![]() |
В остаточному варіанті цього документу, який був затверджений Радою ЄС, цей пункт відсутній.
Але не виключено, що законодавчий орган Європейського Союзу – Європейський парламент, зможе внести свої корективи у це питання, а саме – включить у нову угоду між Києвом та Брюсселем слова про можливість бути у майбутньому членом Європейського Співтовариства.
Саме над цим зараз працює доповідач, член Європейського парламенту Міхал Камінський, про що він розповів нашому кореспонденту у Брюсселі Ірині Сомер.
ВВС: Яку підтримку в Європейському парламенті зможе знайти пункт стосовно надання Україні перспективи членства в Європейському Союзі?
Міхал Камінський: Я сподіваюсь, що більшість євро депутатів підтримають формулювання про майбутній вступ, звичайно – майбутній вступ. Ми не будемо визначати дату, тому що це дуже складне на сьогодні питання. Це дуже складне питання, тому що є проблеми, які необхідно вирішувати. Україна повинна виконати своє домашнє завдання. Але все одно, ми повинні відчинити ці двері. Вони, на мою думку, сьогодні зачинені. Ми, Європейський парламент, у якого є сила, щоб ці двері відчинити. Звичайно, потім це буде завданням як української, так і європейської сторін, щоб важко працювати, аби через ці двері увійти. Але їх потрібно відчинити, і я думаю, цей звіт буде відчиненням дверей для України, а потім ще перед нами – довгий шлях. Але я сподіваюсь, що якщо для цього процесу буде підтримка в Україні, а я сподіваюсь, що вона буде, тому що я дуже часто зустрічаюся в Україні з українцями, я завжди говорю, аби подивилися на Польщу, прибалтійські країни, де жити стало краще після вступу до Європейського Союзу. Це – єдиний шанс.
ВВС: Чому ви впевнені, що депутати підтримають таку пропозицію?
Міхал Камінський: Я думаю, що шанс є, тому що Україна має багато друзів у цьому парламенті, є люди, які точно розуміють всі складнощі української політики, і вони також розуміють, що якщо ми сьогодні приймаємо Туреччину, - ми вже сказали, що запрошуємо Туреччину до ЄС, для мене абсолютно нелогічно, що ми не запрошуємо Україну до ЄС. Я думаю, що Україна – справжня європейська держава. І треба, і це – наше завдання, наш моральний борг перед українським народом, щоб сказати це ясно та відкрито. Україна повинна бути в майбутньому членом ЄС. Звичайно, я реальний політик, і не хочу нікого обманювати, що Україна буде через два роки членом ЄС. Звичайно – не буде. Але найголовніше, щоб відчинити ці двері, щоб показати, що є шанс, що є шлях до Європи, і він відчинений.
ВВС: Чи може внутрішньополітична ситуація в Україні вплинути на хід дискусії щодо цього питання в Європейському парламенті?
Міхал Камінський: Моя позиція в Європейському парламенті така, що те, що відбувається в Україні – це все нормально, це демократія, у якої є свої моменти. Конфлікти є навіть у Франції, Польщі, Німеччини. Але з іншого боку, якщо відверто, я побоююсь одного, - я побоююсь того, що немає єдиної зовнішньої політики в Україні. Я хочу сказати про це відверто, особливо українським політикам. Це робить ситуацію складною для нас, для тих, хто хоче працювати на Україну в Європейському парламенті. Я про це відверто кажу – я хочу працювати на Україну, але тільки потребую допомоги з української сторони. Але якщо йде один месідж від Президента, що ми хочемо до Європи, хочемо до НАТО, а потім йде інший месідж від прем’єра, який абсолютно суперечить тому, що говорить Президент, це, вибачте, не серйозно. Найголовніше для української сторони – це мати єдиний голос стосовно зовнішньої політики. Якщо цього голосу немає – це є великою проблемою для відносин між Україною та Європейським Союзом.