 Актуально
 Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
 Курс валюти:
 Погода в Україні:
|
 |
Букет для диктатора
Громадянська позиція 54083 перегляди
Опубліковано - 15.12.2006 | Всі публікації | Версія для друку
|
Валерія Новодворська | Аугусто Піночет представ перед Творцем. Маю сумнів, що він може розраховувати на райське блаженство. Райське блаженство отримає добрий, безневинний, благородний, нікчемний і бездарний президент Чилі Сальвадор Альєнде, який пустував як дитя, нічого не розуміючи ні в політиці, ні в економіці, поки кубинські командос за його спиною не стали просто захоплювати чилійські підприємства і землі в провінції. Товариші по “народній єдності”, такі ж фанатики й ідіоти, як усі червоні на світі, допомогли йому тільки в одному: подарували автомат, із якого скоро довелося відстрілюватися в Ла Монеде.
Націоналізація мідних копалень, спроби фіксації цін і дика інфляція, видача дітям по півлітра молока - все це дуже характерна для лівих суміш любові до людства з безвідповідальністю і некомпетентністю.
Молоді ентузіасти зі всього світу, безвідповідальні і некомпетентні, просто через вік, помчали в Чилі залучатися до нової цікавої утопії. Художники з Європи, ліві, як майже всі художники, малювали на чилійських асфальтах. Молоді музиканти, шанувальники Віктора Хари, грали й співали. Саме ця молодь потрапить під танки військового перевороту, саме її заженуть на стадіони, саме вона пропаде без вісті. І іспанці, і американці, і англійці недорахувалися своїх дітей. Про це кубинська зграя з її теорією експорту революції не подумала. Вони все життя кидали людей у вогнище в ім'я вищих ідеалів. Погано, коли борода замінює мізки.
 |
Сальвадор Альєнде | Перший свій гідний вчинок Сальвадор Альєнде зробив, коли відкинув ради червоних доброзичливців (вже коли в країні пропадала їжа, і почався страйк водіїв вантажівок - зовсім не буржуїв, і взагалі все пішло шкереберть у результаті мудрої економічної політики соціалістів). Доброзичливці нагадували про Леніна, Всеросійську Надзвичайну комісію (ВЧК), червоний терор, відміну прав і свобод, закриття правої преси. Альєнде на це не пішов, він був усе-таки інтелігент.
А потім він зробив справжній подвиг (це коли вже почався заколот). Альєнде послав радянського посла. Той пропонував “допомогу”. Зрозуміло, “інтернаціональну”. Радянське вторгнення, Куба-2, другий “комунізм під носом у Америки”. Альєнде розумів, що загине (до речі, Піночет його загибелі не хотів і пропонував літак і виліт за кордон, але Альєнде не був боягузом, і хтось вже повинен був розплатитися за тих хлопців і дівчат, яких повинні були убити через його некомпетентність). Розумів, що загине багато лівих. Але він, мабуть, знав, що таке СРСР. І вважав за краще для Чилі Піночета. “Антеї” не сіли. СРСР залишився з носом. Альєнде заробив собі рай: там, нагорі, не карають за невміння управляти державою, не карають і за атеїзм.
Жертвувати порятунком душі довелося ревному католикові Аугусто Піночету. Я тільки сподіваюся, що Бог пригадає свої ж власні обіцянки: “Хто хоче душу свою врятувати, той її погубить; а хто вважає її за мене, той її врятує”. Я сподіваюся, що (хоч би нині) старий знайде трохи спокою; адже якщо Понтій Пілат міг врятувати Ієшуа Га-Ноцрі, але не врятував через боязливість, то Піночет піднявся проти Альєнде через власну хоробрість, намагався врятувати, але не міг його залишити у влади, тому що гинула країна, тому що владу вже тупо і методично брали комуністи, брали у Альєнде за спиною. Загинули 3000 чоловік, а якби Піночет не зупинив тріумфальний хід радянської влади, загинули б сотні тисяч, а ті, хто залишилися в живих стали б рабами, як на Кубі.
|
Аугусто Піночет | Молитимемося, щоб Господь був милосерднішим до Піночета, чим суддя Балтасар Гарсон. Хай вони з Альєнде ходять місячною стежиною і сперечаються. Яка жорстока доля! Дисидент Альєнде помер законним президентом, а новий консерватор Піночет вимушений був зробитися спочатку бунтівником, а потім узурпатором і диктатором. І мадам президент Мішель Бачелет відмовляє йому в президентських почестях і національному траурі. Яка ниць! Йому і пам'ятник не потрібний, пам'ятник Піночету - це щаслива, вільна, багата країна Чилі на тлі голодних, убогих латиноамериканських легітимних утопій.
