Ядерний вибух |
Виявляється, наша благословенна земля давно стала полігоном для випробування ядерних технологій.
9 липня 1972 року було здійснено підземний ядерний вибух потужністю 3,8 кілотонн під селом Хрестище Красноградського району Полтавської області.
16 вересня 1979 року здійснено підземний ядерний вибух потужністю 0,3 кілотонни в місті Юнокомунарівськ, що під Єнакіевом, Донецької області.
Але, про все детально.
Операція “Факел”
На Полтавщині було відкрито потужне газове родовище. Почалися геологорозвідувальні роботи і видобуток. Середній тиск на свердловинах складав понад 400 атмосфер. На одній з свердловин розірвало трубу, стався викид - виникла велетенська пожежа. Видобуток було паралізовано. Температура сягнула кількох тисяч градусів. Тоді хтось вирішив, що пожежу можна загасити, підірвавши ядерний заряд. Оформили папери. Дозвіл давали особисто Брєжнєв і Косигін.
До факелу пробурили двокілометрову похилу свердловину, помістили туди ядерний заряд, отвори залили бетоном. І рвонули.
Ядерний гриб, разом з газом і породою сягнув висоти кількох кілометрів. Виникла гігантська радіоактивна хмара, яка за вітром попливла в бік Санжар, розносячи радіацію Полтавською, Харківською, Дніпропетровською областями.
Пожежу так і не вдалося ліквідувати. Тільки через рік, коли згоріло більше 1 млрд.куб.м. газу, свердловину загасили.
Радіоактивну обстановку ніхто не вивчав. Замірів не робили. Людей не виселяли. Тільки після Чорнобиля вчені звернули увагу на високий фон у здавалося такій благополучній Полтавщині. Інформація про ті події і досі секретна. Може хоч зараз вдасться щось розкопати в архівах. Хоча, кажуть, всі основні документи і досі в Москві.
Операція “Кліваж”
Другий вибух здійснили в Юнокомунарівську, що знаходиться у вугледобувному та індустріальному центрі Донеччини. Операцію назвали “Кліваж”.
Довідка “Аратти”:
Кліваж - тріщина в породі, що виникає унаслідок руху земної кори або іншої природної причини.
Дослідники і досі не знають, для чого підірвали атомну бомбу в Донбасі. Одні кажуть, що для того, аби струснути землю і вигнати небезпечний шахтний газ. Інші стверджують, що то була імітація дій на випадок війни...
Бомбу заклали на кілометровій глибині. Потужність - приблизно в одну кілотону. Після вибуху в радіусі 15 км. пошкодило будівлі. Радіаційний фон сягнув 8 тисяч мікрорентген. Через тріщини в породі, просочилися радіоактивні гази. Епіцентр вибуху локалізували. За якийсь час охорону зняли. Туди почали лазити сміливці, не розуміючи, що потрапляють у саме пекло. Ніхто нічого не знав. Та і зараз не знають.
Поширилися чутки, що ту шахту тихо приватизували і нині звідти видобувають вугілля. І продають. І хтось ним гріється. Хтось там працює...
Може час розібратися з тими вибухами на державному рівні?