![]() |
Про це, коментуючи відставку Разумкова, заявила у соціальній мережі Twitter експертка аналітичного центру "Атлантична Рада" Мелінда Гарінг.
За її словами, Разумков намагався слідувати процедурним правилам у Раді, а його відставка шкодить іміджу України.
Як повідомляє "Радіо Свобода", Верховна Рада 7 жовтня ухвалила рішення про відставку Дмитра Разумкова з посади голови парламенту. За це рішення проголосували 284 народні депутати, переважно з владної фракції «Слуга народу» (215 голосів «за»).
Також відставку спікера підтримали фракції «Батьківщина» (20 голосів), групи «За майбутнє» (19), «Довіра» (18), частина фракції «Голос» (6) та шестеро позафракційних депутатів.
"Усунення Разумкова означає відхід останньої впливової особи, яка не піддакувала і іноді ставила під сумнів президентський курс - наприклад, закон про деолігархізацію, або роль Ради з нацбезпеки та надмірного використання нею санкцій", - пише політичний експерт Маттіа Неллес.
Razumkov’s removal marks the departure of the last powerful person, who was not just a yes-man and who at times questioned the course of the president- like the deoligarchization law or the role of the NSDC and its excessive usage of sanctions. https://t.co/EheVrksLtn
— Mattia Nelles (@mattia_n) October 7, 2021
Раніше депутатка Європейського Парламенту Віола Фон Крамон заявила на тлі повідомлень про підготовку до відставки Разумкова, що у Європейської Парламенті будуть уважно слідкувати за ситуацією.
🇺🇦Today the #SlugaNarodu led initiative temporarily suspended #Ukraine #Rada speaker @DRazumkov. Full removal is being prepared. This is extremely concerning esp considering possible procedure violations in process. We at @Europarl_EN are closely following the issue #Razumkov
— Viola von Cramon (@ViolavonCramon) October 6, 2021
Відомий експерт з питань України, колишній член наглядової ради "Укрзалізниці" Андерс Аслунд на початку місяця негативно відгукувався про можливу відставку Разумкова.
"Спікер Верховної Ради Дмитро Разумкова наполягав натому, щоб законопроект Зеленського щодо деолігархізації пройшов перевіку Венеційської комісії. Зеленський виступив проти та прийняв закон без перевірки. Тепер слухняна більшість Зеленського готується відставити Разумкова. Погано", - твітував Аслунд.
Ukraine's Rada Speaker Dmytro Razumkov insisted on Zelensky's anti-oligarch bill being vetted by the Venice Commission. Zelensky disapproved & adopted the bill w/o that check. Now Zelensky's obedient majority is about to oust Razumkov. Not good.https://t.co/eFOkizGbhe
— Anders Åslund (@anders_aslund) October 2, 2021
Як писало "Радіо Свобода", посилаючись на власні Джерела, до відставки Разумкова у політичних колах заявляли, що Банкова стомилась від Разумкова. "Мовляв, Разумков має власні політичні амбіції та намагається не залежати від Офісу президента, де таку поведінку не схвалюють", - писало видання.
Цитуючи наближену до Зеленського особу "Радіо Свобода" повідомляло, що кульмінацією конфлікту "стала серія публічних претензій та звинувачень, якими в ефірах українських телеканалів обмінювалися Дмитро Разумков, Руслан Стефанчук та Олександр Корнієнко після того, як спікер відправив "законопроєкт про олігархів" на розгляд до Венеційської комісії".