![]() |
Про це, коментуючи візит до України міністра оборони США Ллойда Остіна заявив Вільям Кортні, колишній посол США до Казахстану, Грузії, який нині працює в аналітичній компанії RAND.
Перебуваючи в Україні, міністр оборони США заявив, що Вашингтон з союзниками віддані підтримці права України визначати власне майбутнє, без будь-якого зовнішнього втручання.
Остін також наголосив, що жодна третя країна не має права накладати вето на прагнення України вступити в НАТО.
Глава Пентагону сказав про це, відповідаючи на питання про заперечення проти вступу України до військового альянсу з боку Росії.
"Україна, як ви чули, як я сказав раніше, має право визначати свою власну майбутню зовнішню політику, і ми очікуємо, що вона зможе це зробити без будь-якого зовнішнього втручання", - пояснив керівник військового відомства США.
Він також підкреслив, що Росія почала конфлікт на сході України і є перешкодою до його мирного вирішення.
Президент України Володимир Зеленський відзначив, що обговорив з американським високопосадовцем підтримку України "на шляху до НАТО" з боку США.
Між тим деякі оглядачі у Сполучених Штатах Америки висловили занепокоєння щодо того, який вплив на стабільність у світі може мати позиція Вашингтона щодо "відкритих дверей до НАТО" для України та Грузії.
Так Метт Дусс, радник з міжнародної політики сенатора-демократа і колишнього кандидата у президенти США Берні Сандерса, назвав сигнал щодо шляху до НАТО для Києва та Тбілісі "провокативним без потреби", але відзначив, що такий меседж був би широко підтриманий у Вашингтоні.
A needlessly provocative move that will almost certainly receive wall to wall applause in DC. https://t.co/gI0gAXeYx9
— Matt Duss (@mattduss) October 18, 2021
Експерт аналітичного центру Quincy Institute for Responsible Statecraft Стівен Вертхайм заявив у Twitter, що у разі, якщо Остін зробить заяви про відкритість НАТО для України, Грузії, їх необхідно буде пояснити. На думку експерта, такий сигнал створив би "серйозний ризик війни з Росією - у час, коли головним об’єктом зусиль США у царині безпеки мав би бути Китай".
If this report proves accurate, Secretary Austin should explain to those back home what U.S. interest warrants running serious risks of war with Russia — and at a time when China is supposed to be the focus of U.S. defense efforts. https://t.co/WNm5ATBqpz
— Stephen Wertheim (@stephenwertheim) October 18, 2021
На думку експерта, адміністрація Байдена стоїть перед вибором "взяти на себе зобов’язання воювали за Україну [та Грузію], ти самим створивши серйозний ризик війни з Росією, або визнати, що розширення НАТО дійшло кінця, як це мало відбутись вже давно".
Скептично до можливості сигналу про відкритість НАТО для Києва та Тбілісі поставився і дослідник Cato Institute у Вашингтоні Джастін Логан.
"Прийняття України та/або Грузії до НАТО додало би членів, частину території яких буквально окупує Росія. США або брешуть щодо цього всього щодо відкритих дверей, або сподіваються, що європейці і надалі віддуватимуться за цей нонсенс. У будь-якому разі, це викликає жаль", - твітував експерт.
Putting Ukraine and/or Georgia in NATO would add members that literally have Russian troops occupying chunks of their territory.
— Justin Logan (@JustinTLogan) October 18, 2021
Either the US is lying about this open door stuff, or it’s hoping the Europeans will continue to firebreak this nonsense. Either way, it’s sad. https://t.co/JCm5pETGR8
Між тим колишній посол США до України Стівен Пайфер заявив, що політика Росії щодо України заохочує її прагнути членства в Альянсі.
Kremlin spox Peskov says #Ukraine’s entry into #NATO would be "the worst scenario" for #Russia.
— Steven Pifer (@steven_pifer) October 18, 2021
One thus wonders why Moscow’s policy toward Ukraine seems so intent on encouraging Kyiv to seek NATO membership. 🤔 pic.twitter.com/LAI25BNFL9