Аратта - На головну

3 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Державний секретар Блінкен назвав вісім пріоритетів зовнішньої політики США

Політика 3294 перегляди

Опубліковано - 4.03.2021 | Всі публікації | Версія для друку

Державний секретар Блінкен назвав вісім пріоритетів зовнішньої політики США
Державний секретар США Ентоні Блінкен виступив з промовою про нову стратегію зовнішньої політики Сполучених Штатів.

Він наголосив, що адміністрація Байдена планує відновити лідерство американської дипломатії у світі, налагодити відносини із союзниками та гідно протистояти своїм опонентам, у тому числі Китаю, Росії та Ірану.

Ентоні Блінкен заявив, що в зовнішній політиці США пріоритетом буде дипломатія, а не військові втручання. Але при цьому зазначив: Сполучені штати впевняться, що мають найсильніші збройні сили в світі. “Наша здатність бути ефективними дипломатами не останнім чином залежить від сили нашого війська”, заявив Ентоні Блінкен.

Крім цього, Ентоні Блінкен виділив вісім основних цілей нової адміністрації США.

Перша - подолати COVID-19 та посилити глобальну охорону здоров’я.

Друга - відвернути економічну кризу та побудувати стабільнішу та більш інклюзивну глобальну економіку.

Третя - оновити міць демократії в США, а відтак у світі.

Четверта - створити гуманну та ефективну систему імміграції.

П’ята - пожвавити відносини із союзниками та партнерами.

Шоста - подолати кліматичну кризу та стимулювати використання “зеленої енергетики”.

Сьома - забезпечити лідерство США в сфері технологій.

Та насамкінець - вирішити “найбільше геополітичне випробування 21 століття” - відносини з Китаєм.

Однак голова Держдепу наголосив: це далеко не повний список.

“У списку відсутні деякі важливі елементи. Це не означає, що вони для нас неважливі, чи що ми не будемо тяжко працювати над їх вирішенням. Я з нетерпінням чекаю, щоб викласти плани щодо інших критично важливих фрагментів нашої зовнішньої політики найближчим часом. Але ці пріоритети, про які я сьогодні згадав - найбільш термінові”, - сказав Ентоні Блінкен.

Державний секретар наголосив, що зовнішні питання та дипломатія нероздільно пов’язані із вирішенням внутрішніх проблем та національною безпекою США.

“Всі ці питання - одночасно і внутрішні, і зовнішні. І ми маємо ставитись до них саме так, інакше ми зазнаємо невдачі. Подолання Ковіду означає вакцинацію людей в США і закордоном. Очолення глобальної економіки означає правильні інвестиції в США і спротив несправедливим торговельним практикам Китаю та інших. Вирішення змін клімату означає інвестування в стійкість та зелену енергетику в США, і очолення глобальних зусиль зі зменшення вуглецевого забруднення в світі. Більш, ніж будь-коли в моїй кар’єрі чи може навіть у житті, відмінності між внутрішньою та зовнішньою політикою просто відпали”, - сказав Ентоні Блінен.

Нагадаємо, минулого тижня головний дипломат США наголосив на загрозах, які становлять дії Росії в Криму для міжнародної безпеки: “Окупація та збільшення мілітаризації Кримського півострова мають значення далеко за межами українських кордонів і є загрозою для спільної світової безпеки”.

Блінкен запевнив, що американські санкції проти Росії, введені за захоплення Криму, діятимуть, доки Росія не змінить свою політику. США ніколи не визнають претензії Росії на анексію Криму, наголосив Блінкен і закликав Росію негайно зупинити окупацію, звільнити політичних в‘язнів та припинити агресію на сході України.


 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Політика»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи нічого не замишляйте проти Росії, тому що на кожну вашу хитрість вона відповість своєю непередбачуваною дурістю ”
Отто фон Бісмарк

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.