Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- українська мова посіла друге місце в світі за мелодійністю після італійської. Також її визнали третьою найкрасивішою мовою в світі за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія та побудова речень після французької та перської мов на мовному конкурсі, що пройшов у Парижі в 1934 році...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Українські експерти скептично оцінюють закон про деолігархізацію

Політика 1479 переглядів

Опубліковано - 24.09.2021 | Всі публікації | Версія для друку

Українські експерти скептично оцінюють закон про деолігархізацію
Президент Володимир Зеленський привітав ухвалення Верховною Радою ініційованого ним закону про деолігархізацію.

Перебуваючи у США для участі в Генасамблеї ООН, Зеленський написав у Твіттері:

«Вітаю ухвалення мого законопроекту про деолігархізацію! Україна відкрита для великого бізнесу, але не для олігархічного впливу на чиновників, політиків і медіа. Сьогодні ми зробили ще один крок, щоб його позбутися».



Натомість українські політичні експерти висловлюють скепсис стосовно здатності ухваленого закону зменшити владу олігархів в Україні. Як вони зазначають, джерелом олігархічних впливів на політику є економіка, а саме надприбутки, отримані завдяки монополіям і паразитуванню на державному бюджеті.

Тим часом президентський закон - не про економіку. Не йдеться про те, щоб припинити монополію на ринку чи протидіяти політичній корупції, - сказав «Голосу Америки» політаналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Володимир Горбач. За його словами, насправді цей закон – про лояльність олігархів до нинішньої політичної влади.

«Олігархам пропонується мирова. Це не боротьба з олігархами. Це мирова угода офісу президента з олігархами. Якщо ви лояльні до нинішньої влади, а офіс президента контролює ваші медійні ресурси, тоді можете продовжувати займатися тим, чим досі займались», - зазначає Горбач.

«Цей закон не має відношення до деолігархізації», - додає директор Інституту світової політики Євген Магда.

За його словами, «Деолігархізація це створення умов для розвитку малого та середнього бізнесу. А не запропонований позасудовий тиск на громадян зі статками у понад 80 мільйонів доларів. Вони будуть змушені, під загрозою потрапляння до «реєстру олігархів», узгоджувати власні дії з владою».

«Тобто це закон не про деолігархізацію, це закон про монополізацію влади Зеленського», - сказав Магда «Голосу Америки».

Застереження до ухваленого закону з погляду прав людини висловлює правозахисник Євген Захаров. За його словами, закон серйозно суперечить Конституції. Адже ні президент, ні РНБО (якому доручається складання «реєстрів олігархів») не мають повноважень своїми адміністративними рішеннями обмежувати права і можливості громадян.

«Мета позбутися впливу олігархів – зрозуміла. Але засоби для її досягнення зовсім незграбні. Переплутали сокиру і скальпель», - каже Захаров.

Як він вважає, «Це зроблено для того, щоб влаштувати позасудову розправу над тими, на кого у Зеленського зуб. І хто ці люди, можна легко прорахувати».

Експерти, з якими спілкувався «Голос Америки», одностайні: ухвалений закон має на меті радше досягнення пропагандистського ефекту, аніж реально протидіяти такому явищу, як олігархія.

«Це просто піар-хід. Зеленський хоче продати населенню ідею, що він бореться з олігархами. Людям це подобається, і рейтинг президента росте», - каже професор політології Києво-Могилянської академії Олексій Гарань.

Як він додає, «Насправді, щоб позбутися негативного впливу олігархів, підкупу членів парламенту, монополій, – мають працювати інші органи. Мають працювати суди, Антимонопольний комітет, НАБУ. Зрозуміло, що призначення когось олігархами в ручному режимі - це шлях до концентрації влади в руках Зеленського».

«Я розцінюю ухвалений закон про деолігархізацію, в кращому випадку, як популістський крок, а в гіршому - як спробу ускладнити життя політичним опонентам», - підсумував політолог.

23 вересня Верховна Рада підтримала в другому читанні і в цілому президентський законопроєкт №5599 про деолігархізацію. Згідно із законом, реєстри олігархів складатиме Рада з нацбезпеки і оборони. Олігархом вважатиметься особа, яка бере участь у політичному житті, має вплив на ЗМІ і володіє статками, що перевищують 2 мільярди 270 мільйонів гривень. Громадянам, які визнані олігархами, заборонятимуть фінансувати політичні партії та брати участь у приватизації.

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Політика»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Відберіть у народу все, і все він може повернути, але відберіть мову, і він ніколи її більше не створить... Нову батьківщину може створити народ, але мову - ніколи; вмерла мова в устах народу - вмер і народ...”
Костянтин Ушинський

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.