Бути б президентові Мішель Бачелет “жінкою в білому” із кубинської організації родичів в'язнів совісті, якби Піночет не відтягнув Чилі від краю того провалля, куди колись скотилася Куба. Божевільні супротивники мертвого старого бігають по Сантьяго, кидають пляшки з палаючим бензином і біснуються, вимагаючи чи то воскресіння Піночета для покарання, чи то замогильного суду, чи то заочного вироку. Право бігати, стрибати і кричати забезпечив їм той же генерал і диктатор. На Кубі не пострибаєш і не погаласуєш, а Піночет, провівши реформи, усунувши червону загрозу, передав владу парламенту, ризикнувши опинитися коли-небудь у в'язниці.
Спасибі Маргарет Тетчер, яка оцінила старого і допомогла, спасибі Аліку Коху, вічному плавцеві проти течії, який в день смерті Піночета на каналі НТВ один серед лівих завивань і чисто радянської хули сказав про старого добре слово. Спасибі американцям, що трішки допомогли тоді, в 1973-му, хоча їх громадяни, що потрапили під гарячу руку, теж загинули в Чилі...
|
Чилі прощається з Піночетом... | Піночет врятував країну, як рятує хворого хірург: кров, крики, конвульсії, прокляття, а наркозу немає. Громадянська війна - це операція без наркозу. Або умілі і жорстокі руки хірурга, або морг. Ніхто з нас, правих лібералів, не зміг би узяти на себе те, що узяв на свою відповідальність і совість Піночет, Маннергейм, Франко. Ми б не перенесли: тортури, стадіони, розстріли, загибель Федеріко Гарсіа Лорки, незаперечного генія. Більш того, я б не вижила ні за Франка, ні за Піночета. Спроба захищати права людини під час громадянської війни і говорити “під руку” озвірілим військовим завжди кінчається смертю правозахисника. Адже в 70-х буцнули не тільки комуністів, але і свободу преси та слова. І немало християнських демократів і журналістів. Але ми знаємо альтернативу, ми народжені в СРСР. Нас хотів врятувати Корнілов, але лівий неврастенік Керенський віддав перевагу союзу з більшовиками. Ви знаєте, що було далі. Читайте “Архіпелаг ГУЛАГ”.
Маннергейм поховав в братській могилі двадцять тисяч робочих і лівих активістів, але врятував Фінляндію. Франко не врятував Лорку, пролив немало крові, але не пустив за Піренєї ні Гітлера, ні Сталіна, і рятував євреїв, і приймав біженців із Віші. Пам'ятник Маннергейму стоїть у Хельсінкі, могилу Франка під гігантським хрестом у Долині Полеглих ніхто не сміє поганити.
Пройде час, пройде покоління, і Піночету теж поставлять пам'ятник. А його сподвижникові, нащадкові славного отамана Краснова, Мігелю Краснову, дали 10 років тільки за те, що він бився у сімдесятих із кубинськими герільєрос, що проникли до Чилі. Він зараз сидить у в'язниці. Хоробра російська людина, чий народ був виданий англійцями Сталіну, по-звірячому знищений, і ніякий “Конгрес російських общин”, ніякі ЛДПР навіть не думають його захищати, тому що наші нацисти за сумісництвом ще і совки, в душі залишилися червоними і захищають тільки своїх.
