Аратта - На головну

1 квітня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Молдові кажуть, що Росія висуває політичні умови постачання газу

Євроінтеграція 21316 переглядів

Опубліковано - 27.10.2021 | Всі публікації | Версія для друку

Президентка Молдови Майя Санду відкидала заклики, щоб вона особисто їхала до Москви домовлятися про газопостачання і наполягала, що контракт мають укладати компанії
Президентка Молдови Майя Санду відкидала заклики, щоб вона особисто їхала до Москви домовлятися про газопостачання і наполягала, що контракт мають укладати компанії
Уряд Молдови оголосив надзвичайний стан на тлі зменшення постачання газу з Росії і в умовах неспроможності молдовської сторони укласти з російською компанією Газпром новий контракт на постачання газу після того як чинний вибіг у вересні.

Речник Кремля Дмитрій Песков заявив 26 жовтня, що переговори сторін тривають і наполіг, що Газпром пропонує «вигідні» для Молдови ціни.

Газпром стверджує, що Молдова недоплатила за раніше наданий російський газ і погрожує повністю перекрити газопостачання, якщо не буде укладено новий контракт.

Але урядовці в Молдові, яка досі купувала 100% газу з Росії, заперечують російські твердження про заборгованість, кажуть про проблему ціни, а також стверджують, що росіяни висувають фактично політичні умови для нового контракту.

Газета Financial Times, посилаючись на двох неназваних «осіб поінформованих про переговори», пише, що представники Газпрому «сказали молдовським представникам, що ціна могла б бути нижчою, якби їхня країна була готова змінити свою угоду про вільну торгівлю з ЄС».

Газета додає, що «Газпром також хоче, щоб Молдова відклала впровадження правил ЄС щодо лібералізації і більшої конкуренції на ринках газу».

Російський президент Володимир Путін неодноразово заперечував, що Москва використовує газ як інструмент у міжнародній політиці.

В результаті виборів минулого року у Молдові уряд сформували сили, які наголошують на зближенні з Європейським Союзом.

Президентка Майя Санду стверджує, що майбутнє Молдови, однієї з найбідніших країн континенту з населенням приблизно 3 млн., пов’язане з Європою.

Проросійські молдовські партії звинувачують Санду і непоступливості і наполягають, що вона особисто мала поїхати до Москви на переговори про газ.

Молдовський міністр закордонних справ Ніку Попеску назвав «історичним» кроком закупівлю цього тижня мільйона кубометрів газу з Польщі.

«Ця пробна закупівля має на меті випробувати можливість імпорту газу з альтернативних джерел, щоб врівноважити низький тиск у газовій системі», - цитує заяву молдовського уряду агентство Reuters.

Певну роль у пом’якшенні кризи може відіграти нещодавно збудований новий газопровід, який сполучив Молдову з сусідньою Румунією.

Кишинів також звернулася по допомогу до Європейського Союзу і до України, яка також скаржиться, що Москви використовує газ як важіль тиску.

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Євроінтеграція»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.