Аратта - На головну

24 квітня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Генсек НАТО Столтенберг: Росія потребує комбінованого підходу

Політика 3264 перегляди

Опубліковано - 23.03.2021 | Всі публікації | Версія для друку

Ентоні Блінкен і Єнс Столтенберг на пресконференції в Брюсселі, 23 березня 2021 року
Ентоні Блінкен і Єнс Столтенберг на пресконференції в Брюсселі, 23 березня 2021 року
Генсек Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг розповів в інтерв’ю DW про стратегію НАТО щодо Росії і Китаю, а також про перспективи співпраці між Європою і США.

У вівторок, 23 березня, в штабквартирі НАТО в Брюсселі розпочалася дводенна зустріч міністрів закордонних справ країн-членів Альянсу. Переговори відбуваються незадовго до саміту глав держав і урядів ЄС, який намічений на 25-26 березня. Напередодні зустрічі генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг поділився з DW своєю думкою про те, як надалі будуть розвиватися відносини НАТО з Росією і Китаєм, а також розповів про перспективи трансатлантичного партнерства.

DW: Нинішні переговори стануть першою очною зустріччю міністрів закордонних справ країн НАТО за кілька місяців, а також першою зустріччю за участю нового держсекретаря США Ентоні Блінкена. Чи стане це для Альянсу новим початком?

Єнс Столтенберг: У нас є унікальна можливість відкрити нову главу у відносинах Європи і США. Нова адміністрація США демонструє тверду прихильність трансатлантичній єдності і співпраці з європейськими партнерами. Крім того, у нас є ініціатива "НАТО 2030", спрямована на оновлення і зміцнення Альянсу. Все це дає нам чудову можливість відкрити в наших відносинах новий розділ.

Нова адміністрація США посилює курс Вашингтона щодо Росії. Низка східноєвропейських членів НАТО також стурбована агресивною політикою Кремля. Якою стане відповідь Альянсу на дії РФ?

У НАТО на це вже відреагували - наймасштабнішим посиленням нашої колективної оборони з часів "холодної війни". Причиною такого рішення значною мірою слугувала агресія РФ проти України, анексія Криму, а також інші агресивні дії Кремля - не в останню чергу, втручання у вибори в наших країнах, кібератаки, а також замах на життя лідера опозиції.

Водночас ми надалі дотримуватимемося так званого комбінованого підходу до Росії. Він передбачає поєднання потужного стримування і захисту, з одного боку, і діалогу з Росією, з іншого, - наприклад, з питання контролю над озброєннями. Тому я вітаю той факт, щоРосія і США змогли домовитися про подовження договору про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (ДСНО. - Ред.). Це найважливіша угода у сфері контролю над озброєннями на сьогодні.

Останнім часом Росія і Китай посилюють свою присутність в Арктиці, де танення льоду відкриває нові торгові шляхи. Як на це дивляться в НАТО?

Росія нарощує в Арктиці військову присутність, відкриває там нові військові бази і старі військові об’єкти, що залишилися з часів СРСР. Китай також вважає себе арктичною державою і посилює свою присутність в регіоні. Зміна клімату має наслідки для нашої безпеки.

На даний момент у НАТО немає єдиної стратегії щодо Китаю. Чи зміниться це в майбутньому?

Зростання впливу Китаю відкриває для членів НАТО нові перспективи у сфері торгівлі. Нам необхідно взаємодіяти з Китаєм з багатьох питань, наприклад, зміни клімату. При цьому зростання потужності Китаю являє для нас і серйозні виклики. КНР вже в найближчому майбутньому стане найбільшою світовою економікою і вже зараз посідає друге місце в світі за видатками на оборону.

Ця держава, однак, не поділяє наших цінностей. Ми бачили, як китайська влада діє в Гонконзі і тисне на опозицію. Тому у відносинах з КНР Альянс повинен як використовувати свої можливості, так і відповідати на виклики, що стоять перед ним.

НАТО і надалі повинен залишатися регіональним альянсом Європи і США. Однак загрози, з якими ми стикаємося, стають все більш глобальними: зокрема, кібертероризм і вплив посилення Китаю на нашу безпеку. Китай інвестує в критично важливу інфраструктуру наших країн: наприклад, дискусії викликало питання про (застосування китайських технологій при переході на мобільний стандарт. - Ред.) 5G. Крім того, Китай все тісніше взаємодіє з Росією. Тому ми не можемо ігнорувати наслідки, які зростання впливу Китаю і зміна глобального балансу сил матимуть для безпеки Альянсу.

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Політика»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія має свою правду, легенда - свою”
Віктор Гюго

 
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.