У вогні броду немає, і ніхто ще не вигравав громадянську війну без жорстокості і крові. І коли я бачу “Іншу Росію”, Громадянський конгрес і об'єднаний громадянський фронт, що заграють з лимонівцями, АКМ-івцями й іншими “червоно-коричневими елементами”, у мене виникає питання, чи розуміють вони, що викликають дух Піночета (добре, якщо не Сталіна)? Як багато у нас охочих зіграти роль Альєнде і Керенського. Якщо хто-небудь із чилійських лівих прочитає мою статтю, хай покладе пару квіточок на могилу Альєнде з карткою “Від переконаного супротивника”. А якщо її прочитає чилійський правий, хай покладе на могилу Піночета букет, а на картці напише “Від прихильника і потенційної жертви”.
Піночет був для Чилі історичною необхідністю. Це треба вміти визнати. Хрест над Долиною Полеглих - це знак туги і знак примирення. Такий меморіальний комплекс побудують і в Чилі.
Покладіть на Час вінки,
У цьому вічному вогні ми згоріли.
З жасмину, з білого бузку
На вогонь покладіть вінки.
(Андрій Вознесенський)
Переклад українською – Валерій Колосюк
 До теми:
 Публiкацiї за темою «Громадянська позиція»:
- «У холі сучасного концтабору в Донецьку висять дві картини з Леніним» – Станіслав Асєєв
Станіслав Асєєв, Радіо Свобода У холі сучасного концтабору – просто перед спуском до підвалу – висять дві картини з Леніним: Ілліч ніби як супроводжує тих, кого змотаних скотчем тягнуть до місцевого підземелля чи то у карцер, чи на тортури. - Що розповідають білоруські силовики, які звільнилися після протестів
Тетяна Нєвєдомська, DW Після жорсткого розгону протестів у Білорусі деякі силовики відмовляються носити погони. DW зібрала історії тих, хто написав рапорт про звільнення зі структур безпеки. Що ними керує? - Письменниця Оксана Забужко про Україну і «Мюнхенську змову-2020»
Оксана Забужко, Радіо Свобода Нічого не можу з собою зробити – оте «визначення нової ідентичності України, з урахуванням погляду сусідів України, включаючи Росію» (с) викликає в мене реакцію, як у запорожців на картині Рєпіна, що пишуть листа турецькому султану. - Політичні еліти України. Хто прийде до влади, якщо раптом її втратить чинна команда?
Ініціативна група «Першого грудня» Міняються покоління управлінців, а в політичному житті країни незмінно панує дух безвідповідальності й непрофесіоналізму, корупції й кумівства, взаємного ворогування та мстивості, короткозорості й хуторянства, дарма що зодягнутого в костюм від Версаче. - “Червоні лінії” для Зеленського окреслив протестний Майдан
Оксана Лігостова, Руслан Дейниченко, Голос Америки Напередодні зустрічі Нормандської четвірки у Парижі українська парламентська опозиція закликала людей вийти на Майдан. Акцію анонсували як попередження владі. - Політв’язні Кремля розповідають. Роман Сущенко, журналіст: хочу провести аукціон моїх робіт і зібрані кошти передати на підтримку полонених
Укрінформ Через два дні після звільнення Роман Сущенко просто прийшов на планірку в Укрінформ. Він зайшов ненадовго – перед відвідуванням лікарні, де проходить медичне обстеження. Радість, усмішки, теплі обійми. Ми не бачили Романа без трьох тижнів три роки. - Стомилисявідлайна. На Майдані зібралися сотні протестувальників. Чого вимагають?
BBC Ввечері у вівторок на Майдані Незалежності в Києві зібралися кілька сотень людей. Вони обурені останніми рішеннями ЦВК, яка зареєструвала кандидатами в народні депутати екс-главу Адміністрації президента Андрія Клюєва і блогера Анатолія Шарія. - Святослав Вакарчук: «Вибори президента України для мене не «прикол»
Святослав Вокарчук, Радіо Свобода От і настав час, коли ми з вами маємо виконати наш громадянський обов’язок: проголосувати на виборах Президента. - Проти України вже діє невидимий фронт – Ініціативна група «Першого грудня»
Радіо Свобода Коли обидві правди справедливі. Звернення Ініціативної групи «Першого грудня». - Коли спільний човен перекидається – провина за це лягає на всіх
Радіо Свобода Ініціативна група «Перше грудня» застерігає від фатальної помилки. |
 |
 Публікації:
 Останні новини:
 Популярні статті:
|