в українські облігації можуть тепер турбуватись через заміну міністра фінансів з Оксани Маркарової на Ігоря Уманського. "Якщо власники облігацій підуть на вихід, ситуація швидко стане потворною, бо інвестори намагатимуться пройти через невелике віконце", що може створити тиск на курс гривні.

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Економіка та фінанси»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ваша так звана релігія діє як опій: вона заманює і приглушує болі замість того, щоб надати сили”
Новаліс

 
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.