 Актуально
 Чи знаєте Ви, що:
- у 1919-1920 роках Кам`янець-Подільський ненадовго став державним центром України - останньою столицею УНР. Сюди перемістилися Директорія та Уряд УНР. В місті постав Комітет охорони Республіки. Однак у 1920 році Червона армія розгромила війська УНР.
 Курс валюти:
 Погода в Україні:
|
 |
Як російські снайпери воюють на Донбасі. Розповів командувач об’єднаних сил ЗСУ Наєв
Військова справа 5143 перегляди
Опубліковано - 12.05.2021 | Всі публікації | Версія для друку
|
Дії снайперів заборонені за умовами перемир’я, яке почалося ще у липні минулого року. Але саме від снайперів найбільше гинуло українських бійців | Командувач об’єднаних сил ЗСУ на Донбасі Сергій Наєв розповів про активність снайперів “армійських корпусів” так званих “ДНР” і “ЛНР”, а також про обстріли українських позицій протитанковими ракетами, ударними безпілотниками і засліплення спостерігачів лазерами.На Донбасі з липня 2020 року формально діє режим припинення вогню, проте в останні місяці ситуація загострилася і загинули десятки українських військових.
Раніше президент Володимир Зеленський вказував, що левова частка втрат - це робота снайперів противника.
Активність снайперів
"В цьому році відмічається активне застосування снайперських груп противника, у тому числі зі складу сил спеціального призначення збройних сил РФ, озброєних далекобійними снайперськими ґвинтівками калібру 12,7 мм та оснащених комплексами контрснайперської боротьби", - відзначив Сергій Наєв на форумі "Україна 30".
Інфографіка, представлена Сергієм Наєвим і Командуванням об’єднаних сил ЗСУ, свідчить, що з початку року зафіксували 37 випадків "роботи" ворожих снайперів на Донбасі.
Командування об’єднаних сил ЗСУ - це нова структура, яка стратегічно є вищою від Операції об’єднаних сил на Донбасі. Вона відповідає за проведення об’єднаних операцій на території України та миротворчих операцій за її межами.
Раніше пан Наєв командував Операцією об’єднаних сил на Донбасі. Саме від снайперів було найбільше втрат серед українських військових.
За підрахунками BBC News Україна на основі офіційних зведень, з початку року щонайменше 17 українських бійців загинули від снайперського вогню.
З вогнем снайперів пов’язані останні втрати української армії: загиблий 6 травня під Пісками боєць 58-ї бригади, а також двоє бійців, які померли 7-8 травня від поранень у голову, що сталися раніше.
Це не вперше українське командування говорить про кадрових російських снайперів, які воюють на Донбасі.
У травні минулого року 93-а бригада ЗСУ опублікувала відео з нашоломної камери снайперів "народної міліції ЛНР", яке потрапило до українських військових.
На ньому видно професійне спорядження, наприклад британську гвинтівку Accuracy і французьку систему спостереження JIM LR. Українські військові кажуть, що таке екіпірування використовують на Донбасі лише російські професійні військові спецпідрозділи, адже придбати їх у приватні руки вкрай важко.
Росія з 2014 року заперечує участь своїх кадрових військових у війні на Донбасі, а присутніх у складі армій "ДНР" і "ЛНР" росіян називає "добровольцями".
Водночас Сергій Наєв каже, що "республіки" за підтримки Росії зосередили на Донбасі більше 30 тис. бійців. "На даний час чисельність окупаційного угруповання військ противника становить близько 28 тис. осіб", - відзначив командувач Об’єднаних сил ЗСУ.
"Крім цього, для можливого посилення 1-го та 2-го "армійських корпусів" на військових полігонах Ростовської області РФ перебувають 12 батальйонно-тактичних груп та одна тактична група реактивних військ і артилерії загальною чисельністю до 6800 осіб", - додав Сергій Наєв.
За його словами, українська армія готова відреагувати у разі загострення: "В залежності від ситуації передбачені як підсилення діючих угруповань військ, так і розгортання, у разі військового вторгнення збройних сил Російської Федерації, Сил оборони України".
Ракети, лазери і безпілотники
"Також противник продовжує активно застосовувати розрахунки протитанкових ракетних комплексів. Лише за квітень місяць зафіксували п’ять таких випадків", - додав генерал Наєв.
