Аратта - На головну

25 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Міжнародні оглядачі коментують заяви Путіна про недопущення розширення НАТО

Політика 3034 перегляди

Опубліковано - 24.12.2021 | Всі публікації | Версія для друку

Міжнародні оглядачі коментують заяви Путіна про недопущення розширення НАТО
Президент Росії Володимир Путін на великій прес-конференції у Москві висловив сподівання, що майбутні переговори зі США з питань безпеки призведуть до позитивного результату.

Водночас він висловив тверду рішучість запобігти розширенню НАТО.

«Без усяких хитрощів ми прямо порушили питання: ніякого руху на Схід бути не повинно, – сказав Путін. - М’яч на їхньому боці. Загалом поки що ми бачимо позитивну реакцію. Американська сторона готова до переговорів у Женеві, представники призначені. Сподіваємося, що процес піде цим шляхом».

Росія зосередила близько 100 тисяч військовослужбовців на кордоні з Україною, що викликало побоювання у західних лідерів, що вона може вторгнутися до сусідньої країни.

Росія досі заперечувала, що планує вторгнення, і наполягає, що її сили перебувають там у відповідь на військові дії НАТО, які, на її думку, загрожують.

На пресконференції президент РФ уникнув прямої відповіді на запитання, чи може він беззастережно гарантувати ненапад на Україну.

«Наші дії залежатимуть не від переговорів, а від безумовного забезпечення безпеки Росії, – сказав він. – Ми ясно дали зрозуміти, що рух НАТО на Схід є неприйнятним. США стоять із ракетами на порозі нашого будинку. Хіба це надмірна вимога – не ставити ударних систем біля нашого будинку? Як би американці поставилися, якби взяли на кордоні з Канадою чи Мексикою і поставили ракети?»

При цьому президент дав зрозуміти, що не довіряє країнам Заходу.

Виправдовуючи свою позицію щодо розширення НАТО, президент послався на корінні інтереси Росії у сфері безпеки.

«Але ж ми маємо думати про перспективи своєї безпеки найближчим часом. Чекати, коли "долбанут"? Це серйозне питання», – додав Путін.

Сьогодні міжнародні оглядачі коментують вчергове заявлену позицію Москви щодо НАТО та України.

"Коментарі Путіна щодо війни з Україною та переговорів з НАТО були дещо менш яструбиними ніж сказане ним у попередні тижні. Але, мені здається, він ніколи ще так прямо не заявляв, що вважає Донбас історично російським – а це демонструє, наскільки далеко він готовий зайти", - пише голова московського бюро Financial Times Макс Седдон.

"Путін звинувачує Захід за буцімто порушення минулих домовленостей щодо безпеки, але вимагає нових угод щодо безпеки від Заходу. Мене це непокоїть. Наводить на думку, що сам він насправді не зацікавлений у "нічого не вартих" угодах і має інше на думці", - пише колишній посол США у Росії Майкл Макфол. Колишній американський дипломат також заявив, що його лякає "рівень параної" Путіна через заяви останнього про буцімто спроби розвалити Росію зсередини.

Раніше президент Росії заявляв, що Москву було ошукано, а Захід не дотримався буцімто даних обіцянок щодо не розширення. Путін також заявляв про дестабілізуючи дії США, вказуючи на військові кампанії Вашингтона.

"На тлі биття Путіним себе у груди про НАТО та Україну, варто не пам’ятати, що початкова криза 2013-14 була викликана прагненням України тісніших відносин із ЄС, а не НАТО. Йдеться не про безпеку Росії; йдеться про небажання Путіна дозволити Україні орієнтуватися на Захід", - говорить Гідеон Рахман міжнародний оглядач видання Financial Times.

"Спроба розділити [прагнення України до ЄС від її прагнення до НАТО] попахує суперечками про те, скільки янголів можуть поміститись на голівці голки. З огляду на те, що процес щодо НАТО розглядався у 2013-14 було цілком логічно вважати, що наближення до ЄС означає і наближення до членства у НАТО", - відповів Рахману американський історик Ендрю Готорп.

Між тим радник Кремля Федір Лук’янов у коментарі опублікованому виданням The Washington Post висловив думку, що вимоги Росії щодо НАТО можуть бути вихідних пунктом глибших переговорів.

“Очевидно, деякі із пунктів цієї композиції практично не можуть бути втілені”, - наводить слова Лук’янова видання, - “Але якщо ми віримо, що це нова версія класичної дипломаті, коли радикальні позиції представляються на самому початку і починається сворєрідний торг - що би зараз не казали сторони - тоді можливо ми можемо очікувати якоїсь спроби принаймні мати діалог”.

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Політика»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Там, де закінчується здоров'я, там, де закінчуються гроші, там, де закінчується здоровий людський розум, - там всюди починається християнство ”
Генріх Гейне

 
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.