За його словами, супротивник використовує лазери, щоб засліплювати спостерігачів на українських позиціях.
Інша проблема на Донбасі - безпілотники, з яких скидають міни чи гранати.
"З початку року відмічені 49 випадків застосування безпілотників противника, з яких десять були з бойовим навантаженням", - додав Сергій Наєв.
Снайпери та безпілотники заборонені умовами всеохопного перемир’я, яке запровадили на Донбасі у кінці липня минулого року.
А протитанкові комплекси мали б бути відведеними з лінії фронту ще раніше, адже є озброєнням забороненого калібру.
У Росії та самопроголошених республіках у порушеннях перемир’я звинувачують українську армію.
 До теми:
 Публiкацiї за темою «Військова справа»:
- Загроза вторгнення РФ: чи готові українці оборонятися
Анастасія Шепелева DW На тлі скупчення російських військ біля кордону України і загрози вторгнення РФ DW поцікавилась, як багато українців готові взяти в руки зброю і стати на захист своєї країни. - «Спалити вщент дві дивізії»: як зброя від союзників допоможе Україні відбити наступ Росії?
Роман Пагулич, Левко Стек, Ярослав Кречко Радіо Свобода Загроза широкомасштабного нападу Росії на Україну відкрила для Києва вікно можливостей – на заході, після років війни на Донбасі, почули прохання українського керівництва про додаткове озброєння для оборони. Цієї зброї вже зараз – тисячі одиниць і постачання продовжується. - Борис Джонсон: Росія готує блискавичний напад на Київ
BBC У понеділок лідери США та Європи узгодили спільний план дій на випадок вторгнення Росії в Україну. - Україна зіткнулася з більшим оточенням: війська Росії входять до Білорусі
Браян Вітмор Радіо Свобода Від військових розгортань до кібератак, Білорусь тепер безсумнівно є повноправним учасником кампанії Росії проти України, що загострюється. - Протидія морській загрозі Росії, що зростає у Чорноморському регіоні
Скайлер Блейк Радіо Свобода Тиждень важливих переговорів між російськими та західними чиновниками не зміг зменшити геополітичну напруженість у Східній Європі, де Москва зосередила понад 100 тисяч військових на кордоні з Україною і погрожує невизначеними «військово-технічними заходами», якщо її ультиматуми про припинення співпраці Україна-НАТО не будуть виконані. - Підготовлені військові та оборонне озброєння: що Україна може протиставити російській армії
Юрій Баранюк, Валерія Сизоненко Радіо Свобода Незалежні аналітики з Conflict Intelligence Team та низка українських політиків, враховуючи президента Володимира Зеленського, стверджують, що біля кордонів України та в анексованому Криму Москва зосередила близько 100 тисяч військових. Представник Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький називає більш точну цифру – 106 тисяч солдатів та офіцерів. Це частини регулярної армії та техніки. - Військові навчання Білорусі та Росії: на що зважиться “Союзна рішучість”
Олександр Бураков DW У лютому на білоруській території пройдуть навчання збройних сил Білорусі та Росії. - 240 тисяч солдатів та F-35. Чи боїться Фінляндія російської агресії
Марк Крутов Радіо Свобода Незважаючи на побоювання Росії, Фінляндія має намір до останнього відкладати можливість вступу до НАТО. - Путін посунув дату можливого вторгнення до України ближче до весни
BBC Попри деяке уповільнення нарощування сил на кордоні з Україною та навіть попри відведення невеликої кількості військ, загроза вторгнення з боку Росії так і не зникла, пише New York Times. Утім, саме вторгнення залежить від дуже багатьох факторів. - Казахстан: «антитерористична спецоперація» в Алмати і повідомлення про жертви
Голос Америки, Радіо Свобода В Алмати, де напередодні був запроваджений надзвичайний стан через акції протесту, триває «антитерористична спецоперація». Військові і бронетехніка зайшли на головну площу міста. Низка ЗМІ, з посиланням на пресслужбу МВС Казахстану, повідомляють про загиблих серед сил правопорядку та учасників акцій. |
 |
 Публікації:
 Останні новини:
 Популярні статті:
|
|
 |
Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема.
Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час.
Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.” Олександр Довженко
 |
|
|
|
|
|